Jump to content

Audi Coupe Quattro


cristivw
 Share

Postare recomandată

salut baieti! pe scurt: fiind posesor al unui golf 2 gti din '90, avand o pasiune pt modelele vw-audi din "golden era", doresc sa intru si in familia "audi", achizitionand un audi coupe quattro, care... sa zicem ca nu se afla in cea mai buna stare. are cineva asa ceva prin ograda? ma poate invata si pe mine cineva cate ceva despre aceasta masinuta care sincer imi place mult?

link pt cei ce nu stiu care este modelul: http://www.kvquattro.com/

astept ideile si parerile voastre despre acest model. m-ar interesa mai mult nivelurile de echipare, motorizarea vad ca este doar una singura. as putea sa caut pe net, dar majoritatea sunt varza. mai bine aflu de la cineva care cunoaste.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow. Cred ca imi vei implini visul :) Iti doresc mult succes cu acest proiect!

Am cautat si eu pe mobile.de, dar cele veritabile ("urquattro") sunt foarte, foarte scumpe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideea este ca nu stiu exact ce sa fac... masina, ca model, imi place foarte mult. am gasit-o intr-o stare apropiata de "epava" la cineva... pretul este relativ mic. serios... mai iese ceva din ea? cum sunt piesele si intretinerea? motorul este fiabil? etc etc etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

ESTE O MASINA GROZAVA!Totul e sa ai tu timpul si banii care-i necesita ca sao faci frumoasa!Eu am cautat vreo doi ani una cu istoric ok si acte bune,numai ca n-am avut noroc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristiVw daca vrei sa vorbim de Audi din "golden-era" count on me. :D

Cu un pic de munca o poti aduce la stadiul de "fabrica" (numai sa n-ai probleme la partea de tablarie) :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un prieten care a restaurat una dintr-asta de la 0...masina arata si merge intr-un mare fel

trage exceptional si consuma destul de putin...

Singura parte proasta e aerodinamica....dupa 180km/h incolo danseaza bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OFFTOPIC NEGOITA ce suspensia avea omul cu masina ? :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu dar a bagat o gramada de bani in ea...numai piese originale si lucratura facuta profesionist.

Si suspensia e modificata si lasata...

La acceleratii scurte pana in 150km/h nu te tii dupa el,e fantastica masina aia....eu nu am mai vazut motor sa se accelereze asa repede in viteza a3a de la 3000rpm pana la 7000rpm....

Dar dupa cum spuneam la viteze mari nu prea e stabila pe sosea.

motorul de 2200cc 20V turbo e bijuterie...in oras la mers lejer ia undeva cam 11.5-12l si are totusi 270cai (220 standard,iar cu niste cipuiala si alte modificari 270CP)

Modificat de Negoita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!