Jump to content

Numere de inmatriculare care se sterg


bj
 Share

Postare recomandată

important este sa nu folositi markere sau vopsele de tipul celor de la MAI si cu asta basta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu un marker de firma( din alea mai scumpe) o sa fii uimit ce bine rezista!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Bogdan_wrc - nu e nevoie sa umbli cu markerul in buzunar (ai torpedou :D ). Daca iti rapesti 5 minute "pretioase" le rezolvi.

Alta e problema: majoritatii de pe aici ii place sa "surubareasca" sau sa faca un mic DIY. Ati uitat ca majoritatea ati plecat de pe o banala Dacie. Acum ca v-ati acomodat cu posteriorul intr-o masina de origine vest-europeana

(ca sa nu dau nume de marci), nici usturoi nu ati mancat nici gura nu va miroase si vreti totul de-a gata.

S-a spalat nr. asta e ...o serie mai proasta , defect de fabricatie.Nu a murit nimeni din asta.

Decat sa-ti pierzi 1-2 ore cu amanunte de genul unde /cand /cum, stat la cozi, in 5 minute rezolvi o problema minora.Ori cu un marker permanent, ori cu vopsea si o pensula e desen ori daca esti mai priceput cu un spray negru si banda de mascare din aceea care se foloseste in vopsitoriile auto.Totul e sa vrei.

Azi maine nu o sa mai curatati masinile in interior/exterior si asteptati sa vina de la dealer sa o curete :huh: :huh: ca doar ati cumparat-o curata si acum s-a murdarit!

Modificat de black_shadow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ati uitat ca majoritatea ati plecat de pe o banala Dacie.

imi poti spune direct, bogdan.

eu nu am plecat de la Dacie. din 90 ai mei au avut VW. si inainte un Merc si o Lada. :Driver:

dar eu am torpedo..dar o spal des..si dc sa ii acord 5 min pt asta..cand e treaba lor sa faca asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana sa-si faca ei treaba pe care ar trebui sa o faca, tu consumi timp, energie si poate nervi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai asta e si ideea.

ps: dc nu schimbi semnatura? unii oameni cu trabant s-ar simti ofensati. si poate ei sunt multumit de trabantul lor.

hint: cauta userul "mihaiachi" de pe aircooled :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aceeasi problema am avut-o si eu la peugeot si am rezolvat singur problema, fara interventii cu politia.

mi-am dat frumusel placutele jos si inarmat cu o pensulica subtire si cateva sute de grame de vopsea neagra le-am rezolvat ca la carte ba chiar va pot spune ca sunt parca ceva mai rezistente la culoare.cine stie, poate am gasit eu o vopsea mai buna.totul a durat 15-20 min si parerea mea ca este mai avantajos sa ti le faci singur decat sa te duci sa "plangi" ca s-a dus vopseaua.este un lucru prea marunt care se poate rezolva foarte usor..

un sfat mic : fara marker :scratch:

S-a spalat nr. asta e ...o serie mai proasta , defect de fabricatie.Nu a murit nimeni din asta.

Decat sa-ti pierzi 1-2 ore cu amanunte de genul unde /cand /cum, stat la cozi, in 5 minute rezolvi o problema minora.Ori cu un marker permanent, ori cu vopsea si o pensula e desen ori daca esti mai priceput cu un spray negru si banda de mascare din aceea care se foloseste in vopsitoriile auto.Totul e sa vrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit un hint de la un baietas de la o vulcanizare care mi-a vazut numarul. Mi-a sugerat ca in loc de pensula sa folosesc un filtru de tigara. Cica rezultatele ar fi foarte bune... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana una alta...numerele alea sunt platite, de catre noi..si normal ar fi sa fie in perfecta regula.ca ne-am dat jos din dacii si ne-am vazut in vw/audi/seat/skoda ( ordinea este aleatorie) este mai mult sau mai putin adevarat.Chestia e ca ar trebui asa cum noi suntem corecti, si le platim numerele...la fel sa fie si ei, dar birocratia este atat de mare la noi in tara, incat putin le pasa lor daca circuli tu sau nu, daca pierzi timp ducandu-te la ei inca o data si inca o data, pana primesc ei vopsea buna pe stoc, sa faca si ei o treaba neamteasca.

o alta chestie funny e cea cu numerele rosii - provizoriile.....cand le platesti prima data...dai 320.000 pe ele....cand le dai inapoi, incasezi 28 ron...chipurile pt uzura, chiar daca le tii 1 ora in geam :D

off topic - apropos de discutia cu numerele cu caractere "cracanate", germane, americane, etc, sau cu lumini multicolore, strobo, asemanatoare mapn, mai, sri, etc ...se poarta, dar daca nu te cheama x, y, z nu poti sa le pui...pt ca nu ai banii lui/valoarea lui/numele sau mai bine zis REnumele lui. beaks, romania.Mi se face greata.In fata mi-au zis politaii din orasul de la tara, din semnatura....nu poti sa pui numere de alea ca-ti luam certif de inmatriculare daca te prindem prin oras(de parca ar diferentia ei :offtopic: si cand i-am intrebat de ce ginerele lui porumboiu are pe passatul lui+becuri+flashuri+leduri+jante pe 19 care sunt sigur ca nu-s trecute in certificat ei mi-au raspuns : cand te-o chema pe tine ca pe ala atunci sa-ti pui si tu, pana atunci valea...si mi-a trantit usa-n nas...funny thing...isn't it? :)

seara buna and drive safe boys

Modificat de liviuxp2000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbarea schimbarii:

Azi dimineata m-am prezentat, cu onor, la Cambiano Popescu de unde am aflat de schimbarea schimbarii: toti cei cu numere sterse din grupa "aprilie" se vor prezenta la ghiseul nr. 2 din Udriste, cu talonul la purtator pentru constatare. Fara a lasa numerele "avariate" la constatare. In cateva zile se ridica noile numere.

Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!