Jump to content

Ornamente interioare Golf V


sol1
 Share

Postare recomandată

ooki..sa inteleg ca inca nu exista nicio varianta pentru trendline. (in afara de stickere).

ma gandeam sa schimb fetele de usi..dar cu bordul ce fac..?? .. e deja prea mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sol1

    10

  • calint

    9

  • lucian_90tud

    6

  • Alexis491

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

ba da..clar..dar ma gandeam ca ar fi cel mai mare efort pe care l-as face....chiar nu se poate face ceva??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

offff :icon_thumright: ...vezi, daca iti comandai comfortline scapai de multe batai de cap de genul asta (parca si plafoniera ai ajustat-o cu una de CL daca tin bine minte)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu a fost alegerea mea cu TL, am gasit o masina pe linia de productie la Wolfsburg, am fost de acord cu optiunile de pe ea, cu culoarea, si in 2 saptamani era in curte. oricum acum e corcita bine.. nu prea mai e TL, i-am pus jante aliaj si ornament volan de la SL si plafoniera de la CL (costurile nu au fost mari ... aprox 500 Euro si m-am ales si cu jante de iarna)

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...totusi nu ai tapiteria si restul interiorului/dotarilor de la CL/SL...oricum daca in 2 saptamani ai avut-o in curte, asta a contat in primul rand! oricum ar fi sa o stapanesti sanatos! :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

singurul lucru pe care-l regret sunt scaunele sport, in rest am tot ce imi trebuie B.computer plus, alarma plus, proiectoare, pachet lumini (senzor stergatoare si faruri) 10 boxe, cotiera, proiectoare... deci nu m-a deranjat ca e TL pt ca am totul cu exceptia ornamentelor de bord si usi si a scaunelor. Pt mine insa a contat enorm faptul ca in 2 sapt am si inmatriculat-o. culorea era aia pe care o vroiam.. de fapt am avut de ales intre gri si negru si am ales gri (negru fiind a 2-a varianta)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

daca cineva sia cumparat consola centrala aluminiu de pe saiturile amintite mai sus , sa ma ajute si pe mine cu ceva informatii, pret achizitie ???.

atasez niste poze sa fie mai usor de inteles la ce ma refer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eram foarte hotarat sa schimb si eu consola cu una de aluminiu ca cea din poze.Pe ebay am gasit preturi intre 80 si 120 eur! :))

PS:Cred ca in viitorul apropiat voi face si eu ''upgrade-ul''! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

daca cineva ma poate ajuta si pe mine cu codurile la piesele din consola centrala la vw in cj sant in jur la 300 ron dar nu stiu daca sant bune codurile care le am IK0819728JV80 SI 1K0858069JV80 cu multumirii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intre timp am achizitionat cele doua piese culoarea stainles steel si le-am montat pe masina ,arata foarte bine schimba total aspectul interior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ne spui si noua codurile , de unde le-ai cumparat si cu cati bani? Pune si tu o poza cu ele montate.

Nu exista si aeratoarele laterale in aceeasi nuanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

piesele le-am cumparat de vw cj la 340 lei ,codurile sant IK0819728JV80 SI 1K0858069JV80 ,pe culoarea sainles steel ,pentru aeratoarele laterale nu cred ca au alta culoare decat negru dar o sa ma interesez.

o sa vina si pozele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumos! :icon_thumright:

Eu ma gandeam sa le comand de pe ebay insa o sa le cumpar de la dealer! :icon_thumright:

PS:Esti sigur ca ai scris codurile bine?...ca nu le gasesc in Etka :D !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da codurile sant cele pe baza carora am comandat piesele la vw si miau fost confirmate de alti colegi pe forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite cum mia trimis si mie 'useru WNS' codurile gasite si comfirmate in ETKA

airventcenterfd5sh2.th.jpgthpix.gif trimvf4le9.th.jpgthpix.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Pana la urma a facut cineva ceva cu trim-urile de pe Trendline? Si eu sunt in aceeasi situatie si inclin sa cred ca singura solutie la un pret decent este varianta cu sticker-e. Ce mi-e frica este ca daca nu-mi plac acestea odata montate la demontare sa ramana urme. A reusit cineva sa dezlipeasca sticker-ele si poate sa confirme ca nu raman urme?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiti daca este disponibila si pe alte culori consola centrala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
nu a fost alegerea mea cu TL, am gasit o masina pe linia de productie la Wolfsburg, am fost de acord cu optiunile de pe ea, cu culoarea, si in 2 saptamani era in curte. oricum acum e corcita bine.. nu prea mai e TL, i-am pus jante aliaj si ornament volan de la SL si plafoniera de la CL (costurile nu au fost mari ... aprox 500 Euro si m-am ales si cu jante de iarna)

avi mai ai masina asta cu modificarile astea? se poate niste poze as vrea sa schimb si eu ornament volan de la SL si plafoniera de la CL si vreau sa vad cum arata. merci

cum am promis pozele

25153pt1.th.jpgthpix.gif 25154xw2.th.jpgthpix.gif 25160rh9.th.jpgthpix.gif 25161bz5.th.jpgthpix.gif

salut am vazut k ai facut niste schimbari la G5 ma intereseaza si pe mine ce aveai inainte trendline? ai schimbat chestia aia care este deasupra bordului si grila dimprejurul la CD si clima? sau scos usor alea?merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da mai am masina si am schimbat eu ambele piese la consola centrala ,care cum am mai spus le-am cumparat de la vw cluj si si montarea si demontarea nu este dificila te documentezi aici pe forum un pic si ai sa reusesti .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut ... as vrea sa-mi achizitionez niste ornamente de praguri pt. Golf ... ceva frumos sa fie ... aveti ceva idei de pe unde gasesc asa ceva ? ....

Regards !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

mi-am cumparat si eu de la dezmembrari acele bandouri din fibra sau din ce or fi de pe CL, eu avand TL... si am vazut si eu ca n-am ce sa fac cu ele :) vreo solutie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@davides : daca vorbesti de insertiile din bord si usi nu cred ca ai vreo solutie, poate doar de decupezi tu acele locasuri insa mi-e greu sa cred ca poate iesi prea bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!