Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.681 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      396
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      395
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

flaviusmaff

Am revenit la CS, momentan Coronado Cherry. Vreau sa mai incerc Areon Gold, e o cutie ca de parfum, in care e un cartonas si un parfum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalindarius

Oameni buni conserva asta trebuie desfacuta cu totul,sau doar un pic asa ptr ca l-am desfacut cu totul si tine max o saptamana!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care "asta"? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalindarius

Sunt mai multe,ultima data am avut o conserva cu 3 buretei inauntru( nu mai stiu numele firmei ptr ca au fost jalnice). Ma gandeam ca poate sunt eu mai inapoiat putin si nu fac bine ceva..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Daca aveti de gand sa va luati asa ceva, nu o faceti. Cutia vine si cu un cartonas in interior, pe care trebuie sa pulverizati cu spray ul, dar mirosul tine o zi, doua maxim. 

20180724_154146.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am mirosit unul si era ok.

pana la urma o sticla din aia te tine mai mult de o luna daca aplici pe carton la doua zile? 

de ce nu recomanzi, vrei sa miroas aun puf o saptamana sau sa fie sticla mai mare?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca tine o luna daca il pulverizezi pe carton, dar mai cred in acelasi timp ca a fost fost facut mai mult pentru a fi pulverizat direct in masina. Mirosul e ok. Am zis ca nu l recomand cuiva care vrea un miros cat de cat constant si a fara a fi nevoie sa stai in fiecare zi cu spray ul pe carton.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
On 24.07.2018 at 23:24, flaviusmaff a scris:

Daca aveti de gand sa va luati asa ceva, nu o faceti. Cutia vine si cu un cartonas in interior, pe care trebuie sa pulverizati cu spray ul, dar mirosul tine o zi, doua maxim. 

20180724_154146.jpg

Sustin cele de mai sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Pentru cine vrea ceva mai special ca și miros. 

IMG_20190418_123736.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde ai cumpărat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Îl găsești pe Facebook, se numesc Caribi VIP și exista cu destul de multe mărci de parfumuri cunoscute. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am vazut si in Norauto Militari, amplasate chiar langa casa de marcat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mirosit un parfum THD , mi-a placut mult mirosul (destul de masculin, desi "ambalajul" este in forma de inima).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e cineva care ia de la Caribi Vip, ma bag si eu la niste odorizante.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am gasit astfel de odorizante la unul din partenerii rompetrol. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 23.05.2018 at 9:33, catalindarius a scris:

Sunt mai multe,ultima data am avut o conserva cu 3 buretei inauntru( nu mai stiu numele firmei ptr ca au fost jalnice). Ma gandeam ca poate sunt eu mai inapoiat putin si nu fac bine ceva..

Salutări, 

dacă te referi la conservele de la California Scents, da se desface cu totul și apoi reglezi deschiderea din capacul negru. Am descoperit la un prieten coronado cherry și miroase chiar interesant. În schimb eu am încercat gardenia del mar și  golden state delight și pot spune că sunt oribile. Le-am scos din mașină după prima zi. 

Ce pot spune că îmi place și vă recomand, sunt odorizantele de la Millefiori. Gama este destul de variată, am testat până acum Incense & Blond Wood și Sandalo Bergamotto și nu am fost dezamăgit deloc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Dupa ani buni de folosit "conserve" de la California Scents (bine, si altele, dar astea in principal) am trecut pe "conserva" Black Ice de la Wunderbaum. 

Cu siguranta mirosul e mai persistent si mai prezent chiar decat variantele Extreme de la California Scents.  

Oricum, am observat in ultimul timp o scadere a calitatii produselor CS (odata cu preturile), de asta am si inceput sa caut altceva. Vedem cat se tine de treaba si Wunderbaum-ul.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am remarcat si eu saptamana trecuta ca au scos sonserve, am cumparat una (nu retin modelul) dar nu am desfacut-o inca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 14.10.2018 at 13:51, metaxa a scris:

Sustin cele de mai sus

Si 2 pufuri cat vrei sa tina...flaconul ala ti-l da sa te uiti la el? ?
Eu sunt foate multumit de el...pot oricand sa inprospatez mirosul in masinina, e mic si miroase fain ala pe Gold si imi ajunge minim 2 luni. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e, si eu am remarcat o scadere a calitatii produselor de la CS.

Am vazut si eu noile conserve de la Wunderbaum insa au o gama destul de restransa de arome :(.

Bine, nici pt braduleti nu gaseai toata gama de produse pe care au scos-o. :( 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt cei care folosesc asa ceva, e reducere în Auchan.

IMG_20190608_204658-864x1152.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat duminica ceva spray de la Paloma New Car din Carrefour, miroase bine, dar parca nu persista mai deloc. 

P0142.jpg.ebf2012f92436bdf2c81d2af221a2747.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Folosesc CWS guma turbo(mirosul din magazinele addidas) dar vad ca nu este in variantele de la inceputul topicului. E mai scump dar mitoase de minune in masina si persista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti vota "altele"

rezervele cws sunt facute sa fie folosite in acele dispensere cu ventialtor. In masina trebuie sa le gasesti un loc unde sa nu atinga ceva, deterioreaza plasticele.

eventual sa mai tai din cartonul ala.

unde tii sticla, cat dureaza o sticla, vara ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 4/18/2019 at 12:38 PM, flaviusmaff said:

Pentru cine vrea ceva mai special ca și miros. 

IMG_20190418_123736.jpg

Și eu folosesc gama asta,se găsesc la Norauto și sunt ft ieftine,undeva la 6lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!