Jump to content

Total Diesel Service - Bucuresti


robotechro
 Share

Postare recomandată

A fost cineva la Total Diesel Service de pe strada Agregatelor nr.18 (http://www.dieselservice.ro/)? Daca aveti ceva informatii despre cum lucreaza si ceva preturi, ar fi binevenite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu fusei la un test de injectoare si voi merge si la ceva curatari la pompa de injectie. Se pare ca dupa ce au fost mecanicii principali in anglia la scolarizari s-au mai desteptat. Ca o concluzie dau o blia transparenta (adica intre alb si negru).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica mecanicii aia care mai inainte erau dubiosi de "scolarizati " s-au transformat dupa 10 beri din anglia in supercalificati?

meseria asta e o arta si nu se invata intr-o saptamana pe TAMISA...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e ce am auzit de la alt membru de aici de pe forum, Jackie.

Tu stii ceva concret despre competenta lor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai bile albe pt TDS !

Ma gandeam numai ca tot timpul gasiti ceva de comentat si dupa atatia ani de forum tot nu ati gasit un service ideal

"folositi functia SEARCH si bagati IDEAL acolo sa vedeti ce iese..."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite, ca sa fi multumit, iti spun si ce m-a deranjat. Cand am fost sa imi verifice injectoarele mi le-a dat jos un baietel pe la 18 ani foarte speriat de bombe care a uitat sa acopere locasele din chiulasa (locasele injectoarelor) cu ceva, apoi dupa ce le-a pus pe banc a vazut el ca e cam multa funingine si s-a apucat sa le ia la peria cu sarma INCLUSIV PE ZONA ORIFICIILOR !!! Asa ceva nu se face nici mort, noroc ca mai era o luna pana imi veneau injectoare noi din state si nu m-am panicat insa practic le-a distrus buza facandu-le sa pulverizeze mai prost. Am avut noroc ca nu erau noi sau ceva.. am zis initial sa nu debutez cu chestia asta pe topicul lor insa daca ai cerut tu ceva critici ;) ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Baieteii astia sunt "universali": pot si intilniti si la Turcu si chiar si la Vifor. Desi nu-s aceiasi, au aceleasi apucaturi...I-am retinut pentru ca in ambele locatii au atentat si la al meu auto (nu insist cu ce).

Insemna ca asa-s organizate service-urile specializate pe pompe diesel: au in dotare citiva pushti care fac partea murdara si neinteresanta a trebii - monteaza / demonteaza, curata, sterg (orice urma), merg dupa tigari sau bere.

La Expres Diesel a mai ramas sa verificam...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 13 years later...

Stie cineva daca Total diesel service (TDS) mai lucreaza? Incerc sa sun la numerele lor de pe site http://www.totaldiesel.ro/ si sunt telefoanele deconectate.

 

Am passat din 2007 cod motor BKP, 140 cp si vreau sa reconditionez un injector si sa verific pe celelalte trei.

Cum pot lua legatura cu un service care face acest lucru si cat costa ? 

Din ce-am citit pe site-uri cei de la TDS au fost recomandati dar ce folos daca nu raspund? Acum am inteles ca sunt in Pantelimon.

Astept un raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!