Jump to content
R4z

VW EOS

194 postări în acest subiect de discuţie

R4z   
R4z

danny .. Saab 9 3 Sport Sedan varianta cabrio e cu soft-top si nu intra in categoria CC (coupe - cabrio cu plafon metalic) .. dintre toate cele enumerate mai jos, cred ca EOS face cu usurinta fata la orice capitol si chiar castiga in fata concurentelor : pret bun, imagine f buna, ultima tehnologie, multe dotari si nu in ultimul rand spatiul ptr scaunele din spate .. am inteles ca este mult mai mare decat la restul, unde au locurile din spate doar sa fie acolo ..

Modificat de vrajit de fabia

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
frn   
frn

am vazut masina acum 2luni.o cumparase cineva din arges.2.0fsi alb.

zicea ca a dat 29000e .ps nu era noua.e misto ,dar nu e super! :))

Link către postare
DANNY VW   
DANNY VW
danny .. Saab 9 3 Sport Sedan varianta cabrio e cu soft-top si nu intra in categoria CC (coupe - cabrio cu plafon metalic) .. dintre toate cele enumerate mai jos, cred ca EOS face cu usurinta fata la orice capitol si chiar castiga in fata concurentelor : pret bun, imagine f buna, ultima tehnologie, multe dotari si nu in ultimul rand spatiul ptr scaunele din spate .. am inteles ca este mult mai mare decat la restul, unde au locurile din spate doar sa fie acolo ..

Ba tocmai la pret pierde foarte mult, intr-un comparativ de la AMS Germania intre EOS si Opel Astra Twin Top, EOS a iesit pe 2 din cauza pretului prea mare. :))

http://www.auto-motor-und-sport.de/d/115936

Link către postare
borky   
borky

va salut!

De 3 saptamani conduc un Eos 2.0 FSI cu care am facut aprox 3000 km.Impresiile mele: motorizare bunicica, parca asteptam ceva mai mult de la cei 150 de cai; calitatea fabricatie buna desi in 3 saptamani au aparut si 2 probblemute( senzor airbag defect aprins, si geam dreapta se deschide si singur de nebun); spatiul este bun daca tinem cont de clasa ei; sonorizare buna; atrage toate privirile cand e deschisa, iar cand e inchisa cei care se pricep cat de cat se opresc si se uita probabil pana identifica modelul. daca aveti intrebari legate de model postatile eu folosesc masina zilnic pot sa va spun chestii reale despre ea nu ce sescrie din auzite sau stiu eu!

o zi buna

Link către postare
Bogdan_wrc   
Bogdan_wrc

acum 10 min am zarit si eu unul live in mers prin Ploiesti. frumos. si era un albastru asa deschis. chiar mi-a placut.

Link către postare
B 77 DDO   
B 77 DDO

Daca vreti sfaturi sau informatii despre modelul EOS, nu ezitati sa ma intrebati!

Detin un EOS 2.0 Fsi si pot spune ca este o masina superba! Are unele mici probleme, cum ar fi zgomot interior pe la 140 km/h sau consum un pic cam ridicat, etc! Masina se comporta excelent pe viraje, fiind lipita de sosea! Eos-ul meu este paprika red, are jante de 17, si multe alte optiuni! Recomand aceasta masina tutror celor care au o fire vesela si vor ceva nou!

Link către postare
DANNY VW   
DANNY VW

Felicitari pentru masinuta, arata super, poate faci si un topic la "Masina mea" cu mai multe poze si detalii. :hainoroc:

Link către postare
x3msrk(EOS)   
x3msrk(EOS)

Al meu tre sa vina pe 28 Dec. Motor 2.0 TDI 140cp cu multe optionale, mai putin piele, culoare eismeer blue (albastru deschis metalizat). Cred ca o sa mor de inima pana pe 28, tineti-mi pumni ca sa apuc sa va povestesc cum e cu el :frigbaitata:

Modificat de x3msrk(EOS)

Link către postare
DANNY VW   
DANNY VW

Felicitari pentru masinuta si totusi ai un avantaj cu sarbatorile ca trece timpul mai repede pana vine ! ;) :)

Link către postare
x3msrk(EOS)   
x3msrk(EOS)

ms danny vw.

Link către postare
Fol   
Fol

sal tare...am si eu un EOS...2.0 TDI de 140 cai...pacat ca nam carnet numa la vara.Nu shtiu cum merge cel benzina 150 cai da eu sunt f multumit de putere,poate ii o diferetna.I singurul din Cluj-Napoca.Daca va intereseaza cereti poze sau daca doriti detalii despre

post-9961-1168370318_thumb.jpg

Link către postare
x3msrk(EOS)   
x3msrk(EOS)

Am facut deja 3500 da km cu ea. E criminala masina, probleme nu am sesizat. Merge impecabil. 214km/h probat pe autostrada soarelui si cei de la VW au spus 206km/h ?! consum acceptabil atata timp cat nu traversezi bucurestiul la ora 8 :) 14,5l% in rest am fost la munte la mare, consum mediu 6,5. La viteza de 214 consuma 14l foarte acceptabil, inainte am avut c4 cu motor pe benzina la 200 imi consuma 24%. Finisaje foarte misto, materiale de calitate. Ieri i-am montat neoane de la Raid cu 7 culori, vi le recomand, le gasiti la Augsburg costa 5mil si ceva, mai au si cu o singura culoare la 2,3mil dar nu aveau albastre cand am fost eu. Daca aveti si alte intrebari va raspund cu placere.

Link către postare
razvan2.0   
razvan2.0

E super masina.Sper sa ajung si eu la una...

Link către postare
DANNY VW   
DANNY VW

Niste poze superbe cu cateva detalii ale lui EOS :D

2395979760ca6b87bd2onw3.th.jpg245218681f217e27253oeg5.th.jpg251467265ef3b3cff12ogg4.th.jpg2514672665aed33f4f4ody6.th.jpg2514672683aadf244c1ojk1.th.jpg251467269968212bbb3obj4.th.jpg251467272008a0d6803oiz0.th.jpg2514672760f36bcd892oah8.th.jpg25147110099157ec505ofp1.th.jpg251471103ac9a952f99ode1.th.jpg251471105114e3ea5e9ogn0.th.jpg251471110abac0630bdozg5.th.jpg2514711182eaceb9583omb4.th.jpg251471120bfde55ebbaopq8.th.jpg2514869533fa107ea5bozo3.th.jpg2514869542a14de848fowg7.th.jpg2514869586300edf057ofd0.th.jpg251486960c3ba3b7c07oif7.th.jpg251486964fb82abf8a0omc3.th.jpg25148696686b85aa620obf3.th.jpg251490693777f6d3ad3orc8.th.jpg25149069511c006f730oud6.th.jpg2542753082d91d40b7dorg6.th.jpg25427531106d55f51aaokj9.th.jpg

Link către postare
X-Ecutor   
X-Ecutor

F bine facute pozele. Vad masina cu alti ochi acum :angry:

Link către postare
DANNY VW   
DANNY VW

Intr-adevar iese in evidenta calitatea foarte buna a asamblarii. :)

Link către postare
DOOM   
DOOM

Imi placea mai mult cd-playerul vechi ( dinainte de 2007 cel cu butoane negre).Asta cu elemente argintii mi se pare cam urat.Oricum la EOS se potriveste mai bine ca la Golf pt ca si panoul consolei e vopsit tot in argintiu.

Link către postare
chris2000   
chris2000

Eu mi-am cumparat masina anul trecut in aprilie si am primit-o la inceputul lui iunie.

E un 2.0 TFSI 200cp - intre timp 250cp :251:

Jante 18 OZ 35Aniversary - GoodYear Eagle F1

Piele rosie, culoare argintie

...

Totul bine si frumos, rupe asfaltul... dar ...suspensiile TREBUIE neaparat schimbate!!

Masina e setata comfort si nu se poate compara cu GTI sau R32 care sint cu adevarat sport.

Eos-ul are o problema la bara spate: in lacasul rotilor, bara are 2 urechi (care prind materialul de antifonare) indreptate in jos, iar acestea pot taia cauciucul (caz in spetza :251: , dupa o saptamana de la achizitionatea jantelor si gumelor) in momentul in care se trece peste un hop.

In rest e aproape ok.

Mai putin faptul ca dupa 9 luni si 15000km s-a dus compresorul de clima :unsure: dar la ce bun clima cind poti merge cabrio :lol:

Link către postare
nae   
nae

chris, nu faci o rubrica la masina mea cu neste poze ? imi place mult masina, as vrea sa vad cum arata a ta cu jantele alea superbe. :lol:

naspa treaba cu bara spate..cam scumpe cauciucurile si masina sa patesti asa ceva.

Link către postare
Parigianu   
Parigianu
Eu mi-am cumparat masina anul trecut in aprilie si am primit-o la inceputul lui iunie.

E un 2.0 TFSI 200cp - intre timp 250cp :(

Jante 18 OZ 35Aniversary - GoodYear Eagle F1

Piele rosie, culoare argintie

...

Totul bine si frumos, rupe asfaltul... dar ...suspensiile TREBUIE neaparat schimbate!!

Masina e setata comfort si nu se poate compara cu GTI sau R32 care sint cu adevarat sport.

Eos-ul are o problema la bara spate: in lacasul rotilor, bara are 2 urechi (care prind materialul de antifonare) indreptate in jos, iar acestea pot taia cauciucul (caz in spetza :( , dupa o saptamana de la achizitionatea jantelor si gumelor) in momentul in care se trece peste un hop.

In rest e aproape ok.

Mai putin faptul ca dupa 9 luni si 15000km s-a dus compresorul de clima :icon_thumright: dar la ce bun clima cind poti merge cabrio ;)

hmm destul de interesant ce spui tu cu cauciucurile.....si foarte nasol in acelasi timp.....si eu mi-am comandat la sfaristul lunii iunie EOS cu aceeasi motorizare...urmeaza sa ajunga in octombrie (!!!).

In rest am vrut sa optez pentru jantele de fabrica - model Chicago 18-mi se pareau destul de mishto , dar cineva de la vanzari (Midocar) mi-a zis clar sa iau neaparat un model de 17 - cred ca acum imi dau seama de ce...

Ciudata faza si cu compresorul de clima...

Link către postare
jsd   
jsd

Salut.

Vreau sa dau si eu comanda la un EOS.Imi puteti spune ce optiuni folositi si ce atzi mai vrea.

si ceea ce este cel mai important : cat timp stati dupa el.

Eu m-am gandit la urmatoarele optiuni :

Aer conditionat "Climatronic" - reglaj automat al temperaturii pe doua zone separate EUR 304

Asistent urcare rampa EUR 91,-

Decor aluminiu

- cotiera centrala fata

- pe plansa de bord, consola centrala,usi si pedale

- lumini la picioare fata / spate

- decor aluminiu pe volan

- covorase textile fata / spate EUR 352,-

Jante "Catalunya"

- 4 jante aliaj usor 7J x 16 anvelope 215/55 R16 EUR 65,-

Light& More

- oglinda retrovizoare cu sistem automat antiorbie

- oglinzi exterioare reglabile si rabatabile electric, separat incalzite, cu sistem automat antiorbire pe partea soferului

- functie Coming Home / Leaving Home

- stergatoare parbriz cu temporizator si senzor de ploaie

- faruri Bi-Xenon EUR 815,-

Parbriz antireflex, inclusiv lumini si vizibilitate

- oglinda retrovizoare interioara cu sistem automat antiorbire

- oglinzi exterioare reglabile si rabatabile electric, incalzite separat

- lumini "Coming Home", "Leaving Home"

- senzor de ploaie

- indicator nivel lichid spalare parbriz EUR 263,-

Radio CD "RCD 300" cu functie MP3

- 4 x 20 Watt

- 8 incinte acustice fata/spate EUR 105,-

Scaune incalzite

- scaune fata incalzite separat

- indicator nivel lichid spalare parbriz

- duze spalare parbriz incalzite EUR 92,-

Scaune sport fata

- buzunare pe spatarele scaunelor fata

- reglaj lombar manual scaune fata

- tapiterie scaune design "High Spirit" EUR 169,-

Tehnic

- alarma antifurt cu senzor de supraveghere interioara, back-up-horn si senzor antitractare

- tempomat

EUR 296,-

Volan multifunctional piele (3 spite)

- comenzi radio, computer de bord, telefon

- computer de bord "Plus" EUR 235,-

Volan piele (3 spite)

- maneta frana de mana si levier schimbator de viteze imbracate in piele EUR 157,-

Modificat de jsd

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.