Jump to content

Cum ati aflat despre vwForum


alexrosiu
 Share

Cum ati aflat despre vwForum  

1.331 voturi

  1. 1. Cum ati aflat despre vwForum

    • Am primit un fluturas/sticker
      2
    • Am vazut sticker pe o masina
      97
    • Cautand cu Google
      907
    • De la un prieten
      287
    • Link pe alt site
      134


Postare recomandată

  • 1 month later...

Am gasit forumul cu o cautare pe Google , destul de simplu.

Ce nu inteleg eu ( sau depaseste logica mea ) este faptul ca nu poti trimite un PM unui admin sau moderator pana nu faci 2postari ?!? , iar unele sectiuni iti este blocata deschiderea unui nou topic. :tuktuk:  

Ma rog , sa trecem peste asta .

Care sunt pasii de urmat pentru a putea posta un anunt cu prestari servicii ?

 

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In REGULAMENT scrie asa :

 

- «Comerciant» - este vorba de firme/persoane (in general firme), care sunt cunoscute prin activitatea lor in domeniul auto si reprezentate in Romania si care ofera niste servicii de incredere membrilor forumului. Incadrarea unui anumit membru/firma in categoria "Comercianti" se face prin prezentarea catre Moderatorii Seniori/Administrator a intentiei de colaborare si date complete privitoare la firma si produsele comercializate. De asemenea trebuie specificate discount-urile sau preturile preferentiale pentru forumisti, ce sunt practicate.

 

Cum sa fac prezentarea catre moderatori cand eu nu pot sa le trimit un simplu PM ? sau trebuie sa astept un an ?

 

Vroiam sa postez o oferta de tractare si de consultanta in caz de dauna .

Tu , de exemplu , daca esti cu masina pe camp si ai nevoie de depanare/tractare ce faci ? Ma astepti pe mine un an ca sa ai o varianta in plus ? 

Hai sa fim seriosi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Regulament vwForum

Reguli privind utilizarea forumului

Motto: Se urmeaza, se respecta sau … se cauta alt forum. "

 

Acum ca ai mi mult de 2 posturi, poti trimite PM catre Moderatorii Seniori/Administrator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai pierdut esentialul din regulament

Un utilizator poate trece prin urmatoarele «etape»:

- «Validating» - este etapa de validare a contului, utilizatorul neputand posta in nici una din ariile forumului;

- «Membru Primul Pas» - este perioada in care un utilizator se considera in etapa «de proba». Se urmareste evolutia acestuia si i se poate retrage oricand dreptul de membru vwForum. In aceasta perioada nu este permisa postarea anunturilor de vanzare si nu are posibilitatea de deschidere de topic/thread nou in aproape nici o arie a forumului (face exceptie aria "Masina mea"). Membrii din aceasta categorie nu au acces in anumite sectiuni ale forumului care sunt rezervate doar membrilor. Vanarea de posturi in scopul obtinerii unui alt statut de membru se sanctioneaza cu warning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am cautat si in regulament insa tot nu am aflat cum pot incepe un nou topic! Deci cum fac? Bine v-am gasit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai căutat bine

10. Înainte de a deschide un topic nou, sau de a posta o intrebare intr-un topic existent, este obligatoriu sa urmati etapele descrise în continuare:
- apelati la functia Search a forumului, pentru ca este foarte probabil ca subiectul sa fi fost discutat anterior si sa existe un remediu. La folosirea functiei Search exista si un meniu extins (More Search Options) care ofera posibilitatea sa detaliati la maximum posibil cautarea dupa criteriile respective;
- cititi mai multe discutii legate (chiar si vag) de subiectul topicului pe care intentionati sa-l deschideti; s-ar putea sa gasiti raspunsul în alta discutie, cu subiect aparent diferit de ceea ce cautati si care nu apare la cautare;
- apelati la functia Google Search din partea de jos a paginilor forumului daca metodele prezentate mai sus nu au ajutat;
- orice discutie, tehnica sau nu, care nu se refera la subiectul topicului se considera off-topic.
Nerespectarea acestui articol va fi sanctionata cu avertisment verbal, iar in cazul repetarii cu warning.
NOTA! Membrii "Primul Pas" au restrictionat dreptul de a deschide noi topic-uri in aproape toate ariile forumului. Daca dupa cautarea pe forum nu gasiti discutii referitoare la problema pe care o aveti, puteti cere pe PM sfatul unuia din moderatorii ariei in care cautati problema cu privire la deschiderea unui nou topic pe tema respective.

 

În principiu nu poţi deschide topic decât în aria Maşina mea (vezi drepturile Membrului Primul Pas), dar după cum scrie în notă problema nu este nerezolvabilă

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Google v-a scos in calea mea . Cautam probleme specifice passat (pentru ca vreau sa-mi cumpar unul) si asa am dat de voi. Nu era exact ce cautam dar discutia m-a acaparat si mi-a placut. Asta m-a impins sa-mi fac cont aici . Bine v-am gasit .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Google, cautam probleme legate de 1.2 tsi, si am dat de acest forum, am luat tot 1.2 tsi, pe lant, sperand ca nu mai sunt probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Deoarece majoritatea producător auto au câte un forum organizat de fani, eram sigur că și VW are unul, așa că l-am întrebat pe Google: forum VW.

Și m-a adus aici pentru prima oară în 2008 când căutam informații despre Golful fratelui meu.

Acum câteva zile m-am înregistrat pentru Golful meu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Nu pot să dau reply la topicul cu dieselgate, am prea puține posturi. Sau trebuie să aștept o anumită perioadă de timp ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

intai am luat masina si apoi GOOGLE pentru info despre ea, manuale service etc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Am aflat de la fratemiu...  Și încă încerc să-mi dau seama cum pot deschide și eu un subiect de discuție...  Poate îmi explică cineva.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
On Wednesday, October 19, 2016 at 20:34, dani_MK a scris:

... cum pot deschide și eu un subiect de discuție...

Nu poti. Posteaza intr-un thread existent, pentru ca problema ta este mai mult ca sigur deja discutata.

Citat:

«Membru Primul Pas» - este perioada in care un utilizator se considera in etapa «de proba». Se urmareste evolutia acestuia si i se poate retrage oricand dreptul de membru vwForum. In aceasta perioada nu este permisa postarea anunturilor de vanzare si nu are posibilitatea de deschidere de topic/thread nou in aproape nici o arie a forumului (face exceptie aria "Masina mea"). Membrii din aceasta categorie nu au acces in anumite sectiuni ale forumului care sunt rezervate doar membrilor.

Succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Cautare pe google. Dupa care cumparat masina. Apoi facut cont. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

L-am intrebat pe Gogul iar el baiat de comitet imediat mi-a recomandat forumul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

In timp ce navigam pe un site romanesc dedicat posesorilor de Audi ( nu stiu daca pot sa dau nume, dar din moment ce era adusa vorba de vw forum si pe acolo cred ca ii cunoasteti pe baieti ) am gasit ceva legat de vw forum si iata-ma aici.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

de pe google, dupa ce mi am luat passatul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trotil_trist

Google search. Va urma si Passatul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imediat dupa ce am luat passat b6 le,....cat am avut b4 si b5 nu a fost nevoie sa fiu membru vw forum

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

good old google...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

De pe google cautand informatii utile despre volkswagenul meu !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!