Jump to content

Cum ati aflat despre vwForum


alexrosiu
 Share

Cum ati aflat despre vwForum  

1.331 voturi

  1. 1. Cum ati aflat despre vwForum

    • Am primit un fluturas/sticker
      2
    • Am vazut sticker pe o masina
      97
    • Cautand cu Google
      907
    • De la un prieten
      287
    • Link pe alt site
      134


Postare recomandată

Scopul acestui poll este de a afla si imbunatati modul in care lumea afla de acest Forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

voinea

To: chid

Sent: 20-1-2003 at 05:30 PM

Message: salut,

viziteaza www.vwforum.ro

forumul posesorilor de golf.

Poti sa gazduiesti si masina la vip cars.

mai anunta la proprietari de VW ca sa se inmulteasca lumea.

Toata stima,

Voinea

hehe!!!

asta intra de la un prieten, nu???? ;-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe autoshow, dintr-un post de-al lui voinea, sau din semnatura lui, nu mai tin minte exact. O trec tot la prieteni :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine a fost la fel ca la wabbit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe autoshow, dintr-un post de-al lui voinea, sau din semnatura lui, nu mai tin minte exact. O trec tot la prieteni

same here.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer sa fiu nici nu-mi mai aduc aminte. Parca am dat de el pe Google :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am aflat de pe forumul Autoshow. Oricum, tocmai am dat un link unui utilizator de Polo de pe Autoshow, poate ni se alatura si el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cautam documentatie de golf cu goole, am dat de situl lui Andi ... si mai era doar un pas (link)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe google, cautam ceva de Skoda, nu mai stiu exact ce.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a fost o perioada scurta un forum cu broscute pe comunitati.ro care indica si acest forum, apoi am vazut pe pagina doctorilor in broaste link catre forum :D ...

PS: am pus si eu link de la mine ca trebuie sa afle lumea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am aflat de pe autoshow.ro/forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma uitam pe chiptuning.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cautam informatii despre Skoda cu Google. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cautam ceva despre skoda octavia pe google si asa am dat de site.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

eu nu va povestesc de cum am ajuns pe vwforum

google si alte site-uri castiga la raspunsuri/voturi.

Nimeni pana acum cu Am primit un fluturas/sticker sau Am vazut sticker pe o masina.

bun sondajul si cred ca pe viitor o sa trebuieasca sa dam mai multa atentie si fluturasilor. sper sa facem o productie mai marisoara in vara si eventual mers cu ele cand ajungem pe la dealeri si punem la 20-40masini la stergatoare.

Bun google ca ne-a indexat frumos si ne scoate in fata la multe cautari din domeniul VW

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Una din solutii pentru a ne gasi Google mai rapid este sa postam cit mai multe linkuri cu www.vwforum.ro pe unde e vorba de vw/skoda/seat, in afara forumului. Google parca pe asta se bazeaza in afisarea rezultatelor cautarii. De aceea propun ca fiecare sa-si ataseze un text legat de vw/skoda/seat impreuna cu linkul la site, in semnatura de pe alte forumuri. Eventual si cite un mic text cu cit mai multe posibile keywords si adresa site-ului pe pagina personala de web... Sigur va creste pozitia sitului in cautari asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

voinea sa inscris pe restrictionat si a pus un link spre vwforum.ro si asa am dat de forum :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu va povestesc de cum am ajuns pe vwforum

google si alte site-uri castiga la raspunsuri/voturi.

Nimeni pana acum cu Am primit un fluturas/sticker sau Am vazut sticker pe o masina.

bun sondajul si cred ca pe viitor o sa trebuieasca sa dam mai multa atentie si fluturasilor. sper sa facem o productie mai marisoara in vara si eventual mers cu ele cand ajungem pe la dealeri si punem la 20-40masini la stergatoare.

Bun google ca ne-a indexat frumos si ne scoate in fata la multe cautari din domeniul VW

e ciudat. Eu cred ca am dat peste 100 de fluturasi pana acum... (fara sa ii socotesc pe cei care i-a dat nevast-mea cand merge ea cu masina :( ) dar cei care sunt intr-adevar interesati sa afle cat mai multe despre masinile lor nu asteapta sa primeasca fluturas pe la intersectii.

si alt lucru ciudat: Marty, care vinde diverse lucruri pe la anunturi online, a gasit forumul citind stikerul de pe masina mea in drum spre mare.

deci, fluturasele si stikerele de pe masini se vad si se citesc, dar eu cred ca marea majoritate care la vad si le citesc ori nu sunt interesati ori nu le cunosc cu .net-ul..

asa ca traiasca gogle :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eugend are perfecta dreptate: Hirtia si internetul sunt in cazul de fata antagonice.

Marea majoritate a celor ce au "dat" peste vwforum sunt consumatori inraiti de net, iar forumul se adreseaza numai acestora. Cei ce nu au auzit decit in treacat de un motor de cautare, pot primi fluturasi cu tonele ca tot nu vor intra pe forum.

Si apoi, trebuie sa existe "setea de cunoastere", sete care in ziua de azi se satisface in primul rind prin internet. In RO nu-i ca in vest unde poti da peste o biblioteca in care gasesti de toate.

Si stiti ceva? Bibliotecile de mai sus au calculatoare conectate la ... INTERNET :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si sticker isi face efectu.

asa au ajuns cativa din germania / austria pe restrictionat

si de acolo daca era roman mai departe pe vwforum.ro

dar si pe restrictionat pot zice ca au ajuns cei mai multi cu google

:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!