Jump to content

Meniu computer bord


Ratonul
 Share

Postare recomandată

pentru ca e foate posibil sa ai ceasuri de bord fara BC.... arata cam la fel in linii mari, dar au alt display si nu au partea hardware aferenta BC-ului.

 

ii poti monta BC, dar trebuie inlocuite ceasurile, codate, imperecheate cu masina, etc.

 

daca ai un VCDS, scaneaza pe 17-instumente si da-mi codul lor, sa vedem daca e asa.....

 

Nu am VCDS

 

 

Exact asa am eu, dai pe la minutul 3:20 + cand iti arata bordul. Numai ca asta nu are comenzi volan.

Modificat de Stereotype
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    28

  • Kata_lyn

    11

  • Al Bundy

    7

  • Ratonul

    4

variante - te putem ajuta cei care avem.... eu si ceilalti colegi din aria Prestari servicii .... sau procedura mai invaziva... dai jos ceasurile de pe masina si codul in gasesti scris pe ele.....  formatul fiind 1K0 920 8XX.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut detin un passat 3bg si de curand iam facut un cleaning interior , iar dupa aceasta operatiune nu mai imi merg butoanele din capul manetei de la stergatoare...poate sti cineva ce se poate fi intamplat???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scoate borna pentru cateva minute si vezi daca isi revine BC-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

La un Caddy din 2011 exista vreo setare / codding ca la meniul 2 sa memoreze consumul mai mult de 1000km ?

(masina nu are cb mfa)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu are BC - nu cred.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are BC si cam atat, nu e cu display multifunctional sa arate care usa e deschisa, etc.

p.volkswagen-caddy-maxi-life-diesel-mpv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are BC, nu are BC plus - si asta zici ca pe BC 2, nu tine stocata informatia decat 1000 km ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am urmarit acest aspect, chiar daca am facut retrofituri si cu acest tip de bord.

Poate ne spune un coleg care are in dotare, o masina cu BC simplu - similar cu al tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut acum 2 săptămâni am achiziționat un Passat B6 din 2008 cu comenzi pe volan și am BC plus și îmi apare după cum se vede și în imagini și as vrea să știu cum pot modifica sa apară altceva în loc de acel MFD , am văzut că unele au ora sau navigația cu N-S etc acolo în locul MFD-ului, precizez că acolo la MFD apar alertele cu combustibil sau lichid de parbriz sau bec ars etc. Este normal sa scrie MFD, merge schimbat cu altceva, și dacă schimb o să mai apară apoi alertele?

IMG_20170319_124451_600x800.jpg

IMG_20170319_124441_600x800.jpg

IMG_20170319_124500_600x800.jpg

IMG_20170319_124504_600x800.jpg

IMG_20170319_124508_600x800.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PAi daca iti apare cum este in poze, asta e, atat stie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 hours ago, BogdanDogaru said:

Salut acum 2 săptămâni am achiziționat un Passat B6 din 2008 cu comenzi pe volan și am BC plus și îmi apare după cum se vede și în imagini și as vrea să știu cum pot modifica sa apară altceva în loc de acel MFD , am văzut că unele au ora sau navigația cu N-S etc acolo în locul MFD-ului, precizez că acolo la MFD apar alertele cu combustibil sau lichid de parbriz sau bec ars etc. Este normal sa scrie MFD, merge schimbat cu altceva, și dacă schimb o să mai apară apoi alertele?

IMG_20170319_124451_600x800.jpg

IMG_20170319_124441_600x800.jpg

IMG_20170319_124500_600x800.jpg

IMG_20170319_124504_600x800.jpg

IMG_20170319_124508_600x800.jpg

MFD = multifunctional display - asta inseamna ca esti pe campurile afisate de BC.

ce vrei tu sa iti apara in plus ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe maneta de la stergatoare pe lateral tii apasat in jos si o sa iti apara si celelalte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Flo, pe volan - ca are volan multifunctional

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok deci așa ar trebui sa arate. Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, cam atat - nimic mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
On 9/16/2014 at 12:18 PM, Stereotype said:

 

 

Ceva de genu vreau sa fac daca apasa scurt p butonul 0.0 mie nu imi merge... cu contactul pus.

 

raz_compteur_maintenance.jpg

 

Mie imi apare numai CAT E CEASUL pe centru dupa 1 linie si dupa MILES si TRIP nimic altceva... de ce oare?

salut in video-ul de sus,daca observati apare consumul in litri la 100 de km........la mine apare cati km fac cu un litru de combustibil.....cum sa fac sa il trec si eu in litri la suta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va salut , am o skoda vrs si nu stiu cum sa intru in meniul maxidot ului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volan comenzi, fara ?

tine apasat cateva secunde pe una dintre sagetile de la BC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare tuturor! Am schimbat pe un Passat B6 2008 tdi (BMP) ceasurile si maneta stergatoare BC(maneta pilot automat aveam deja instalata), din minidot in maxidot. Totul s-a potrivit perfect, nu am schimbat spira sau calculator de coloana, am inteles ca am calculator higline, deci vede. Nu am volan cu comenzi pe el, am navigatie instalata MFD2. Pe display in bord e afisat MFD, si am afisaj de: consum (instant/media), km parcursi, distanta parcursa/ramasa, timp, setare avertizare sonora la depasirea anumitei viteze. Intrebarea mea este: exista vreo codare nefacuta sau care se poate face pentru avea acees la meniul SETARI ca sa vad si alte lucruri/setari sau doar atat stie masina mea? De exemplu, sub ceas am data, dar nu am nicio o posibilitate de a o modifica din bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul de confort a fost codat corespunzator ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu, de asta si va intreb, macar sa merg la cineva care cunoaste dar sa stiu ce si cum sa pun problema. Ce ar trebui sa verific?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se codeaza pe modul confort, se deconectează borna, se verifica 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!