Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.681 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      396
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      395
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

am vazut azi o reclama la ambipur auto for him/her, pana acum nu am vazut in magazine, ce-i drept am renuntat la ambipur de ceva vreme

o poza aici http://www.autoverkauf.com.pl/img/zap/ambi_him.jpg

are cineva asa ceva? cum miros?

am vazut ca pretul este undeva pe la 25 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au apaurt ambi-pur for him/her. Se gasesc in mai toate magazinele mari (cora, metro, carrefour....etc) am vazut si pe la benzinarii...

mirosul e placut (am miros doar flaconul... nu am avut in masina). Dar sa dau 25ron si sa ma trezesc ca nu miroase in masina (cum s-a intamplat de altfel cu mai toate ambi pur-urile pe care le-am avut pana acum..) nu prea imi vine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este o idee prea buna schimbatul frecvent al aromelor. eu am mers constant, in urma sfaturilor primite aici, pe o singura aroma si pot spune ca situatia s-a imbunatatit considerabil. doar cand merg ceva mai mult si se incinge masina, parca mai persista un miros greoi. in rest cand am luat presuletele in casa sa le spal, pot spune ca mi-au parfumat camera in care le-am lasat pana a doua zi... si sunt presuri de cauciuc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am acum o "conserva" Turtlewax de portocale (9 ron in Cora) ,o am in masina cam de o luna si sunt foarte multumit de ea miroase super bine si eu zic ca o luna e ok(si inca mai tine :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut o reclama la un odorizant de camera cu baterie, "fasaie" la intervale regulate-reglabile. Dupa ce am citit tot topicu' mi-a venit ideea :offtopic: . Un prieten are asa ceva, zice ca are o rezerva lichida si o baterie de 1,5v. Omu' il foloseste de o luna in camera si inca mai "traieste"(si odorizantul si omul! :D ).Ar fi o idee buna in masina? Macar e o chestie constanta, nu dispare in trei zile...

Modificat de Marcel@AR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai atunci se poate seta un interval de vreo 10 ori mai mare.

Marcel, dc incerci sa ne impartasesti si noua impresia k ari fi tentanta varianta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AmbiPur ala for him/her e o porcarie. Am luat prima data prin Iulie cand am fost in Germania. Pe langa faptul ca nu miroase cine stie ce, arata si aparatul ala de parca e de jucarie. Le-am aruncat pana la urma, ca aratau ca niste plastice ieftine (si numai ieftine nu au fost).

In schimb, tocmai vroiam sa postez dar vad ca au avut si altii ideea asta, am luat Glade din ala cu baterie de 1.5 V. Asa este, "fasaie" la intervale reglabile. Eu l-am setat pe minim (adica durata cea mai mare intre fasuri) si sunt foarte multumit de cum se simte in masina. M-am gandit si eu ca volumul pt care e calculat este al unei camere si ma gandeam ca in masina o sa fie un miros puternic. Nu este chiar asa, se simte mai tare daca stai cu geamul deschis si se face curent. Altfel este OK. L-am pozitionat in spate si l-am blocat sub tetiera din spate dreapta astfel incat sa nu "joace" prin masina la fiecare hop, frana sau curba. Deocamdata nu stiu cat va dura, pe eticheta scria 8 saptamani. Banuiesc ca, fiind pus pe minim, va dura acest interval. Va tin la curent. Aaaa...si aroma pe care am ales-o nu mai tin exact minte cum se cheama (parca "exotic flowers") dar e ceva cu verde deschis si un pic de galben pe ambalaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

De unde ai luat acel Glade? E luat din tara? As vrea si eu sa incerc asta, asa ca poate ma ajuti sa-mi spui de unde l-ai luat si cat costa.Merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca e Glade On&On care se gaseste peste tot. (Sel, Met,,Hypermarket)

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect. Este cum a spus taz21. Eu l-am luat din supermarket-ul White Jaguar (cel Non-Stop de pe M. Bravu, inainte de Iancului, venind dinspre Dristor). A costat approx 300 mii lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si e bun de ceva pana acum? sa stiu daca renunt la saculetul meu cu lavanda care a cam obosit :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

metal_militia, am spus in postul meu initial ca deocamdata, sunt satisfacut de performanta. Il am abia de o saptamana si inca tine...

armando, mirositoare cu aroma de masina noua se fac...depinde de care cauti si ce intelegi prin "mirositoare". Exista braduti "NewCar" de la ...ahhh, ce lapsus am... firma aceea nemteasca...sunt foarte cunoscuti, trebuie sa stii despre ce vorbesc. Au culoarea albastru bradutii respectivi. Si mai exista de la AREXON (sau AREON), un spray intr-un tub subtire cu pulverizator care are tot aroma NewCar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...ahhh, ce lapsus am... firma aceea nemteasca...sunt foarte cunoscuti, trebuie sa stii despre ce vorbesc.

Wunder Baum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

metal_militia, am spus in postul meu initial ca deocamdata, sunt satisfacut de performanta. Il am abia de o saptamana si inca tine...

armando, mirositoare cu aroma de masina noua se fac...depinde de care cauti si ce intelegi prin "mirositoare". Exista braduti "NewCar" de la ...ahhh, ce lapsus am... firma aceea nemteasca...sunt foarte cunoscuti, trebuie sa stii despre ce vorbesc. Au culoarea albastru bradutii respectivi. Si mai exista de la AREXON (sau AREON), un spray intr-un tub subtire cu pulverizator care are tot aroma NewCar

Cei albastrii, new car, de la wunderbaum, nu va sfatuiesc:am luat eu pt.Loganul de servici si pute urat de tot, frate m-a doborat mirosul, mi-e greata sa ma urc in masina :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ADU 33, asta este o chestie ce tine de gustul fiecaruia. Eu nu pot sa ma pronunt, am spus ceeace am vazut. De exemplu, mie imi place NewCar-ul asta. Si imi produc greata cele de vanilie, flori, sau alte mirosuri mai dulcege...De ex, nu suport capsuni, banane, ananas si alte "compoturi". Totusi multa lume le considera OK. Acum ce sa zic...fara ironie, ai probleme cu bila? Ca de obicei greata la mirosuri puternice (daca ai greata reala nu ai folosit doar expresia) este data de afectiuni la bila. Eu stiu, pt ca din nefericire am asa ceva...si chiar ma apuca greata daca mirosul este prea dulceag. Cu asta insa nu am avut probleme. Si de asemenea cele anti-tabac vad ca au un miros universal OK, indiferent de firma.

Modificat de Rapier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D Nu Rapier, multumesc de intrebare, stau bine cu bila :Driver: , (a fost doar o expresie, am zis ca mi-e scarba sa urc in masina), numai ca bradutul albastru chiar nu imi place cum miroase.Intr-adevar, cred ca e chestie de gust, eu am in masina de vanilie si imi place, avand in vedere ca merg pe aceeasi esenta de ani de zile, pe diferite masini.Poate ca mirosul de nou al bradutului combinat cu mirosul de nou al plasticelor din Logan a dus la combinatia ucigatoare :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu foloses un parfum... din ala lichid nu mai stiu cum se cheama.. si dau pe filtru de polen :D si cand dau drumu la climatizare vine un miros super :P A mai facut cinva asa ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut o reclama la un odorizant de camera cu baterie, "fasaie" la intervale regulate-reglabile. Dupa ce am citit tot topicu' mi-a venit ideea :D . Un prieten are asa ceva, zice ca are o rezerva lichida si o baterie de 1,5v. Omu' il foloseste de o luna in camera si inca mai "traieste"(si odorizantul si omul! :P ).Ar fi o idee buna in masina? Macar e o chestie constanta, nu dispare in trei zile...

Are tata pe masina de servici si e ok....miroase tare (e dat la minim si se simte bine de tot)Problema e ca aoma pe care o are el nu mi place...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat si eu Glade On&On, aceeasi aroma florala-nici nu am vazut alta. La Billa a costat 30 RON, include baterie. Rezerva e 13,5 RON , contine si ea baterie. Pare a fi OK...daca tine 8 saptamani.

PS:Am citit ambalajul...Secret flowers...cool...Si ramane in haine si dupa ce iesi din masina-sa fie bine?

Modificat de Marcel@AR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt vreo patru arome (din ce am vazut eu). Da toate sunt florale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu tot cu bradutii de vanilie o tin. 2 sapt, dupa care altu. am prins frica de tot felul de artificii de parfumat masina, de cand am auzit pt a nu-stiu-cata-oara de Ambipur scurs pe climatronicul masinii. :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc "conserva" My Shaldan. O am de la sfarsitul lui septembrie. Eu nu mai simt mirosul, dar cine se urca in masina zice ca miroase bine. Deci voi continua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Braduti Wunder Baum "Black Classic". Tin 2, in spate, agatati de manerele de rabatat bancheta, si miros cam 2 saptamani :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!