Jump to content

istoric masina SH


Bandi
 Share

Postare recomandată

  • Administrator
pe mailu acela am trimis ieri...dar nu am primit raspuns..ma gandeam ca e de la .be belgia :|si ar fi trebuit din germania parca...oare aia stiu engleza ? :|mai incerc :blink:

1. Din poza pusa de tine rezulta ca dealerul respectiv este din Belgia ( conform adresei din poza ) si nu din Germania . Wieze este un oras in Belgia .

http://nl.wikipedia.org/wiki/Wieze

2. Daca trimiti mail in Belgia e bine sa fie in franceza iar in Germania in germana . Asa ai mai multe sanse sa-ti raspunda cineva . :huh:

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant...credeam ca masina mea e din germania :|

o sa caut pe cineva sa imi traduca in franceza ..mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate verifica doar daca a fost cumparata si reparata in reteaua VAG. Daca nu ai timp asta este nasol ca nu il spun decat proprietarului. La iesirea din CJ spre Oradea parca (reprez Vw), a durat doar 5 min sa imi spuna ca nu a fost cumparata din reteaua VAG (era adusa mai demult din Franta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

recomandarea mea e sa mergi la reprezentanta VW si atat. la Euro Tehno Group Pitesti singurul dealer VW deaici costa 50 sau 80 RON si tot asa iti spune ce sa schimbat la masina pana la ultima saiba.. mergi la orice reprezentanta VW din tara dar nu te mai du la aia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Verificat istoria masini la D&C Oradea, in septembrie 2007 - gratis ca-l cunoscusem mai devreme pe proprietar. tiparit, ca lumea. km reali :lol: :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
@ Pompiliu Incearca aici :

http://www.autobaza.pl/ab/en/web/productaa0100

Am trimis un mail la service in DE azi dimineata la ora 06.00 :blink: La ora 10.49 primit mail de raspuns cu istoric detaliat ( date , poze , coduri piese folosite , etc ) . Le multumesc ! :unsure:

PS : Am mai trimis un mail saptamana trecuta dar pe o adresa gresita .

PPS : Noi de ce nu putem face ca altii ? De ce trebuie sa cerem bani pentru orice ? :vaidecapulmeu:

Intrebarile este retorice . :huh:

poti sa zici si mie pe PM la ce mail ai trimis si ce le-ai dat mai exact ?! :(

VIN-ul masinii si atat, nimic altceva ?:P

....merge si engleza banuiesc :lol: ( nu de alta, dar eu cu germana nu's in relatii bune...chiar deloc :) )

Mersi

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salutare ...sunt nou pe aici...am si eu o intrebare:

Nu avem pe nimeni pe forum care sa poata verifica istoricul unei masini dupa codul "vin" ??

Vreau si eu sa achizitionez o masina si de la reprezentanta zic sa merg cu proprietarul..numai ca eu fiind din cj si masina din targoviste este mai greu sa il aduc...sau sa bat eu drumul pana acolo. Vechiul proprietar este de acord mi-a trimis vin-ul pe mail [ WVWZZZ1KZ8M002997 ].Daca stiti pe cineva care poate sa imi verifice vin-ul asta va rog sa ma ajutati.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze....cum am mai zis ..sunt nou pe aici:( :icon_redface: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Care ma poate ajuta cu o scrisoare pentru un service din Germania, vreau sa verific istoricul masini, adica scrisoare in germana pentru dealer.

Multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu incerci cu google translate? http://translate.google.ro/#ro/de/

Sau poti incerca sa le scrii in engleza, ma indoiesc ca nu stiu sa citeasca un mail in limba engleza.

Sau aici: http://www.autobaza.pl/ . Costa 5euro

Modificat de danny2012
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@haxorsile: daca esti proprietarul respectivului vehicul te poti adresa reprezentantei VW pentru un istoric de service al acestuia (depinde insa peste cine dai - daca vrea sa te ajute sau nu - informatia se gaseste online in baza de date Elsawin).

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat deja mail in engleza.

Cu google translate traduce cam aiurea, o sa astept raspuns sa vad daca stiu astia engleza sau nu :))

Verificam la o reprezentanta dar nu sunt in tara sunt in Italia si nu le stiu protocolul astora, dar pana la urma o sa fac o incercare si aici daca nu imi raspund cei din Germania

Si pe http://www.autobaza.pl/ a dat cineva comanda , e complet ???

Multumesc pentru raspunsuri

Modificat de haxorsile
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

salutare

am cautat eu pe http://www.autobaza.pl, m'a costat 1,90 euro, si nu am aflat nimic, decat ca nu se afla in "Baza datelor referitoare la autovehiculele furate" si producatorul in rest lipsa date....

 

 

 

 

Acesta e raportul primit:

 

 

Informaţiile despre autovehiculul help.png?1309266070

Marca: VOLKSWAGEN Modelul: GOLF Anul model: 2001 ţara de origine: GERMANY Locul de asamblare: BRATISLAVA, REPUBLIC SLOVAKIA


sign.png?1309266070 Vehicle Equipment help.png?1309266070

Lipsa datelor


sign.png?1309266070 Kilometrajele autovehiculului help.png?1309266070

Lipsa datelor


sign.png?1309266070 Internet History help.png?1309266070

Lipsa datelor


sign.png?1309266070 Services History help.png?1309266070

Lipsa datelor


sign.png?1309266070 Istoricul verificărilor help.png?1309266070

Lipsa datelor


sign.png?1309266070 Baza datelor referitoare la autovehiculele furate help.png?1309266070
ca.png Evidenţa Poliţiei Canadiene a autovehiculelor furate unknown.png?1315319375 Înregistrările nu sunt disponibile nl.png Evidenţa electronică CrimiMail a autovehiculelor furate check.png?1309266070 Nu figurează în registrele cz.png Evidenţa Poliţiei Cehă a autovehiculelor furate check.png?1309266070 Nu figurează în registrele de.png Evidenţa electronică Germania a autovehiculelor furate check.png?1309266070 Nu figurează în registrele no.png Evidenţa electronică Norvegia a autovehiculelor furate check.png?1309266070 Nu figurează în registrele it.png Evidenţa Poliţiei Italiene a autovehiculelor furate unknown.png?1315319375 Înregistrările nu sunt disponibile k9.png Evidenţa Kaynine a autovehiculelor furate check.png?1309266070 Nu figurează în registrele lt.png Evidenţa Poliţiei Lituaniene a autovehiculelor furate check.png?1309266070 Nu figurează în registrele nl.png Evidenţa Poliţiei Olandez a autovehiculelor furate check.png?1309266070 Nu figurează în registrele ro.png Evidenţa Poliţiei Române a autovehiculelor furate check.png?1309266070 Nu figurează în registrele si.png Evidenţa Poliţiei Slovene a autovehiculelor furate check.png?1309266070 Nu figurează în registrele sk.png Evidenţa Poliţiei Slovace a autovehiculelor furate check.png?1309266070 Nu figurează în registrele

sign.png?1309266070 Defectele de fabricaţie help.png?1309266070

Lipsa datelor


sign.png?1309266070 Producătorul autovehiculului help.png?1309266070
Data de intrare Denumire Address Ţara 2001-09-04 Volkswagen AG Wolfsburg/Hannover Germany

sign.png?1309266070 Fotografiile autovehiculului help.png?1309266070

Lipsa de fotografii

Modificat de yeeaap
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am sunat eu la Euro tehno group pitesti si mi-au spus ca nu se poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da chiar mi-au printat 7 pagini. Si asta cu seria verbal fara act de proprietate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
cezarvatafu

Salut,

 

Poate subiectul care il deschid s-a discutat indelung, dar vreau sa ma asigur ca procedez corect.

 

Sunt in cautarea unei masini , ceea ce ma intereseaza cel mai mult e ca sa pot verifica istoricul ei de la distanta (exemplu masina e in Tulcea , eu sunt din Cluj).

 

Intrebarea e ...care e cea mai buna varianta de-a verifica istoricul masinii , in cazul meu ? Ati fost in situatia mea , cum ati procedat ?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

E bun site-ul pentru Danemarca, am verificat masina mea si corespund km cu ceea ce era scris in carte cand a intrat in tara, acum 1 an si jumatate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e super tare site-ul, m-am convins de samsarul care avea toate masinile cu 100.000km dati inapoi

ceva asemanator pe germania exista ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Pe Germania nu am auzit sa fie (inca). La ITP sau TUV sau MOT, se baga intotdeauna Km in sistem. Unde este vointa politica, se da lege ca sa fie publice informatiile. Mai este urmatorul site pe care nu l-am verificat, dar valabil doar la masinile din Olanda, Slovenia, Spania, Suedia si USA:

https://www.carfax.eu/free-vin-decoder?gclid=EAIaIQobChMI_4m0q9a83AIVRTbTCh0FtgdLEAAYASABEgIcPPD_BwE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

in belgia orice masina trebuie sa aiba carpass cu istoricul de km, daca alti colegi pot completa cu alte info

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Va salut. O sa adresez intrebarea mea aici, sa nu mai deschid alt topic. Am verificat istoricul unei masini ( Passat B7 Alltrack 2014) in vederea achizitiei, masina este in Germania. Apare cu 2 daune. Una din ele  - usa dreapta fata, dauna estimata la 500-1500 euro( septembrie 2018) si o dauna spate si spate-stanga, estimata la 3000-5000 euro (octombrie 2017). Estimarea provine probabil din evaluarea preliminara a daunelor, din baza de date ale firmelor de asigurari. In conditiile in care reparatiile au fost facute in service autorizat in Germania ( deci nu reprezentanta), poate cineva sa estimeze cat de serioase sau superficiale au fost daunele de mai sus? Ma gandesc ca, luand in calcul preturile de acolo, nu a fost nimic care sa afecteze structura de rezistenta a masinii sau air-baguri declansate. Multumesc.

Modificat de DuKU19
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!