Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.682 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      396
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

the_punkreas2003

Nici eu nu am fost multumit de California Scents. Am avut de scortisoara parca, acum 2 ani. Raman la cancerigenul CWS :)

Modificat de the_punkreas2003
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie ca nu toate miros la fel de tare. Cele mai puternice sunt cherry, cranberry si delight (exact in ordinea asta). Totodata si cele mai placute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cherry e bestbuy aroma/intensitate/durata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat azi de la intanirea VWF un odorizant California Scents de portocale...deloc nu miroase,l-am desfacut la maxim ,l-am pus in suportul de pahar si nimic. :nono:

Asa ca raman la gama Areon,net superioara,indiferend ca e bradut ,conserva sau sticluta,toate sunt eficiente si dureaza

Cine ti-a vandut acel C.S. trebuia sa-ti spuna ca nu miroase deloc,mai sunt cateva arome de la California, care nu miros:

NEW CAR- miroase mai mult , dar mirosul e bizar

COCOS- NU MIROASE DELOC

Vanilla- Nu miroase deloc

ORANGE- NU MIROASE DELOC

@the_punkreas2003 : Incearca un CInnamon Apple si sa-mi spui rezultatul dupa 60 days

@GildedBullet : Nu uita Mango, si aromele noi, Squash Blossom , Cinnamon Apple si Melon Mango :icon_cool:

Modificat de IONUTBLV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea 3 imi plac mie cel mai mult. Melon mango n-am incercat inca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat astazi dintr-un magazin PLUS 3 braduti Wunder-Baum la 9.99ron.Miros foarte bine si par a fi de durata :D

Aroma e Black Classic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

desi am luat bradutii wunderbaum nu am apucat sa-i pun.de vreo saptamana am un odorizant castigat la rompetrol racing challege,personalizat cu rompetrol racing challenge care miroase foarte,foarte bine si pare sa tina cel putin 2 saptamani. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colescu Sebastian

Si eu folosesc odorizante de la racing challange,ai dreptate tin cam 2 saptamani si miros bine.Insa pe 15 pe termina promotia la ele,si totusi e cam scump sa obtii unul :rolleyes: .Ce parere aveti despre Ambipur Crystal Gel?Am vazut si as vrea sa incerc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT:Pai nu e scump sa le obtii,oricum bagi benzina.Si cand bag de 100-150 de lei fac 2-3 bonuri de 50 :D . Deja mai am unu de rezerva luat azi :Driver:

Modificat de GL-17-SEP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

california scents mi se pare f ok insa cand il desfaci cateva zile simti ca inebunesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care vor cu adevarat un parfum puternic si de durata, care se imbiba in tapiserie este CWS. Eu cumpar de la un distribuitor din TImisoara. Super calitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

california scents mi se pare f ok insa cand il desfaci cateva zile simti ca inebunesti

Daniel, acel vanzator trebuie sa aibe si capacelul din poza, face minuni :rolleyes:

post-49425-0-91343800-1298572177_thumb.g

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De 2 sapt mi-am luat alt CWS . Initial am vrut sa iau aroma de pin dar cel care il vinde a zis ca miroase cam cum miroase intr-o toaleta care dai cu odorizant asa ca am ramas tot la turbo.Am avut si ocean inainte si parca era prea tare si insuportabil Voi ce parere aveti despre aroma de pin de la cws ? Oricum turbo e cel mai criminal parfum pe care l-am avut in masina de cand sunt eu sofer !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

floryn_zdv Cu cws am avut o experienta neplacuta,nu mi s-a intamplat sa adun un odorizant cu servetele si sa-mi topeasca plasticul consolei ''de cand sunt eu sofer''! Poate daca ar avea un sistem mai bun de prindere a sugativei sau al dopului,lucrurile ar fi altele.

Ieri mi-am luat de proba un odorizant aeron cu aroma de guma.Miroase bine si puternic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai okay din toate punctele de vedere mi se pare California Scents. Pretul e bun, mirosul de guma turbo ii face pe toti care urca in masina sa saliveze :)) si nu are ce sa curga/pateze din el. am avut o experienta neplacuta cu un odorizant lichid din care tot trebuia sa picuri pe hartia lui..a curs pe vechea consola centrala si a topit-o dupa aceea au ramas pete albe.

La fel si prietenul meu cu Golf 5 a pus ambi pur la gura de aerisire si a curs in MFD2 de nu i-a mai citit nici un cd si unele butoane nu mai functionau. sa vedeti ce fain miroseau cd`urile scoase din el :)) am stat 2 zile sa il scurgem ca sa il schimbe pe garantie.

Deci recomand bradutii wunderbaum new car si california scents golden state delight

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu l-am lipit cu banda dublu adeziva de bord. Nu are cum sa se rastoarne de acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cel mai bun odorizant folosit pana acum de mine, este Air Wick cu pompa. Se gaseste in toate magazinele, il dai pe mocheta din masina si cateva zile nu ai probleme, dupa care dai din nou. Eu am vazut si m-am inspirat de la cei de la spalatorie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Areon Silver este alegerea mea. Mirosul excelent este complementar celui emanat de Turtle Vax Leather Cleaner. Aplic o data/saptamana atat in interior, cat si in porbagaj. Desigur, pe cartonsul cu care il cumperi. Cu aceasta fregventa de utilizare, un flacon tine chiar si 3 luni.

post-2695-0-57517000-1301385994_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde se gaseste si cat costa unul?nu-mi amintesc sa fi vazut odorizantul asta nici prin hypermarket nici pe la benzinarii :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In magazinele DM (denk mit)se gaseste la noi, complexul REAL

pret cred ca undeva la 30 lei am luat eu ultima data, nu mai retin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc Areon Black si miroase foarte bine, cumparat din Billa, la fel ca si cel Silver in jur de 30 ron.

Am mai avut si California Scents care miroase bine si tine f mult insa am vrut sa mai incerc si altceva.

Recomand :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Areon, in variantele Silver si Gold (ambele sunt cu atomizor), se gasesc la Carrefour si Billa. Pretul: 25 - 27 lei. In ultimul timp, am vazut ca sunt comercializate si prin spalatoriile auto, alaturi de celelalte Produse Areon

Ce este simpatic la produsele Areon sigilate/incapsulate (conservele, spre exemplu) este ca, pe cutia acestora, au prevazuta o zona pe care daca o freci cu degetul, poti mirosi continutul: iti place, il cumperi, nu iti place, incerci altul/nu cumperi nimic - acum am Black Ice. Pretul: 10 - 12 lei.

Modificat de OII
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A incercat cineva pulverizator Wunder-Baum care se da pe tapiterie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut eu acum 2 ani,dar nu am avut curajul sa dau pe tapiserie,dadeam doar pe bradut si pe mocheta.Cam o sapatmana tine mirosul la o pulverizare lund in considerare ca se fumeaza la mine in masina :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat praf crezi ca absoarbe lichidul acela de care spui, odata ce l-ai aplicat pe tapiteria textila si pana la uscarea acestuia?

De obicei se purverizeaza in aer, desi nu stiu in ce masura o sa-ti faca placere sa inhalezi aerosolii aia chimici sau, daca este pentru auto, pe un cartonas care se livreaza in cutia cu care cumperi odorizantul.

Modificat de OII
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!