Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.681 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      396
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      395
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Aseara am pus in masina cutiuta de la CS Cinammon Apple si mirosul este putin prea discret, cel putin eu nu prea il simt. In afara de GSD ce aroma este mai puternica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am deschis si eu cws, sticla de 85 ml, am taiat absorbantul pe jumatate, mirosul este unul discret, dar foarte placut, l-am pozitionat intre scaune, la finalul consolei, deci este undeva la mijlocul masinii :) sa vedem in cat timp se evapora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

I-am lasat cutia tatalui meu, nu neaparat ca nu mi-a placut, am vrut sa mai incerc si altceva. Cutiuta asta e inca o data mai mare ca CS, ii gasesti putin cam greu un spatiu in care sa stea fixa, am bagat-o in buzunarul usii. Are un miros placut, am luat-o din Dm si din ce am vazut au mai multe arome.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

post-66542-14441185958796_thumb.jpg

Mi-a plăcut mirosul lor și le-am luat.

Am în mașină pe cel anti tabac, aduce la miros cu un parfum bărbătesc (lapsus).

Miroase f bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu tin in permanenta doua in masina ca sa combin mirosul ; ambele ma tin cam o luna…doua…depinde cat merg cu masina ; oricum nu persista prea mult ; am vanilla si tot asa, ceva barbatesc, gen new car parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am deschis si eu cws, sticla de 85 ml, am taiat absorbantul pe jumatate, mirosul este unul discret, dar foarte placut, l-am pozitionat intre scaune, la finalul consolei, deci este undeva la mijlocul masinii :) sa vedem in cat timp se evapora.

Eu nu il mai simt aproape deloc, dar oricine urca in masina spune ca miroase foarte frumos.

Cred ca ma obisnuiesc eu repede cu mirosul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc odorizant marca Cristalinas.

Are un miros foarte placut,printre cele mai bune din cate am avut pana acum.

Singura problema e ca nu se gaseste la noi in tara,eu l-am luat din Spania.

 

 

post-111555-0-12711300-1444662087_thumb.

Modificat de mariuscj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

a incercat cineva odorizante naturale, home made sau din comert? Ma gandeam aici la menta sau lavanda, ambele cu miros frumos si puternic, natural si fara substante cancerigene.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut Odorizant lichid Wunder baum cu miros de vanilie , singura problema ca la denivelari batea in geam (era agatat pe oglinda centrala) si l-am mutat la sfarsitul consolei dar de atunci numai miroase asa bine. Asa ca o sa incerc varianta cu braduletul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat Wunderbaum invisi, mi-a placut faptul ca in poza de pe ambalaj e chiar o grila de golf:) E un miros placut is discret si pentru cei care nu suporta sa atarne chestii la oglinda e perfect.

http://tektion.rs/images/detailed/2/Wunder-Baum-Invisi-monta%C5%BEa.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Eu folosesc odorizantele OXYGEN - Night Phantom si Angel, le cumpar din spalatorii auto. Mai foloseste cineva asa ceva? Este pe carton si tine surprinzator de mult, peste toate cartoanele inclusiv Wunderbaum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pt amatorii de "guma turbo"  sau de cws,  va recomand produsele astea. 

IMG_20160201_195516.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesc cu mult succes (pentru mine) odorizantele de la Paloma, in special cele verzi: "fresh", "evergreen", etc.

Le-am legat la manerul pasagerului din stanga spate, ma tin cam o luna. In fiecare sambata cand spal si aspir masina, mai picur 2-3 picaturi de odorizant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu odorizant mai bun decât CWS nu am avut in masina... De când nu mă mai ocup de asta, din comoditate nu am mai apucat sa îmi cumpăr si am tot încercat diferite variante alternative, care nu persista si nu sunt la fel de puternice.

Mie mi se pare avantajos, inclusiv din punct de vedere financiar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de cumparat gasesti o gramada de bisnitari pe olx/okazii sau mergi la cws (prin pipera) si cumperi mai ieftin ca la ei.

eu nu am gasit un loc in masina pt el, nici o modalitate buna si sigura de parfumare.

sticla cu sugativa (pachetul original) da prea mult parfum si e riscant sa se atinga sugativa de ceva.

in sticlute cu dop de lemn nu parfumeaza destul.
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Proaspat pus in masina. Acum sa vedem cat tine. Mirosul este destul de placut.

14285559_1229409867110154_630442444_o.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai zis anul trecut, cel mai puternic care tine peste 6 luni este California Scents Xtreme, eu il am de peste 1 an si de abia acum trebuie sa-l schimb. Parca l-am luat de la casa din Dedeman, atentie, miroase foarte puternic, vara daca sta in soare si dati pe ventilatie, va doare capul de la el. 

 

Inainte de acesta am avut din acela normal.

California-Scents-Xtreme-solid-fragrance

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut si eu la fel si da, chiar tine foarte mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Wunder-baum Black Classic, the best. Nu este nici exagerat de puternic si are un miros placut, Tine aproximativ 3 saptamani.

Am avut california scents aproape toate mirosurile (printre cele mai durabile guma turbo si cherry)

Paloma, nu prea m-a satisfacut calitatea mirosului....

Vorbesc doar de produse solide, de cele lichide m-am ferit de frica sa nu curga pe plastice ca efectul lor este iremediabil.

WB_Black-Classic_large.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma enerveaza bradutii, fiindca trebuie sa stea atirnati cu folia aia si sa-i scoti treptat. Daca arunc folia, miros prea puternic.

Am descoperit de curind la Dedeman niste odorizante made in romania, din colectia Dacia (adica cu dacii). Au pe ele chipul lui Decebal si sint citeva game: Muntii, Apele, Aurul etc. Sint dintr-un cauciuc moale, siliconat ca aspect, uscate si au un aspect elegant, se prind cu o panglica subtire, satinata. Cele cu Munţii mi-au placut cel mai mult.

Nu mai folosesc odorizante cu lichid din 2003. Aveam un Golf 4 si un odorizant la oglinda, din ala cu lichid si cu sugativa pe care il improspatezi prin presare. Cumva, s-a fisurat si lichidul mi-a curs in zona schimbatorului. Mi-a jupuit tot plasticul din zona scrumierei si a schimbatorului.

Oricum, folosesc rar odorizante, imi place mirosul masinii natur dar uneori ma mai apuca si bag cite unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!