Jump to content

Q7 - ce parere aveti?


ducupro
 Share

Postare recomandată

Pai ma bucur sa aud ca ti-a venit si s-o porti sanatos, sa te bucuri de ea ! Mai ales acum ca este iarna o sa iti fie tare de folos. Bineinteles: curand spalat => pozeeeee ! :)

PS: Poti sa schimbi "in cateva zile Q7" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducupro

    59

  • shimano

    11

  • Golf TDI

    10

  • zoltanb

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine ca ai modificat si la profil, ca tot aveam impresia ca iti iei Q7 cu 112 CP si motor de 1,6 :)

O poza, doua mere si cu masina mai nespalata :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari!!! Sa o folosesti sanatos! O sa trec special prin fata pe la Promotor zilele astea ca sa o vad. Tu pe la ce ore esti acolo? sa nu ma plimb toata ziua prin fata :D

Nu cred ca o sa am timp sa ma opresc... dar macar asa... din trecere sa o vad :D :Driver: :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aproape toata ziua sunt acolo.... sau eram! ca s-ar putea sa calatoresc mai mult

cam asa arata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Una mai mica nu puteai sa pui? Eu inteleg ca masina e mare si se vede si in poza mica.. dar nici chiar asa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Una mai mica nu puteai sa pui? Eu inteleg ca masina e mare si se vede si in poza mica.. dar nici chiar asa :)

Auzi ducupro :o tu faci ce faci ca masina pe cat e de mare pe atat de mica sa para - pe bune din pozele puse m-i se pare chiar mica :o . A meritat toti banii ? Vezi nu e doar parerea mea cu dimensiunile masinii :o :o

Modificat de shimano
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea deocamdata e ca isi merita toti banii... Calculeze de pret inse se fac dupa buget. eu am optat la o masina scumpa ca sa dau mai putini bani impozit. daca as fi platit din buzunarul propriu nu as fi luat asa ceva ..... sau cel putin nu una noua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faina masina, frumoase poze...desi te-ai cam zgarcit la rezolutii !!

Sa o folosesti sanatos !!

Cred ca topicul tau mergea la "Masina mea".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cum adica are portbagaj micut ? Poate cu al treilea rind de scaune doar.

Arata frumos ! Sa o stapinesti sanatos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca topicul tau mergea la "Masina mea".

se poate muta de catre un moderator la cererea initiatorului topicului....cred.

E mai mult decat perfecta pt vremea ce-a venit si starea drumurilor noastre.S-o porti si tu si ea pe tine....sanatosi si fara incidente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumoasa... sa o stapanesti sanatos... altceva ce poti zice... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

splendida....

eu as prefera allroad... nu prea ajung eu in noroaie, si imi place sa fiu mai aproape de asfalt...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca te-am vazut astazi... ieseai pe Vulturilor de pe strada cu BNB... tu erai? Ca am vazut un Q7 cu jante ca si ale tale si nr rosii :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marfaaa!Sa o stapanesti sanatos!nu imi plac jeep-urile deloc dar am o slabiciune pt infinity Fx35 ,Touareg si Q7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super masina! cred ca are si tinuta de drum, desi stiu pe cineva care a zis ca se astepta la altceva ?! mno, nici eu nu-l inteleg.

Sa ne detaliezi impresiile de drum si altele.

Sa ai noroc la ea si drumuri "grele" :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe Vulturilor circul zilnic, cred ca eu eram .

deocamdata nu am mare lucru sa zic despre masina ca e inca in rodaj si o protejez destul de mult. A

bia saptamana viitoare o sa bag talpa in ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am vrut un Q7. Am incercat un Q7 la Nyiregyaza, Ungaria. A mers super fine.

Dar, cand am observat in Septembrie noul Allroad... am ramas socat, astia de la Audi, fac concurenta intre masinile lor! Anyway, Allroad e superb si mai mult ca sigur ramane optiunea mea.

Eu anul viitor intentionez sa iau o masina noua (noua pentru mine...), si cele 2 optiuni curente sunt un Infiniti FX35 sau noul Allroad.

Volvo-ul meu este excelent dar... am nevoie de ceva mai sportiv. In plus m-am si plictisit de ea in 3 ani de cand il am. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:blink: La vreo 70.000 de euro nu stiu zau daca merita Allroad-ul sau "kombi-ul adevarat" :( cum imi place mie sa ii spun.

Anyway sa nu deviem de la topic. Ducupro nu ne-ai mai zis nimic de superbul Q7 ! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( La vreo 70.000 de euro nu stiu zau daca merita Allroad-ul sau "kombi-ul adevarat" :D cum imi place mie sa ii spun.

Anyway sa nu deviem de la topic. Ducupro nu ne-ai mai zis nimic de superbul Q7 ! :D

De ce "kombi-ul adevarat" e mult mai ieftin? Si, are acel adaptive suspension? Cu siguranta nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca m-ai inteles zoltanb, eu vreau sa zic ca am gasit la 67,000 euro CIP si Allroad si Q7 si totusi la banii acestia merita mai mult jeep-ul. E frumos si Allroad, nu zic dar in mare e un A6 cu suspensii adaptabile si ceva modificari la exterior, nu ?

Eu zic ca ducupro a facut bine ca a ales Q7.

Modificat de shimano
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt de parere ca la aceeasi bani nu se pune problema sa nu alegi Q7, in cazul meu. Dar fiecare cu gustul lui...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda... am fost de aceiasi parere... pana cand am vazut noul Allroad.

Ei bine, pe autostrada un allroad se poate comporta ca si o masina sportiva, pe cand cu un Q7, nu m-as aventura la viteze de 180-200 km / h. Totusi, e un jeep... nu e o masina sportiva.

Pe teren, probabil Q7 se comporta mai bine... dar daca mi-ar trebui o masina de teren e mai bun un Land Rover Discovery.

Pentru cat de des voi merge eu pe teren mai prost, un Allroad ar fi ideal.

Dar, cum a scris si Golf TDI, fiecare cu gustul lui.

Adevarul e ca tot nu m-am decis inca. Am trei modele in vizor, 2 de la Audi (Q7 si Allroad) si un Infiniti FX35. Despre Infiniti am citit numai lucruri bune... o singura problema e ca nu prea au reprezentanta in Europa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe autostrada Q7 merge foarte bine la 200.Am mers eu nu am citit in vreo revista auto.Q7 nu e pentru teren mai prost e tot pentru strada.Cat despre allroad mi sa parut cam urata la exterior...am studiat cateva la reprezentantele din DE,dar ma rog fiecare cu gusturile lui.si pretul aproape de Q7 mi se pare iar o tampenie dar baietii de la Audi stiu ce se cere in DE. Infinity 35 si Audi Q7-Allroad nu se compara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to Q7 - ce parere aveti?

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!