Jump to content

Cum ati aflat despre vwForum


alexrosiu
 Share

Cum ati aflat despre vwForum  

1.331 voturi

  1. 1. Cum ati aflat despre vwForum

    • Am primit un fluturas/sticker
      2
    • Am vazut sticker pe o masina
      97
    • Cautand cu Google
      907
    • De la un prieten
      287
    • Link pe alt site
      134


Postare recomandată

Am gasit pe Google , dupa cum am dat si de golf-club !

Am crezut, insa, ca buna credinta se prezuma pe acest site si se pare ca m-am inselat ! Carantina asta de un an, timp in care nu se poate posta in nume propriu mi se pare exagerata, intrucat in aceasta perioada poate am avea nevoie de informatii, sfaturi, sugestii mai mult decat intr-un viitor oarecare.... iar  entuziasmul noilor veniti, mutilat evident prin asemenea masura exagerata sfarseste  in lehamitea si mutenia miilor de ''membri'' deplini ce stralucesc prin absenta ! Va rog sa meditati la aceasta problema si sa veniti cu o solutie de compromis si mai ales sa nu  exhibati imbecilitati de genul : ''regulamentul de executa, nu se discuta '' ! Va multumesc !

Deoarece se pare că nu ai citit cu atenţie regulamentul, mă văd nevoit să-ţi fac unele precizări: ai voie să postezi în nume propriu, nu ai voie să deschizi un topic nou.

 

"- «Membru Primul Pas» - este perioada in care un utilizator se considera in etapa «de proba». Se urmareste evolutia acestuia si i se poate retrage oricand dreptul de membru vwForum. In aceasta perioada nu este permisa postarea anunturilor de vanzare si nu are posibilitatea de deschidere de topic/thread nou in aproape nici o arie a forumului (face exceptie aria "Masina mea"). Membrii din aceasta categorie nu au acces in anumite sectiuni ale forumului care sunt rezervate doar membrilor. Vanarea de posturi in scopul obtinerii unui alt statut de membru se sanctioneaza cu warning"

 

Citeşte şi articolul 10

"10. Înainte de a deschide un topic nou, este obligatoriu sa urmezi etapele descrise în continuare:

- apeleaza la functia Search a forumului pentru ca este foarte probabil ca subiectul sa mai fi fost discutat; La folosirea functiei Search exista si un meniu extins (More Search Options) care va ofera posibilitatea sa detaliati la maximum posibil cautarea dupa criteriile respective;

- daca ai posibilitatea si rabdarea necesara, citeste mai multe discutii legate (chiar si vag) de subiectul pe care intentionezi sa-l deschizi; s-ar putea sa gasesti raspunsul în alta discutie, cu subiect aparent diferit de ceea ce cauti si care nu apare la cautare;

- apeleaza la functia Google Search din partea de jos a paginilor forumului daca metodele prezentate mai sus nu au ajutat.

Nerespectarea acestui paragraf (10) va fi sanctionata cu avertisment verbal, iar in cazul repetarii cu warning.

NOTA! Membrii "Primul Pas" au restrictionat dreptul de a deschide noi topic-uri in aproape toate ariile forumului. Daca dupa cautarea pe forum nu gasiti discutii referitoare la problema pe care o aveti, puteti cere pe PM sfatul unuia din moderatorii ariei in care cautati problema cu privire la deschiderea unui nou topic pe tema respective."

Modificat de lupo_bv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de pe google

 

cautam detalii despre golf 3 si probleme specifice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Apreciez intoarcerea la dogma regulamentului...insa tot nu pot intelege cum pot solicita o piesa, o informatie actuala, nu istorica, in ce masura pot cumpara sau vinde , cum pot initia un poll sau integra o initiativa daca se prezuma o rea vointa ''in tuitu personae'' la fiecare noua aderare la acest club ! inteleg monitorizarea atenta, insa reducerea ''ab ovo'' a capacitatii de folosinta denota o intelegere rudimentara a menirii acestui tip de manifestare on line si o neglijare evidenta a asteptarilor noilor veniti !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

D-l dr. stomatolog, va rog recititi motto-ul acestui forum.

Si nu, nu astept un reply la acest post.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am cautat pe google si am dat de voi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pe google, cautand o problema aparuta si la masina mea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut lumea p-aici......Am aflat de voi din discutiile unor membrii pe alt forum auto....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

prieteni si google

si la finele anului un LA MULTI ANI pentru membrii VW FORUM 

si este creat pentru a ne sjuta 

LA MULTI ANI  DOMNILOR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La multi ani pentru membrii forumului si familiile lor !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la prieteni si mi-a placut faptul ca aici nu e tolerat scandalul si limbajul deplasat.La multi ani cu bucurie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe Google, am avut o problema cu o valva vacuum. La multi ani!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

De pe google... Cautand tot felul de informatii pentru vw

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am cumparat un Polo si intuiam sa trebuie sa apartina de vreun forum 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

De pe Google. Bucuros ca v-am gasit! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Simplu mi-am luat Passat ..... restul e istoriei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Search pe Google :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Google

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
robolizzard

Google...search "VW Forum". Avem nevoie de mai multe info despre noua achizitie...Passat CC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Google si eu, cautand "forum skoda" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

De la un prieten dar am vazut si sticker pe masini :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!