Jump to content

Cotiera centrala (Tiguan 5N & 5N2)


Amon
 Share

Postare recomandată

Salut. Am un Tiguan 5N din 2009 si am o problema cu capacul glisant al cotierei centrale, in sensul ca s-a desprins piesa de plastic de mai jos, e rupta, si nu mai sta pe pozitie. Capacul se misca aiurea si am incercat sa il fixez cumva, dar nu am reusit.

Am cautat peste tot un kit de reparatie pentru ea si nu am gasit nimic nicaieri. Am gasit doar piesa asta si un desen explodat, dar nu imi dau seama deloc cum vine montata sau daca mai lipseste ceva din ansamblu. Din capac ies doua tije care au ramas "in aer" si probabil se prind de piesa asta.

Orice sfat e binevenit. Multumesc in avans.

 

image.thumb.png.0dd0b2981694452c7c3efcde5e9d0074.png

image.thumb.png.9d150cb44196e69dfaefbdfadb40a654.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Cotiera centrala (Tiguan 5N & 5N2)
  • 3 months later...

Am rezolvat. Piesa de plastic functioneaza ca opritor pentru tijele metalice, pe care gliseaza partea de sus a cotierei. Se demonteaza relativ usor. Se poate inchide.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ai gasit de cumparat piesa? Stii un cod? (si eu am partea asta rupta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

danny d, poti gasi aici sau aici piesa, cod 5M08632809B. In Ro nu am gasit nimic. Eu am lipit-o pe cea veche si nu s-a mai rupt pana acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!