Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.681 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      396
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      395
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Eu am luat pana la urma CS guma turbo, din Carrefour cu 20 ron daca bine retin. Am tot mers in Auchan dar de fiecare data am uitat sa ma uit dupa CS.

Mirosul este bun, pana acum am folosit exclusiv dark cherry sau cherry in general. Cand deschid portabagajul se simte mirosul exagerat de tare, e placut in sezonul rece, dar in sezonul cald eu nu-l recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ AkaManah Salut,

Gasesti in Carrefour , raionul de odorizante de camera .

Modificat de Bogdan3l
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

După 7 luni și 3 “conserve” de Golden State Delight am zis să mai “neutralizez” mirosul, așa că într-o cutiuță am pus boabe de cafea. Eu nu mai simțeam cine știe ce, dar orice/oricine a stat prin mașină ajunsese să miroasă a gumă turbo. Pot să zic că-mi place mai mult acum. :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Route66 nu il recomand, nu imi place cum miroase.

cand am racait hartia de test parca era mai ok.

In masina am desfacut conserva de Cherry, imi place mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand California Scents Concord Cranberry, mirosul este placut si persista destul de mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Achizitionat azi doua cutiute de California Scents, Verri Berry si Coronado Cherry. Sa vad pe care o pun prima, VB pare mai puternic ca miros si parca o idee mai placut. Mpa bate gandul sa iau un produs de la Chemical Guys, Strip Scent, din filmuletele de pe YT pare interesant. 

AIR_069_16-2.jpg

20171211_134020.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele 2 conserve le-am cumparat si eu, cel de cirese mi se pare mai bun.

legat de stripper, nu am folosit dar am cititi de la altii ca nu persista asa mult. nici asta si nici altul de la CG

Modificat de Muale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat de la Chemical Guys odorizantul Strawberry Margarita, cel de 473 ml, am dat vreo 70 ron cu tot cu curier, miroase bine, dar nu tine, nu merita pretul platit.

Coronado Cherry de la Califonia Scents este super, miroase bine si persista mult, il folosesc de vreo 2 ani, m-am cam obisnuit cu mirosul dar nu am gasit altceva mai bun.

Am mai incercat bradulet Pina Colada de la Wunderbaum, este ok mirosul dar te ia de cap, nu stiu cum il suporta unii, ti se face rau de la el, l-am aruncat pana la urma, nici macar nu l-am pus la oglinda, l-am pus sub scaun si tot ma lua cu ameteala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi place foarte mult Pina Colada de la WunderBaum,preferatul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit o oferta buna la California Scents pe emag, numai 120,19 lei bucata :biggrin:  Daca aveam actiuni la baietii cu odorizante, ma lasam de job acum.

5a2ecbbb318b3_megaoferta.thumb.jpg.8367df01b047a256032944c6cba1c56a.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur au pus virgula greșit. Merita comandat 1 bucata ca poate au transport gratuit. Și apoi sa ii întreb dacă e prețul ok, înainte sa ridic coletul

Nu... Mai e și transportul de plata 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este gratuit transportul, nici nu stiu ce sa fac, sa dau comanda sa fac o aroganta, sa fiu singurul de pe forum care a dat 140 lei pe un odorizant ? :P O sa apar in Hall of Fame.

PS : are cineva un voucher ? mai taiem din costuri.

 

Untitled22.thumb.jpg.87358e2f3e73d17ead8bac3b88cf271e.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 14.11.2017 at 1:15 PM, AkaManah said:

Stie cineva unde gasesc  odorizant Ambipur mini clip? Pe net am gasit dar, e 10 lei produsul si 20 transportul. 

 

https://www.lazada.com.ph/ambi-pur-car-mini-clip-comfort-car-air-freshener-2ml-bundle-of-4-multicolor-11316245.html

Dacă ești din bucurești găsești în DCN in afumati au mai multe arome la casele de marcat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am comandat saptamana trecuta de pe Emag, o cutiuta de California Scents, Cinnamon Apple, miroase foarte bine, asa gen "winter is coming" ! :D
Am platit 15 RON si transportul gratis, ca l-am ridicat de la showroom-ul din Ploiesti.

 

P.S. Am o cutiuta cu Golden Delight, din 2011, pe vremea cand aveau alt design la ambalaj.. si daca mai bag nasul in cutie.. si acum mai miroase!

Modificat de teozuzu20
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Cei care ati achizitionat recent California Scents, nu aveti impresia ca nu mai persista asa mult? Am cumparat de curand de la emag cu aroma Cherry si a tinut aprox 1 sapt.  In schimb cele vechi cand abia aparusera tineau 60 zile cum spune si producatorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat eu de curand din Cora si nu cred ca s-a simtit in masina mirosul nici o saptamana !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti de odorizantele Little joe?am tot vazut in magazine si voiam sa aflu niste pareri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu in sezonul rece folosesc doar Areon Gel Passion , de la DM , 15 lei

51bM778t+HL.jpg

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 14.02.2018 at 16:18, kicker a scris:

Cei care ati achizitionat recent California Scents, nu aveti impresia ca nu mai persista asa mult?

Cam ai dreptate. Aceeasi experienta am avut-o si eu cu CS. Momentan folosesc Paloma Sport, fiola, si e chiar ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu am cumparat recent dar va pot spune ca am tinut o conserva de Cherry vreo 3 ani in debara si am desfacut-o recent.

miroase f puternic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

eu folosesc guma turbo , miroase foarte bine . odorizantele acelea de la cws frutto

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ati incercat ceva din gama Areon car ? Am vazut la cineva in masina si mi-a placut f mult, desi eu nu sunt adeptul  parfumurilor straine prin masina...imi place cum miroase masina original, insa Areonul este f apropiat de un odorizant de corp fresh, si este disponibil si la flacon care poate fi pulverizat, exact ca un parfum de piele. Incercati sa evitati pe cat posibil odorizantele in sticlute/ folii care contin parfumuri lichide, daca doamne fereste ajunge in contact cu bordul, materiale din plastic sau piese electronice de la comutatoare/ intreupatoare ... e dezastru ; distruge tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat recent Areon Sport Lux Liquid 5mm.

intr-adevar lichidul trebuie manipulat cu atentie, sa nu curga pe plastice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
flaviusmaff

Dupa 1 luna si jumate de utilizat Chemical Guys Stripper Scent, pot spune ca nu merita banii. Mirosul este super placut, dar nu persista. Ei recomanda sa l pulverizezi pe mocheta sau orice material textil din masina, dar problema e ca nu persista decat cateva ore, in cel mai bun caz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

După cum ziceam... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!