Jump to content

Scheme electrice Golf3/Vento


paul_ral
 Share

Postare recomandată

Se poate cumva schimba ledurile de la bord(ceasuri)? Si afisajele acelea care arata kilometrii si ora se pot schimba ledurile sau culorile?sau cum functioneaza...as vrea si schema de la geamuri electrice(momentan eu nu am dar vreau sa imi pun).am golf 3 1.9tdi 90cp.

Tymmy_eaf23@yahoo.com e mailul meu

Modificat de Tymmybike
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am si eu nevoie de scheme daca se poate.

golf 3 1.9 tdi

imi trebuie in special airbag,geamuri electricepozitionarea mufelor pe placa cu relee, dar daca imi trimiti si altele pe langa astea nu ma supar :))

in caz ca e nevoie alamic_16@yahoo.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

as dori si eu schemele electrice pt golf 3 daca se poate , bogdan_bricu@yahoo.com  multumesc

Modificat de bogan28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate cineva sa ma ajute cu schema electrica a unui Golf 3 TDI 1.9 Variant  de 66 kW in care sa fie incluse si cablajul cu MFA si Cruise Control (adica Tempomat). Daca da, trimiteti pe adresa: adifaur@yahoo.com. Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schema pentru MFA si pilot automat cauta-le in topic dedicat DIY.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut

 Am și eu nevoie  de schema  electrica pentru imobilizator la un golf 3 1.6 aee. Mia iesit un fir gri cu mufa maro și  nu știu unde vine .  Nu pot sa pun. Tester ul pe mașină .îmi da eroare " SHORT TO +12"

Multumesc

Modificat de Golf3RBT
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau cel putin cineva care are 1.6 aee si chip pe cheie sa faca o poza la fir . multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in poze

imo1.jpg

terminal diagnoza.JPG

ecu.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Îți mulțumesc  mult

 Dar nu găsesc locul unde trebuie sa îl bag . Sau îl trag direct  acolo ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea ştiu cum vine fizic pe maşină, dar din ce văd în scheme firul gri de care spuneai este cel care vine la terminalul de diagnoză. La acesta din urmă trebuie să fie nişte mufe cu 2 fire şi câteva cu 1 fir printre care cele notate cu 1V şi 1W pe schemă. Astea trebuie să le identifici şi vezi să nu fi băgat altceva în ele.

imo2.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata am rezolvat Îți mulțumesc mult Lupo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salut. daca mai este de actualitate si ma poate ajuta cineva cu schema electrica a firelor ce actioneaza motorasul de la stergator haion de unde pleaca pana unde ajung. si daca nu cer prea mult... cam tot ce tine de electrica golf 3.

Multumesc. 

chelooe13@gmail.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult 

Acum ma apuc sa vad daca pot dezlega misterul

Inca o data multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

buna.azi am observat ca nu merg luminile la numar,nici unu,am desfacut si verificat dar nu vine curent deloc la nici unu,sigurantele nam verificat ,nu stiu care este,(nu cred ca are separat)dar la haion,nu este ceva mufa,ca nu cred ca cablurile vin direct de la sigurante?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cam tarziu raspunsul... dar vezi sa nu fie intrerupte in burduful de la hayon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Salutare , am montat un modul pentru inchidere centralizată cu telecomandă . Mașina are de fabrica închidere cu cheie . Toate bune ,doar că atunci când închid și deschid mașina din telecomanda se închid și deschid geamurile tot timpul. Modulul are un fir verde (ieșire negativă funcționare geamuri ) știe cineva unde trebuie legat ? Sau care sunt cauzele de se lasă geamurile automat . Nu as vrea să se lase geamurile tot timpul . Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Are cineva un G3 cu instalatia electrica a masinii cat mai apropiata de ziua in care a iesit din fabrica si ar fi dispus sa faca un test cu un multimetru ? Ma intereseaza consumul 'normal' din baterie fara cheie in contact, radio/mp3 off cu sau fara masina incuiata. A mea vad ca 'suge' cam 0.09 doar pt bord si 0.06 pt radio in standby .. ceea ce e usor cam exagerat zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare!  Ma poate ajuta cineva cu schema electrica aer conditionat vento 1.9 tdi? multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult. o sa le studiez pe toate pt ca acuma montez instalatia de ac care provine de pe un benzinar. opun pe vento 1.9 tdi din 95.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut. Am si eu nevoie de schema pentru panou  pentru  un golf 3  1.4 din 95. Daca ai iti raman dator. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
On 28.08.2006 at 8:42, sorin_g3 a scris:

Si eu, te rog. Multumesc.

 

On 28.08.2006 at 8:42, sorin_g3 a scris:

Si eu, te rog. Multumesc.

Bună vreau și eu schemele 

On 28.08.2006 at 8:42, sorin_g3 a scris:

Si eu, te rog. Multumesc.

jupanu.love@yahoo.com 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!