Jump to content

Vopsire masina - cat, unde?


Golf3_CL
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Din nefericire am reusit sa re-modelez partea dreapta a masinii, adaugand si o minunata zgarietura. Mecanicul a spus ca e indicata vopsirea completa a masinii, deoarece vopsirea doar a partii drepte ar iesi urat.

Imi poate spune cineva cam cat costa o vopsire a intregii masini, eventual o vopsitorie/tinichigerie in Timisoara unde stiti ca se lucreaza bine?

Multumesc maxim!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la Top Lac pe Iuliu Maniu, folosesc tehnologie Glasurit parca si iese absolut super.

Eu am facut aripa din spate pt o zgarietura capatata de la o masina de gunoi si a iesit senzational, adica nu se vede nici o diferenta.

Blv. Iuliu Maniu nr. 6, sector 6 , Tel. 319.17.14; Fax 317.02.14

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Glasurit Rulz ! Cea mai tare vopsea posibila. O recomand !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry , nu scria de unde esti si am presupus default-ul :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la Top Lac pe Iuliu Maniu, folosesc tehnologie Glasurit parca si iese absolut super.

Eu am facut aripa din spate pt o zgarietura capatata de la o masina de gunoi si a iesit senzational, adica nu se vede nici o diferenta.

Blv. Iuliu Maniu nr. 6, sector 6 , Tel. 319.17.14; Fax 317.02.14

care sunt preturile practicate de ei pentru o vopsire completa? (int+ext)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar ne poate spune cineva o estimare a pretului pentru o vopsire completa? (mana de lucru + vopsea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi s-a spus pe la 14 mil. ... de aceea am intrebat aici, poate aflu si alte opinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, pretul este intr-adeva destul de mare. In principiu pretul este cam 5 mil per element de caroserie (aripa, usa, etc), dar complet poate e mai putin decat suma lor.

De ex un amic cu Octavia a primit un deviz de 15mil pt vopsire partea din stanga (aripa spate, usa spate, usa fata) si au zis ca-i fac bonus aripa fata ca sa fie toata partea stanga noua.

Eu am avut o zgarietura mica si mi-au facut usa spate + aripa spate si a fost 10 mil (s-au decontat cu Casco).

Cel mai bine e sa dai o fuga si se uita la masina si-ti fac o estimare, sunt foarte amabili si punctuali.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La PBA vopsit cam 75% din suprafata masinii (nu au dat nici un bonus) a costat

27 mil manopera

35 mil vopsitul

Evident Casco/ in 2005

Partea strict de vopsit a fost f buna. (masina e din 2002 si ma asteptam la diferente de nuanta); partea cu demontat-montat antena, lucas, spoiler etc a lasat de dorit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...
Incearca la Top Lac pe Iuliu Maniu, folosesc tehnologie Glasurit parca si iese absolut super.

Eu am facut aripa din spate pt o zgarietura capatata de la o masina de gunoi si a iesit senzational, adica nu se vede nici o diferenta.

Blv. Iuliu Maniu nr. 6, sector 6 , Tel. 319.17.14; Fax 317.02.14

Apropo de Top Lac.....am avut o mica problema cu masina in 2005 si am fost la ei (se spune ca sunt cei mai buni) ptr reparatie. Dar se pare ca la mine au facut lucru de mantuiala. Adica au acoperit cu chit si au vopsit.....chit care a crapat dupa aproximativ un an de zile. Iar toata lucrarea a costat vreo 17 mil. Va las pe voi sa apreciati cat de meseriasi sunt. Iar un vopsit complet (cu tot cu materiale) ptr golful din semnatura costa atunci in jur de 1000-1100 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

liviuxp2000

@fchitu - avand in vedere ca service-urile NEreprezentanta nu dau decat 6 luni garantie pe astfel de lucrari, este in interesul lor sa bage pe masina cat mai slab calitative, pentru a avea clienti zi de zi.Este ca si la asfalt, daca fac drumurile bune, de tin 10 ani, cine le mai da lucrari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vorbesc de nea Gheorghe care are un mic service.....e vorba despre marele Top Lac. Multi ii lauda...dar fac treaba de mantuiala. Sunt convins ca daca ma duceam la nea gheorghe nu ma costa mai mult de 5 mil. Si nu as mai fi avut pretentie la lucrare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Reinviem topic-ul cu o intrebare: a vopsit cineva de curand la ei?

Trebuie sa-mi vopsesc masina...toata masina :) si vreau sa stiu la ce sa ma astept din partea lor. E bine venit orice feedback, fie el pozitiv sau negativ. Din cate stiu ar trebui dezechipata toata masina. Nu mi-e frica decat de modul/ felul cum va decurge reechiparea in urma vopsirii. Nu vreau greierasi sau usi/ capota descentrata sau te miri ce cleme de prindere rupte si lipite apoi cu superglue.

Astept orice parere sau sfat

OT

Masina a suferit in urma furtunii de marti 02IUN09 un "contact" cu 2 table care s-au desprins de pe o cladire si s-au "plimbat" datorita vantului pe capota, plafon, usi si aripi. Imi vine sa mor de nervi. Din 3 masini parcate acolo, numai a mea (culmea..cea din mijloc) a avut de suferit, celelalte neavand nici macar o zgarietura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Revin cu feedback pozitiv la adresa celor de la Top Lac - azi am ridicat masina. Nu pot sa spun decat ca arata impecabil, zici ca e noua. Ca pret pot sa va spun ca a fost in jur de 10.000 RON (am mai avut de inlocuit si cele doua ornamente de crom de la usa dreapta fata si dreapta spate - cele care vin pe langa geam, precum si ornamentele de metal negru de pe usa stanga fata si spate ). Masina a fost predata in reparatie pe data de 10.06.2009 si azi am ridicat-o. Acum calculati si voi si vedeti daca a fost mult sau putin (timp/ bani). Mie mi s-a parut OK atat din punctul de vedere al pretului cat si al timpului de asteptare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu stiu daca am nimerit in topicul potrivit, dar ieri am schimbat bara fata normala de Glf 5 cu una de R32 care a fost un pic lovita, dar am reparat-o si a iesit foarte foarte bine. Uitati si o poza cu bara si cu mentiunea ca partea cealalta de pe partea pasagerului arata bine vopseaua.

Intrebarea este acum ce imi recomandati sa vopsesc toata bara sau merge sa fac decat jumatatea de pe partea soferului?

Alta intrebare daca maine dimineata pana in pranz duc si vopsesc bara sau doar jumatate si bandourile si capacelele de spalator de far si iau masina poimaine dimineata(in jur de ora 10) si plec cu ea vreo 300km(concediu) oare sa fie probleme daca nu e uscata perfect vopseaua(adica sa o las vreo 2 zile) si sa am probleme de la vreo eventuala pietricica ceva. Astept raspuns si eventual daca se poate pana cel tarziu maine dimineata ca sa stiu ce fac, dar cred ca o sa o las asa si o fac dupa concediu(cu toate ca ma cam deranjeaza sa merg asa cu masina).

Multumesc si astept raspuns de la vreun vopsitor sau persoana priceputa.

post-11369-1246185335_thumb.jpg

post-11369-1246185343_thumb.jpg

Modificat de Auras
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

salutare!am si eu o rugaminte, si anume: ma poate ajuta si pe mine cineva cu un pret estimativ pentru o vopsire spate????va rog mult multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare!am si eu o rugaminte, si anume: ma poate ajuta si pe mine cineva cu un pret estimativ pentru o vopsire spate????va rog mult multumesc anticipat

ce anume vrei sa vopsesti? bara? da un telefon la 0766801145 si afli un pret bun pt vopsit

----------------------------

Vopsitorie, lipire spoilere AUTO si alte componente din plastic cu fibra, tinichigerie

preturi sub nivelul pietei

Lipire carene moto+scutere

Vopsitorie auto +moto + scutere,

Montare folie autorizata RAR, montare autocolant carbon de la 3M

NOU !! Vopsea electrostatica (powder coating) pt parti metalice

Vopseaua se face pe calculator, peste 50.000 nuante, vopsea de calitate

tel 0766801145

mail :motosoft@yahoo.com

BUCURESTI

Cu stima Ionut Dragan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

buna seara...unde este service-ul dvs?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine stie o vopsitorie in Arad?

Vreau sa vopsesc total exterior un Passat B5 combi.

cam cat ar costa?

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Are cineva idee unde pot vopsi total exterior un A6 c5 prin Sibiu la un pret bun, 500-600 euro?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La reprezentanta skoda din tg mures, un element vospit costa cam 400 lei. Din cate stiu eu se mai poate negocia la pret in cazul unei vopsiri totale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Absolut la orice reprezentanta se poate negocia,eu lucrez la o reprezentanta de camioane si cu toate ca sunt preturi fixe pe manopera se poate trata pretul in functie de lucrare!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva o vopsitorie in cluj unde pot face o schimbare de culoare la masina din semnatura, si cam cat ar costa fara chituit, slefuit, demontat etc. Doar o degresare si vopsea, de restul ma ocup eu. Cam la ce sa ma astept?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!