Jump to content

Audi A4 allroad B9


Wily91

Postare recomandată

Salutare. Sunt mai vechi pe acest forum si de aprox 1 luna am vandut CC-ul si mi-am cumparat un A4 allroad B9

E o diferenta de la cer la pamant intre ele...

Motor 2.0 TDI DETA, 190 cp, 140k km. euro 6 cu adblue

Ca dotari are: ACC, lane asist, Audi pre sense, trapa panoramica, virtual cockpit, sign asist, etc...

Pe viitor vreau sa fac retrofit la apple carplay din cotiera, buton autohold si poate un stage 1

IMG_5207.jpeg

Link către comentariu

cu stage 1 am inteles ca sunt probleme. studiaza mai bine aici.

Cica temperatura gazelor de evacuare este deja destul de ridicata. Un stage 1 o sa-ti aduca limitari de putere atunci cand o calci mai tare, asta daca tunerul nu pacaleste cumva senzorii dar poti sa o dai in altele.

 

Si eu am tot a4 b9 dar de 150 cp.

Link către comentariu

Felicitari, sa te plimbe sanatos ! 

Legat de stage 1, totul tine de cine iti face softul. Eu am stage 1 la ECU si TCU si n-am probleme (initial am avut dar s-a rezolvat o data ce am gasit problema). Softul are in continuare limitarile de EGT de fabrica, deci nu sunt probleme pe partea asta.

Link către comentariu
2 hours ago, qwk said:

Felicitari, sa te plimbe sanatos ! 

Legat de stage 1, totul tine de cine iti face softul. Eu am stage 1 la ECU si TCU si n-am probleme (initial am avut dar s-a rezolvat o data ce am gasit problema). Softul are in continuare limitarile de EGT de fabrica, deci nu sunt probleme pe partea asta.

 

 

Ai motorul de 190 cp ?

 

Link către comentariu

Primele modificari aduse au fost pe parte de MMI plus hd

M-am saturat sa platesc preturi de streaptease pt servicii care le poti face singur cu putina documentare...

- update VC 
- update la soft unitate multimedia de la 0917 la 1329
- deblocare navigație
- update hărți 21/22
- activare VIM
- activare android auto/apple carplay
- activat afișarea siglelor posturilor radio
 totul e relativ simplu dar durează


urmează să fac și o adaptare pentru mufa usb. ce adaptare? păi OE trebuie să schimb untiatea din cotieră și să trag alt cablu. hmmmm...mult de muncă.

mufa de skoda, cablu de skoda tras în torpedou totul OE. de acolo ori cu cablu usb ori cu modul android auto wifi 

totul a fost facut cu ajutorul MIBTOOL si SD card
 

22B7E819-9F32-4A07-8079-D6902F0A4F77.jpg

camphoto_1804928587.jpg

IMG_5142.jpg

IMG_5205.jpg

Link către comentariu
  • 4 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!