Jump to content

Polo GTI 2006 in Romania


...Roadrunner...
 Share

Postare recomandată

cred ca fuge grav de tot...iti dai seama ca sunt super senzatii la volanul cutiei de conserve...m-am tot uitat la filmuletz - tare de tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ...Roadrunner...

    47

  • RoSonic

    39

  • Zyx

    22

  • sorinxxx

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Posesorii de GTI'uri facelift...nu puneti o poza va rog cu bordul, modelul acele nou...mai moale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa pun dupa ce-mi montez ceasurile...dar nu se vede diferentza decat ca nu mai are banda aia neagra de plastic in dreptul volanului si ca este moale,"cauciucos"...cam atat

P.S. nu cred ca se pot numi GTI uri cu facelift - au doua modificari minore (repet - butuc portbagaj si bordul care era cam cazul sa-l schimbe pt ca se faceau de ...)

Modificat de Luc BGN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Roadrunner...

Se faceau de... ?...Ce-are ?

In afara ca e mai placut la atingere... nu-i prea vad alte avantaje. Cel putin la mine nu se aude absolut nimic in ea... si daca nici a mea nu e rigida, atunci...

Modificat de ...Roadrunner...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singur nu are alte avantaje, doar s-au prostit nemtii, renumiti de felul lor pentru calitatea impecabila a executiei. Dorule, update-urile la orice masina se fac dupa mai multe criterii care mereu vor fi constructive.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se faceau de... ?...Ce-are ?

In afara ca e mai placut la atingere... nu-i prea vad alte avantaje. Cel putin la mine nu se aude absolut nimic in ea... si daca nici a mea nu e rigida, atunci...

nu are nimic bordul tau...se faceau nemtii de cachi vroiam sa scriu, pentru ca la celelalte masini din aceeasi clasa , gen. 2008, (fiesta st) etc au inceput sa bage materiale mai misto , deeeci si in cazul polo-ului au schimbat bordul ala care mie nu-mi placea deloc...plastic tare care la fostul meu polo 1.4 trancanea la gropi, banda aia neagra se cojise.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Roadrunner...

Bine bine bine ... ai dreptate draga mea... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

super..... :Driver: facem si noi o intalnire si nu suntem decat cativa...sa va ganditi si voi cand aveti timp ca sa fim toti sa ne cunoastem ca in felul asta imbatranim pana se hotarasc oamnenii sa-si faca timp.....toate cele bune

Modificat de Luc BGN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa-nteleg ca postul tau e un repros la adresa mea... ca nu raspund "prezent" la aceasta intalnire....

imi pare rau... insa chiar nu am cum, nu e rea vointa (ca asa imi dai de inteles ca ai perceput tu raspunsul meu), ci pur si simplu sunt plecat din Bucuresti weekendul asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti de capota asta...poate va intereseaza si pe voi - are 2 kg

post-1815-1207853316_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Mi am dorit foarte mult in Polo Gti dar nu am avut bani asa ca mi am luat un Polo 1.2 2006

Cu doar 4 milioane am reusit sa ai fac fata sa arate ca un gti, nu stiu cum sa postez poze ca sa va arat (poate imi spune cineva).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Ce ziceti fratilor incercam o intalnire :icon_cool: e frumos afara...........mai schimbam si noi o vorba ceva :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Exista in acest forum un topic/board special pentru intalniri. Urmatoarea deviatie pe acest topic va fi pedepsita conform cu regulamentul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista in acest forum un topic/board special pentru intalniri. Urmatoarea deviatie pe acest topic va fi pedepsita conform cu regulamentul.

Nu vad unde e problema ta, asta e un topic deschis pt discutii intre posesorii de Polo 9N3 GTI :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

81555327.th.jpg

niste o poza :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vrem si restul de poze :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate restul de poze nu mai exista. am fost ieri la peste si mi-a sters unu din desteptii cu care am fost pozele ca sa faca altele.

asta e singura care ramasese. lasa ca ne strangem la niste poze frumoase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pig, cum merge masina ta dupa arcuri ? ma refer la manevrabilitate, ca vad ca baietii astia din anglia comenteaza aiurea ca vezi doamne daca o cobori scade mult handling-ul?

sunt chiar curios ca sunt 99% pe punctu de a comanda setul de HR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unii din ei doar comenteaza fara sa fi avut asa ceva pe masina... altii care si-au montat HR au zis ca sunt multumiti (din ce-am citit pe topicurile lor de-a lungul timpului)...

La fel si pe vwwatercooled, sunt multi care au HR si au zis ca e o schimbare in bine... N-am auzit pe nimeni sa le dea jos pentru ca ii strica comportamentul masinii...

Ce au sigur dreptate, e ca intradevar amortizoarele se vor duce mai repede... si ca nu se va comporta ca si cu o suspensie completa.

O sa ma pronunt cand voi reusi sa le montez si eu... pana atunci si la mine e tot pe baza de dat cu parerea in functie de ce am citit/auzit :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am si eu un VW Polo GTI din 2006 , de fapt mi l-a furat nevasta si numai ea il conduce! Sunt foarte multumit de el, 28,000 KM deja. Mici probleme la bascule de la gropile din orasul nostru drag, Bucuresti. Din fabrica insa s-a stricat aerul conditionat si l-am facut la Porsche in garantie dupa multe dureri de cap. Recent mi-a fost lovit de catre un imbecil fara carnet si cu o masina furata in timp ce era parcat si trebuie sa-l repar in regie proprie. Piesele m-au costat vreo 900 ron , manopera 100 ron si vopsitoria o fac la un prieten cu 300 RON ... super ieftin... ma asteptam ca piesele sa fie mult mai mult dar le-am gasit repede si de calitate buna! multumesc celor care posteaza pe forum experientele lor cu diverse magazine de piese! Atasez poze cu masinutza din pacate sunt cele cu dauna! O sa revin cu altele dupa ce o fac! :P

post-1547-1242897871_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne intalnim intr-o seara si o sa vezi cum merge :Driver: Eu sunt foarte multumit de ele :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A facut cineva modificari gen cip tuning la Polo GTI? Mie mi se pare ca in ultima vreme consuma cam mult. Adik 14 in loc de 12 in oras in conditii normale de mers. Stiu ca prin cip tuning se pot regla mai multe lucruri nu numai caii putere si vreau sa gasesc balanta ideala intre CP si consum!

Sugestii anyone?

PS. Pentru intalniri sunt disponibil in general seara ... cine are chef sa ne strangem si sa schimbam pareri !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A facut cineva modificari gen cip tuning la Polo GTI? Mie mi se pare ca in ultima vreme consuma cam mult. Adik 14 in loc de 12 in oras in conditii normale de mers. Stiu ca prin cip tuning se pot regla mai multe lucruri nu numai caii putere si vreau sa gasesc balanta ideala intre CP si consum!

Sugestii anyone?

PS. Pentru intalniri sunt disponibil in general seara ... cine are chef sa ne strangem si sa schimbam pareri !

Dl Voinea te poate ajuta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi mi-au venit si mie arcurile :) le voi pune pe masina in viitorul apropiat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!