Jump to content

ID3 Revizii. Intervale, continut si costuri revizii


Blog_Buster
 Share

Postare recomandată

1321 lei revizia a fost :))

92 lei manopera pentru schimbul filtrului de polen si 251 lei pentru filtu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 91 de lei am cumparat eu filtrul de polen cu carbon activ si l-am schimbat in sub un minut. 
E hotie ce fac in service 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceastea sunt verificarile facute in cadrul inspectiei de 2 ani. Teoretic.

 

117658988_inspectie1.thumb.jpg.69e582532061b5c5a6a280835b702d4c.jpg1593721976_inspectie2.thumb.jpg.fcd9ffc836f50898509d9a4f1f88dc6e.jpg2129811307_inspectie3.thumb.jpg.44514c6f318e7ee1aa6dfc0fb52044b0.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/23/2022 at 4:42 PM, ShadoWzZ said:

Am citit primele postari si cam acela era pretul pentru o revizie care consta in schimbarea filtrului de habitaclu, sau am inteles eu gresit ?

LE : Mie imi suna mai mult a o incercare pe cat de mult se poate de a jupui si posesorii de electrice unde pot. 

pai la ce alta masina mai ai revizie la 2 ani fara limita de km?? 

sint oameni care au parcurs 70.000km in astia 2 ani sa zicem... la o termica faceai 4 revizii in 70.000km.

La acest model electric faci doar un schimb de lichid frana, ce-i drept la suprapret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de ce faptul ca faci km multi cumva ar argumenta serviciile la supra pret. Doar ca sa mai ciupeasca si prezentantele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PEntru stergator spate nu am gasit Am si am folosit 10A955427 9B9, 86 lei pe original iar pentru fata Am luat de la Bosch Aero Twin A988S sau 339701400V, 152 lei perechea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/28/2022 at 8:24 PM, ShadoWzZ said:

Nu inteleg de ce faptul ca faci km multi cumva ar argumenta serviciile la supra pret. Doar ca sa mai ciupeasca si prezentantele ?

costurile se impart pe kilometri si timp. Intre vw ID3 cu revizii la 2 ani fara limita de km si nissan/renault/kia pe la care am inteles ca sint revizii anuale si/sau la 15.000km, as prefera modelul ales de VW. Sa vezi cat ciupesc reprezentantele la un schimb de ulei la DSG... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundy De unde ai luat stergatoarele? Mi-ar trebui si mie pe fata unele noi si as mai lua si un filtru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

A facut cineva cu ID3 cu pompa de caldura revizia de 2 ani?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!