Jump to content

Scheme electrice Golf3/Vento


paul_ral
 Share

Postare recomandată

salut trimite si mie schema te rog pe mail noss_vd@yahoo.com...multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

trimis pe mail, scuze de intarziere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca are cineva schema electrica pentru blocul de relee cu mufele si unde duce fiecare rog din suflet sa posteze sau sa-mi trimita pe email romaniucc@gmail.com. Pentru motor benzina cod AEE. Multumesc

Modificat de Chris_r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! as vrea si eu schemele de la g3 1,6 benzina 101cp 1997. ms mult! paulventel@gmail.com

Modificat de paullucian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti le-am trimis pe mail.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna Paul, ai cumva si pentru AEE? Daca ai te rog sa-mi trimiti si mie la romaniucc@gmail.com multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gasesti in tabel motorizarile pentru care sunt valabile schemele pe care ti le-am trimis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

Am montat ceva pe masina ce are nevoie de un PLUS(+) de pozitie,adica sa se aprinda cand activez pozitia ,respectiv faza scurta.Poate sa imi zica cineva ce pin este din blocul de control al farurilor(de acolo de unde se aprind farurile,din mufa mare?mi se pare ca are 30 pini?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi trebuie si mie semnificatia pinilor d ela ecu pt un golf 3, 1.8 cod ADZ. multumesc

Modificat de v@sy
Topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-mi mailul și îți trimit semnificația pinilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Domnul Paul, va rog sa imi trimite-ti si mie pe e-mail: Kiusro@gmail.com sau daca sunt prea mari pe Kius_kill@yahoo.com. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
adrianviperdodge2012

Rog si eu pe cineva sa imi arate semnificatia pinilor la piesa cu codul 3B0 959 831,este butonul de deschidere portbagaj.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

:vaidecapulmeu: Nimeni? :eek:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

Nu merge, am incercat. Alta solutie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

Am incercat acum 2 zile varianta indicata de CVA G3,dar nu merge,adica am incercat doar sa il fac sa se aprinda ledul din interior si degeaba:

1 - Spannung Stellmotor (-) ------------minus la motoras(-)

2 - Spannung Beleuchtung (-) -----------minus iluminare LED buton(-)

3 - Spannung beleuchtung (+) ------------plus iluminare LED buton(+)

4 - Masse (-) -------------masa(minus - )

am pus la baterie pinul 2 si pinul 3 si nu a avut niciun efect.alte variante va roggg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

Am gasit pt acelasi buton schema urmatoarepost-90714-0-60931600-1344613711_thumb.g isi da cineva seama care e + care este minus si la ce serveste fiecare pin?thx si scuze moderatorilor pt multi-post,pana nu ma rezolva cineva nu mai dau post la nimic :icon_cheesygrin: :icon_redface:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schema postata de tine mai sus este exact acelasi lucru cu #343. Te-ai gandit ca poate e becul ars? :lol: Fa altceva, ia un bec cu 2 fire, 1 fir il legi la pinul 1, celalalt fir de la bec la + pe baterie, si mai legi un fir la pinul 4 si la - pe baterie. Cand apesi butonul ar trebui sa se aprinda becul.

Modificat de SethBv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

pai si am facut ca acolo,cum ziceau pinii,dar nu merge,iar butonul este nou,de la reprezentanta VW,nu cred ca imi aduceau ceva ars,daca incerc toate variantele intre pini legandu-i la 12V risc sa ard ceva?adica sa fac zeci de combinatii de + si - intre 4 pini cu 12 V,ard ceva?sa vad totusi daca merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

Gata,am rezolvat,portbagaj functional ,la fel si butonul de deschidere.Multumesc celor pe care i-am tachinat cu posturi "disperate". :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma e buna schema si motorasul de golf 4?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si ne lasi cu ochii'n soare? Zi-ne schema, ce ai facut, cum merge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

Pana la urma am incercat sa iau curent de la iluminarea scrumierei dintre scaune de langa frana de mana si surpriza..a mers .Schema era buna,insa la baterie nu mergea,in fine.Schema este urmatoarea:

1-minusul care vine de la actuator(-actuator)

2-minus iluminare buton(-buton)

3-plus iluminare buton (+buton)

4-impamantare(-masa)

:icon_cheesygrin: Nu v-am lasat fara schema,am fost plecat din oras pentru jumatate de zi cu ceva treburi.:),da deci in concluzie schema este buna(nu stiu de ce nu imi mergea mie la baterie,dar am luat curent de la scrumiera si vad ca funcitoneaza.In legatura cu actuatorul,spuneam in alt topic ca nu are destula forta sa traga.I-am construit un multiplicator de forta si o sa revin maine cu cateva poze sa vada toata lumea o varianta folositoare in cazul in care va avea cineva probleme intampinate.Multumesc inca odata celor care m-au ajutat. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!