Jump to content

Reguli de circulatie prin Europa


deocamdata
 Share

Postare recomandată

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    12

  • godoroja

    10

  • Roger

    10

  • exO2Driver

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ref la Austria , am citit pe undeva doua informatii f utile :

- in interiorul masinii ( nu in potbagaj ) trebuie sa se gaseasca vestele reflectorizante pt toti pasagerii aflati in masina ; altfel spus : nr veste reflect = nr de pasageri

- nr triunghiuri reflect = 2 buc ; in caz de accident : 1 buc in spatele masinii , 1 buc in fata masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salut..vreau sa merg cu masina pana in Franta si acu o luna mi s-a fisurat parbrizul in dreptul oglinzii retrovizoare..acu se extinde spre stanga..are vreo 20cm ! De atunci stau in dubii daca sa-l schimb sau nu...nu ma afecteaza deloc doar ca mi-e sa nu ma amendeze vreun european corect :) astept raspuns de la cei care circula des prin Europa... ms

P.s S-a introdus taxa de drum in Germania sau e doar in plan ?

Modificat de mike2402
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea are importanta daca e doar fisurat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mike2402 de la anul se plateste Vigneta, o sa fie 10 euro pe 10 zile sau ceva de genul. Inca nu s-a dat anunt oficial cat va fi insa data e sigura. 01.01.2016

PS: in Cehia mi se se pare costul vignetei de o nesimtire imensa. 16 euro pe 10 zile. Macar daca ar avea autostrazi bune dar intre Brno si Praga e plina de placi care pe banda 1 le simti la maxim iar intre Praga si Liberec (directia Mlada Boleslav) au gropi in ele :(. Nesimtirea consta in pretul vignetei corelat la alte preturi in europa si la calitatea autostrazilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mike2402

Poti veni linisiti in Franța, aici iti trece si verificarea tehnica (lega) daca fisura nu ii in campu de viziune. Daca scapi de romani si unguri de la vama sau de dupa nu mai ai treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mers de multe ori in austria cu parbrizul crapat dintr-o parte in alta si nu am avut nici un fel de probleme. Poate a fost norocul meu sau poate nu ii intereseaza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi..sa inteleg ca la capitolul parbriz fisurat e la ghici nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Buna seara,

A mers cineva prin Polonia?

Ma gandesc sa fac o excursie vara asta si ma gandeam de la Budapesta sa ma duc pana in Cracovia si dupa sa cobor spre Brno.

Dpdv navigatie a folosit cineva Here Drive in afara tarii? Stiu ca merge si offline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!