Jump to content

Service-uri Tg.Mures


Gaius Baltar
 Share

Postare recomandată

Stie cineva un service bun unde as putea sa imi reglez timoneriea cutiei de viteze? A mai facut cineva aceastaoperatiune, e complicata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut pe toata lumea,

As vrea sa schimb uleiul la cutie(tiptronic) ce-mi puteti recomanda,unde sa ma duc?

Stiti pe cineva serios din zona?Mures,Cluj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

In Targu Mures iti recomand INGRICOP. Reprezentanta SKODA din Tg-Mures. Au preturi bune si sunt seriosi. Eu numai acolo imi repar passatul. http://www.ingricop.ro/

In Cluj iti recomand pe YMY.http://vwforum.ro/topic/60090-ov-profesional-ymy-75-floresticluj/page__st__60

Varga Imre

YMY:0743470234

tel/fax:0264265830

e-mail:ov_profesional@yahoo.com

E unul dintre cei mai buni mecanici din Cluj. Cand sunt in Cluj la el apelez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna. Doresc sa-mi schimb uleiul in cutia automata la un Passat din 2001. Am citit despre unele mecanici, ex Corunca, Ingricop, Sncrai etc cu ceva luni, ani in urma. Acum recent a fost cineva de pe forum la ei, ceva referinte actuale va rog. In Mures cine poate sa-mi efectueze un test cu VAG? Am scris intr-un alt topic dar intr- o saptamana nimeni nu a reactionat, cat este timpul de asteptare, de reactie pe forum?

multumesc anticipat parerile si referintele(recente) voastre.

drumuri bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut szgary. Hai la INGRICOP ! Te ajutam noi, cu orice vrei TU. Iti listez si testul daca vrei. Chiar azi am instalat pe VAS si VW :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi prieteni, nu stiu daca ati auzit de aceste tip de piese originale :

Am atasat 2 poze cu pachete valabile pt SKODA, urmeaza si pt VW ! vezi site : http://www.pacheteec...ce.ro/index.php / se gasesc piese pana la 50% reducere, nu-i gluma! SI SUNT ORIGINALE!

post-37659-619879_thumb.jpg

post-37659-110743_thumb.jpg

Modificat de Pandras29
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva unde se pot reconditiona amortizoare in Mures?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Buna ziua si Craciun Fericit.

Ma intereseaza un service care se ocupa de electronica auto in Tg. Mures, am o problema cu inchiderea centralizata.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Caut service bun pt revizia periodica, ulei+filtre, remediere antena GPS si priza de 220 de pe consola centrala, revizia sa fie trecuta in cartea de service si in baza de date VW. Mentionez ca siguranta pt priza e arsa, dar daca pun una noua, chiar cu motorul oprit, o arde instant. O verificare a softului masinii, la diagnostic cu VAG-Com apare anul 2101. Eventual uleiul si filtrele sa le aduc eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Volkswagen Mures

Salut , Iti pot recomanda sa ceri oferta de pret pentru revzie, de la Auto Top Co, service autorizat Volkswagen, in Corunca, 0265/207800. Cred ca iti pot remedia si problema cu priza, GPS-ul daca este montat ulterior nu stiu daca te pot ajuta, cred ca ar trebuii sa apelezi la cei care l-au instalat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut vopsitorie care garanteaza ca iese culoarea masinii.

Ultima data am apelat la Ingricop si nu au nimerit culoarea, este o diferenta chiar foarte mare, sincer am fost dezamagit de ei, senzorul de parcare OEM din bara l-au lipit cu banda izolatoare scotch...dupa 2 saptamani scotch-ul a cedat si senzorul a cazut in bara. (poate am avut eu norocul sa nimeresc un meserias nepasator...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut! am si eu cateva probleme la pasatul meu (B6 2.0 FSi)

 

1. E dusa siguranta la clima

2. Usa fata dreapta nu se deschide din exterior iar cea spate dreapta din interior.

3. Mi-e stricat 1 suport de suc din fata

4. Geamul spate dreapta nu se ridica si cobara cand vreau sa il deschid/inchid.. motorasul se aude dar geamul nu coboara sau urca. DAca il cobor eu il urca motorasul inapoi dar invers nu.

5. Ledul din parasolarul sofer nu merge

6. Unde pot face schimbul de ulei filtre, sa imi curete sistemul de clima?

 

Astea ar fi cele principale... Am si eu nevoie sa imi recomandati un service care nu ma stoarce de bani si care este serios... nu sa isi bata joc de mine si de masina. IN Targu Mures ar exista asa ceva? Daca nu in judetele invecinate Cluj, Sibiu, Bistrita?

 

 

Probleme secundare

1. Unde imi pot curata si eu tapiteria din piele a masini? Vreau sa o spele putin "lustruiasca" etc... 

2. Unde gasesc o spalatorie care sa imi spele tot motorul... e jeg mult.

3. Unde imi pot duce masina sa ii lustruiasca putin caroseria sa o faca mai lucioasa putin?

 

 

AS vrea sa imi pun Senzori de parcare in fata respectiv spate plus un display mai performant.... CE serivce imi recomandati pt efectuarea acestor lucrari?

 

Aripa fata dreapta e julita pe 2 linii... se poate aplica un strat de vopsea pe ea sau trebuie sa o schimb? e plasticul ala de jos de la bec...

 

 

MULTUMESC CELOR CARE VOR AVEA RABDARE SA CITEASCA TOT!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numarul e telefon este 0743 470 234 (O&V Profesional) Floresti, Jud. Cluj, str. Avram Iancu nr. 139.Pe mecanic il
cheama Imre Varga, sau pe scurt Ymy.Suni si te programeaza. Super om, toti colegii care au apelat la  el au plecat multumiti.

 

Legat de spalatorie/curatatorie profi, vorbeste cu colegul Razvan, tot din Cluj. Se dedica cu pasiune muncii lui. Am fost la el si o sa mai merg. Da-i PM si cere-i datele da contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

O intrebare...

 

Stie cineva sa fie un service volkswagen in Targu Mures pe strada Tisei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Tisei nu stiu sa fie, este putin mai incolo ,pe strada Lacului, din cate stiu se ocupa numai cu masini din grupul VAG.

Il cauti pe Dl. Fulop Sandor. (din cate am auzit candva a lucrat la VW in DE, si e laudat omul)

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum il cheama pe respectivul. Stiu doar si eu ca a lucrat la VW la reprezentanta si se pricepe foarte bine..

 

AM un numar de telefon la care am sunat si mi s-a spus ca service-ul este undeva pe strada Tisei ... 

 

Asa stiu si eu ca pe tisei nu este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stiti un loc din targu mures unde se face Polish de calitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, in orice caz sa eviti polishatul de la spalatorii!!!

Daca vrei polish de calitate , mergi in Cluj la Razvan (vezi ca are topic aici pe forum)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut,

As dori sa stiu daca a schimbat careva volant si kit ambreiaj, Golf 5 105 CP si daca este multumit de service. La INGRICOP a facut careva treaba acesta?

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Pana la urma stie cineva (pe incercate!) o vopsitorie buna in Mures? Am inteles ca ar fi ok la Acatari si Sancraiu, dar nu sunt f. sigur. Altele? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am efectuat respectivele lucracri charcho dar am facut altele la DR WHEEL pe strada TISEI in Unirii. 

 

Sunt oameni foarte cumsecade nu iti baga piese din burta, vine te intreaba "Piesa X ar trebuii schimbata doriti sau nu?" iar tu ii dai un raspuns. Iti pun ce piese vrei tu pe masina (Chinezarii, medii sau originale)... acum tu decizi daca are rostul sa pui ceva original care oricum pe drumurile noastre in 2 ani le schimbi pt ca se strica iarasi... eu am pus sa zic asa la un pret mediu...

 

Service-ul e full de la 8 pana seara la 7... uneori gasesti loc pt programare peste 2-3 zile!

 

Eu unul recomand!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

va salut! am si eu un passat 2010 2.0 tdi blue motion, as dori sa fac  revizia 126000km.(schimbat toate filtrele+uleiul+schimb distributie)!ma ajuta cineva cu un sfat unde o pot face in Tg Mures la un pret bun si fara griji ca mecenicii mi-ar putea bubui alte piese.!? eventual un calcul de pret la tot ce vreau sa schimb + manopera daca imi putei spune careva! Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vopsitorie buna Resac pe str.Barajului iar mecanic bun ad-garage tot pe barajului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

colegi, stiti vreun mecanic pasionat, care s-ar baga la conversionarea masinii. mutarea volanului de pe dreapta pe stanga. a facut cineva aceasta interventie dintre voi? multumesc anticipat.

vopsitorie profesioanala si eu recomand cel din Acatari, meserias omul, serios si pretul cu bun simt. Am vopsit o bara si capota de bmw a unui coleg si a iesit ca nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!