Jump to content

ID.4 - Jante si cauciucuri


VickEnd
 Share

Postare recomandată

Nu stiu daca se mai aplica acum, dar iarna trecuta eu am luat jantele de id.3 Loen de la PBN si am facut pachet cu ce anvelope am vrut, Conti cu semnul de VW approved la pret mai mic decat vindeau ei setul (care nu avea termen de livrare in acel moment). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stiti cumva daca la ID.4 sunt senzori de presiune in roata ?

 

Pe un alt forum am citit ca se foloseste sistemul de senzori TPMS via ABS-computer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Abraxan Daca nu apar undeva presiunile individuale pentru fiecare roata in parte, atunci nu are senzori in roti. Asta e valabil la toate masinile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ID.3 nu are senzori individuali.

Iti mai poti da seama ca nu are senzori daca masina cere resetarea sistemului cand schimbi rotile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici ID.4 nu are senzori de presiune in roata, doar sistemul de ABS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut. Masina este noua, trebuie sa ma pregatesc cu cauciucuri de iarna. Ma gandeam sa iau all season Michelin Crossclimate. Pe o alta masina mica am si sunt super ok. Pe suv oare cum se comporta? Are cineva de aici?

Ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt utilizate ca anvelope de vara care pot fi folosite legal si in sezonul rece sunt super ok

Daca mergi la munte pe zapada , nu am idee , eu as lua dedicate ptr orice masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, andreihey said:

Salut. Masina este noua, trebuie sa ma pregatesc cu cauciucuri de iarna. Ma gandeam sa iau all season Michelin Crossclimate. Pe o alta masina mica am si sunt super ok. Pe suv oare cum se comporta? Are cineva de aici?

Ms mult

ia NOKIAN wrd4

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU lua Nokian WR D4.

Nu daca locuiesti in Bucuresti (sau oriunde in Campia Romana).

Sunt anvelope scandinave/nordice/termale si mersul cu ele cand afara sunt 15C (in februarie) echivaleaza cu mersul vara cu anvelope (normale) de iarna. 

 

De ceva vreme am trecut pe CS2 pe ambele masini si da, mai ajung si pe munte. Si iarna si vara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In realitate este mai zgomotoasa versiunea 2 cu 71 dB decat era prima versiune care avea 69dB ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tavitara am avut PS4. 71dB

CS2 71dB. Urlau mai tare PS4-urile. 
 

Verificata cu mai multe urechi.

Modificat de zidanne
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!