Jump to content

Sisteme de Iluminat Exterior - Mod de facționare; Retrofit; Probleme & Discuții (Touareg CR7)


csi
 Share

Postare recomandată

Salutari ! Proaspat proprietar de Touareg , 400 km in bord cat am facut de la dealer pana acasa.

Am o prima nedumerire , am farurile basic led si pe AUTO nu schimba faza lunga/scurta. Ar fi groaznic sa nu faca asta, ultimile 4 masini detinute aveau functia asta.

Mentionez ca  nu a fost configurata de mine( am gasit-o pe stoc), altfel puneam led matrix-ul cum am avut pe ultima masina pe care am vandut-o luna trecuta.

Modificat de csi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Se poate instala HBA fara probleme. Ai p.m. sa nu se considere reclama.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina are optiunea " Faruri cu led- reglare automata a distantei de iluminare ".  Ce inseamna asta ? Nu e comutare faza lunga-scurta ?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Doar ca isi face reglajul automat pe inaltime  

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la dealer tocmai am primit raspuns ca nu se poate ca trebuie niste senzori + calculator. Masina are line assist ,ACC si "vede" semnele de circulatie. As putea activa HBA "neoficial" ?

 

 

Modificat de csi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti, dar pierzi garantia! Las-o asa pana expira garantia si dupa aia ii faci ce vrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!