Jump to content

identificare broscuta 1968


antoniodaros
 Share

Postare recomandată

cum pot verifica daca o broscuta este din 1968?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria de caroserie incepe cu 118...... Vezi pozele masinii mele, este din 68. Diferenta este la frina din fata daca nu este de 1500.(1500 are discuri)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te uiti la seria stantata sub bancheta din spate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum pot verifica daca o broscuta este din 1968?

compari seria de sub bancheta cu tabelele de informatii de pe

www.r-si-r-doctori-in-broaste.go.ro :study: :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

mai revin cu o intrebare, sper ca nu va enervez

cum imi pot da seama daca o broscuta este cabrio dupa seria de sasiu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

forumist tacut

... buna intrebarea; ma roade si pe mine aceeasi curiozitate ...

Acuma ... stiu si eu ca daca imi schimb chederele, cu siguranta nici nu ma mai ploua si nici nu-mi mai fac freza din mers :salut: ----> deci nu-i decapotabila, clar!

... dar seria ...; are vreo legatura seria? ca inca mai am ceva dubii ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

primele 2 cifre itzi explica ce fel de mashina stapineshti.... adica 11 e sedan sau berlina (cum vrei sa-i zici), 15 e cabrio, 21 camioneta, 22 bus 8-9 locuri, 23 combi sau camping, 24 bus de luxe, 26 pick-up, 27 ambulance. Asta la mashini peste 1965. Acu'..... daca scrie pe serie 11 si tu-ti faci freza in mers... poate e de la chedere... poate iti lipseshte vreun geam :salut: daca scrie 15 si nu vezi cerul cind stai in ea... poate a fost un cabrio cindva :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

forumist tacut

:bounce: si daca scrie 5986240 ??? :?

Nu scrie 11 dar imi cam fac freza din mers ...; m-am uitat in sus si nici cerul nu l-am vazut :? :( :? ... dar poate din cauza ca nu am trapa nu l-am vazut ...

... dar e din '64 ... :salut: :) :D

E clar: trebuie sa-mi schimb chederele :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a! pai regula cu primele 2 cifre se aplica din 65. pina in 65 le identificai dupa look :( ....sau dupa freza shoferului :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

forumist tacut

:bounce: ... dupa freza soferului zici .... hmmm :( :( :( ... si daca apar la prima intalnire cu parul dat cu gel pe spate la orizontala si spun ca am venit cu 200Km/h si mi-am tras si eu motor de 1800 cu zeci de CP in plus ... ma crezi??? ... sau sa spun mai bine ca-i decapotabila ... :?:

:( :( :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[hmmm... vazuta asha.... de sus...pare cabrio.... :( partea aia roshie de deasupra nu shtiu ce e :( in rest e ok. da' cel mai bine ar fi s-o aduci de 1 mai la mare.... daca ajungi gata brozat e clar.... 8) daca nu.... te bronzam noi :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

forumist tacut

Daca n-as fi la mama dracului de departe ... cum n-as veni??? Nu de alta ... da' mor de curiozitate sa stiu si eu ce-i treaba aia de se vede de sus deasupra cabrioletului meu ... :( o fi parasolarul :( , ca doar freza soferului nu poate fi ...

Pana una alta, intr-un fel sau altul o sa va fiu alaturi, cam ca-n poza de jos ... :( :( :(

PSSSSSST: oare sa ne luam jucariile si sa ne mutam la "cu broasca din creierime pe aratura" ... :( :( :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PSSSSSST: oare sa ne luam jucariile si sa ne mutam la "cu broasca din creierime pe aratura" ...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!