Jump to content

Cardinal Motors Ploiesti


fuscobal
 Share

Postare recomandată

Tot Cardinal - sesizare consum ulei

-consum ulei la revizia de 10000km - cca 300-400ml;

-consum ulei la revizia de 20000km - cca 1.5l (completari in timp)

-consum ulei dupa ultima revizie la 20000km - cam 1l dupa 2000km;

ulei au pus CASTROL 5W40 la prima revizie, CASTROL EDGE Sport 0W40 la a 2-a, de fiecare data spunand ca asta se pune la GTI;

i-am intrebat de EDGE 5W30, au zis ca nu au si ca e oricum pt. diesel.

Sesizat consumul de ulei de fiecare data, verificat pierderi = nu are; altfel consumul l-au declarat normal conform manual.

Amabili de fiecare data; logistic si tehnic nesatisfacator, dar nu mai rau ca la altii din reteaua VW,

povestesc alta data restul pb. cu ei in cei 2 ani de garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    13

  • Ioana

    9

  • Burady

    7

  • sol1

    5

Top Posters In This Topic

Va rog sa ramaneti la subiect. In acest topic se discuta despre Cardinal Motors, posturile off-topic au fost ascunse. Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Astazi am rezolvat o problema la masina mea care ma chinuie de cateva saptamani. Un 3.0 tdi care baga motorina in ulei, in coditiile in care toate erau bune. Cei de Cardinal au fost foarte amabili si interesati de problema mea. Au facut toate testele posibile si imposibile, le-au repetat... pana cand s-a descoperit problema (care aparea aleator). Se pare ca un injector ramane blocat pe deschis. Factura a fost super de bun-simt pentru cat au cautat problema. Poate mai au si ei momentele lor proaste, dar eu sunt foarte multumit de felul in care au tratat si rezolvat problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am sunat la ei pt. un pret aproximativ la prima revizie pt. Golf VI TDI si miau zis aproximativ 1200 RON in masura in care celelalte service-uri mi-au spus 500 RON.

E drept ca a zis aproximativ dar totusi de la 1200 la 500 e cale lunga.

Asa ca m-am lipsit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am schimbat azi uleiul si filtrul la Cardinal Motors Ploiesti.

Am facut programare de luni si am primit joi la ore 13. Miercuri am primit telefon de confirmare de la firma, pana aici totul satisfacator, oamenii amabili tratament cel putin la nivelul preturilor percepute.

am lasat masina joi la ora 12 30 si am luat-o la oara 14 30 , asta pentru ca omul nu a reusit sa dea de mine pt ca am avut de vorbit la telefon intre timp.

serviabil domnul de la ghiseu, mi-a aratat istoricul masinii, ( off topic...nu ca baietii de la constanta, locul unde a fost intretinuta masia care mi-a "spus" printre randuri ce istoric are masina) spunandu-mi ca nu imi poate da o copie ..."ca nu are cum, nu se poate"..in fine, mi-a intors ecranul si am vazut cu ochii mei.

Cum nu se poate sa nu fie si o mica treaba de la ei, si la mine a fost una , dar care a fost minora si abordata intr-un stil hilar de-a dreptul. Pt ca nu m-a gasit la telefon, baietii mi-au schimbat un bec la numar fara confirmarea mea. cand a venit vorba de factura omul m-a intrebat daca sunt de acord sa il platesc, si ca daca nu as fii de acord l-ar trece el la consumabile sau cam asa ceva si ca nu ar fi asa mare problema. Am acceptat sa il platesc si si mi s-a spus ca nu am fost taxat manopera pt schimbul becului respectiv.

Mi s-a parut hilar modul cum m-a intrebat daca aleg sa platesc becul sau nu...si am acceptat.

Eu unu, nu am ce le reprosa, deci o bila alba.

Si inca un off topic....daca intrati pe www.cardinalmotors.ro ( http://www.cardinalmotors.ro/Haendler/R101...41617420700.htm )la oferta lunii iulie se zice ca nu se taxeaza manopera la schimb de ulei si filtru. Cei de la Ploiesti au zis ca la ei nu este asa ceva. Ce-i drept la lincul respectiv in poza din dreapta scrie ceva ce CM Constanta. Dar informatia e accesata din cardinalmotors.ro...pagina de web generala.

Una peste alta, am fost multumit si cred ca la 90 k la revizie le mai fac o vizita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@WVWZZZ

Daca ai posibilitatea, la una din reviziile viitoare fa-ti programare la Elcar Gid Buzau. Cei de la Cardinal m-au dezamagit. O faza jenanta a fost pentru plasele din porbagaj, care au avut un pret initial si dupa 3 zile au avut alt pret, mai mare bineinteles (cica a crescut valuta, ca a venit transportul cu alt pret, etc.). La Buzau nu numai ca erau pe stoc, dar erau chiar mai ieftine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Are cineva pile la Cardinal Motors Ploiest tinichigerie .... am masina acolo si mi-au promis ca o s-o tina o luna ... :D pentru schimnat cateva elemente de caroserie .... Rog PM daca ma poate ajuta cineva. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

unde se poate face o revizie la un Audi A4 2007 in Ploiesti ? Alt service decat Cardinal .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza un service in care sa poti sa stai langa masina cat lucreaza la ea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

EVITA PEX ,sunt niste incompetenti care uita sa puna suruburi,la o fosta masina (golf4) mi s-a decojit vopseaua pe un element remediat la ei,plus ca au obiceiul sa nu-ti puna cate un filtru(pe care tu l-ai platit).Candva erau buni si onesti,insa criza actuala i-a tampit.

Daca vrei sa stai langa masina,mergi la Eka-trust .service-ul e vis-a-vis de magazinul cu jante.

scuze :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa stai langa masina,mergi la Eka-trust .service-ul e vis-a-vis de magazinul cu jante.

scuze :rolleyes:

multumesc Tibi . Am fost multumit de eka trust pe partea de schimbare a anvelovelor si echilibrat , desi mi-au zgariat o janta pe un audi A4 B8 2009 , cand am fost la ei sa fac o pana ; zgarietura este o linie dreapta de 2 cm cand au dat cauciucul de pe janta jos au pus -o pe bancul lor si cand au fixat-o cred ca au strans janta prea tare . Noroc ca nu se vede prea tare . ........ sper ca se pricep si la revizii .

Modificat de octavian79
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer e greu sa gasesti un service care sa te multumeasca complet, fiecare are gafele lui, si fiecare client are ghinionul lui. Eu am facut o revizie la PEX si a fost totul in regula, evident ca unii sunt mai norocosi si unii mai ghinionisti. Daca elimini toate serviceurile cu care a avut fiecare probleme, nu iti mai ramane nici unul. Eu stiu pentru ca am trecut prin cateva, si in Ploiesti nu e nici unul care sa isi faca treaba cum trebuie. Nici in Bucuresti nu prea sunt. Dintre toate rele, trebuie sa alegi raul mai mic. PEX-ul are un nume totusi, este o reprezentanta, asa ca orice problema o ai cu ei sigur isi va gasi o rezolvare, doar ca trebuie sa fii cu ochii in patru ca ei sa isi faca treaba. Cu ochii in patru trebuie sa fii de fapt in orice service..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite eu am gasit un mecanic,sau mai bine zis un pasionat in targoviste.La el mi-am facut diverse la golf(fosta masina),la el ma duc cu leonul si tot la el voi duce si masina mamei mele.Preturile sunt bune.

Pt o problema la stergatoare ,Cardinal imi recomanda sa schimb motorasul si parghia de actionare...de fapt trebuiau curatate,motorasul nu avea nimic.

De cele mai multe ori dealerii aleg partea cea mai simpla pt ei,adica inlocuirea unei piese care de multe ori poate avea costuri mari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am vopsit si eu o aripa gasita zgariata in parcare la ei. a iesit super bine, oamenii super de treaba. si masina avea doar 1km facuta (si probabil chiar mai putin) si am lasat masina luni seara si joi era gata.

acum...sa vedem cat tine vopseaua..dar arata f bine si lucrat f frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sunt absolut deosebiti cei de la vopsitorie de la Cardinal... si nu numai...

Acum 2 ani jumate m-a tamponat un taximetrist in Bucuresti pentru ca era prea ocupat ca sa se uite in fata unde ne opriseram cu totii sa dam prioritate la o ambulanta in misiune... In fine... Era o zgarietura foarte mica pe bara spate, langa numar. Am luat RCAul taximetristului, am rezolvat la politie (cum era pe vremea aia :) ) si m-am dus la Cardinal. Mi-au revopsit bara, le-a luat vreo saptamana, mi-au lovit o janta Denver nou nouta (cumparata de la PBN - 1700ron la momentul respectiv), au facut 3.7km cu masina in mica lor parcare si mi-au inapoiat-o cu plasticele portbagajului complet desfacute.

Am trecut peste, am revopsit janta pe banii mei la El Car Gid... In aceasta iarna am avut neplacerea de a observa cum se exfoliaza vopseaua de pe bara, ramanand la vedere primul strat de vopsea nepregatita. M-am dus la ei sa le arat obrazul, dar cei de la tinichigerie mi-au spus ca este vorba despre o greseala "flagranta" (adica au furat de-au rupt) si ca mi-o vor repara pe banii lor. Nu eram convinsa ca este cea mai buna solutie, dar oamenii oricum erau altii decat acum 2 ani jumate si am zis sa le dau o sansa. Au rezolvat-o intr-o zi. Cand m-am dus sa iau masina mi-au spus CU NESIMTIRE ca nu este posibil ca ei sa fi revopsit de prima oara bara, ca lucrarea era realizata infect si ca probabil EU REVOPSISEM BARA LA UN SERVICE DE CARTIER SI M-AM DUS LA EI SA-I FAC DE BANI!!! Absolut incredibil !!! Apoi mi-au dat multumiti masina.

Astazi am observat ca mi se exfoliaza vopseaua, observandu-se un alt strat de vopsea nepregatita pentru vopsire !

Amazing, nu ?

Nu degeaba au dat faliment...:banghead:

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au dat faliment pentru ca aveau tarife foarte mari si isi plateau oamenii foarte prost. Ma refer la mecanici, vopsitori si electricieni, ca cei din conducere au salarii mari.

Varul meu a lucrat acolo ca mecanic si a plecat impreuna cu cel mai bun electrician de la ei la alt sevice.

Dupa ei au mai plecat vreo 2 baieti, buni meseriasi si de atunci a inceput declinul. Majoritatea clientilor au plecat impreuna cu meseriasii, pentru ca daca esti multumit de mecanicul tau il urmezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca erau platiti prost este un motiv sa fure din materialele cu care imi repara mie masina si pe care LE PLATESC eu sau un asigurator ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

culmea e ca mie mi-au vopsit-o f bine :) acum...sa vedem peste 2 ani cum va fi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun si ce se intampla cu comenzile in curs ?

Eu nici pana azi nu mi-am primit cartea de identitate a masinii ? :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

vad ca s-a cam incins atmosfera pe aici.....

dar hai sa va relatez si eu 3 intamplari petrecute cu cei de la cardinal motors ploiesti.

1.revizia de 45.000 km ...cost total 1000 de lei (de era masina in garantie)...asta e am inghitit-o...multe operatii aiurea bagate...

2. am cumparat de pe e-bay un rcd300 cu mp3...surpriza..nu aveam codul de la el.De unde l-am cumparat din Anglia era o firma de asigurari care vinde ce se mai putea de pe masini cu douna totala, rasturnate , etc. Masina in cauza era varza, rasturnata si decupata ca o conserva de cei de la descracerare.Am sunat la ei sa vad care e situatia si cum pot obtine codul.SAurpriza.Pe langa faptul ca aveau o greata in ei de nici cu o tona de lamai nu o putei trata, au zis sa vin la ei cu masina de pe care o fost luat.Concluzia o trageti voi.

3.Cautam pt tatal meu la octavia maneta de tempomat.M-am deplasat personal la ei, am asteptat 15 min dupa care vine o "tanti" si ma intreaba daca am discutat cu cineva si cu ce problema sunt pe acolo.Am raspuns ca aveam treaba la accesorii si destul de amabila a plecat dupa colegul ei sa il cheme.revenind a spus ca vine imediat in 5 min.Mentionez ca era ora 16.00 deci nici vorba de pauza de masa. am mai asteptat inca 15 min. dupa care i-am intrebat frumos."Ma fratilor eu vin sa va dau bani si voi nu vreti sa ii luati?". Data vitoare o sa caut condica de sugestii si reclamatii desi sunt convins ca nu o sa bage nimeni de seama ceea ce am scris eu acolo.asta e....

toate cele 3 probleme au fost rezolvate cu succes apeland la colegii de pe forum, Elcargid Buzau si la Tess Brasov care desi in momentul cand am ajuns eu acolo in 5 min se termina programul , am fost tratat civilizat si cu respectul cuvenit.

nu ridic pe nimeni in slavi, nu vreau sa fac reclama, dar parca cand vezi ca mai e si cineva in tara asta cu bun simt e ceva.

@anknic, ai dreptate spunand ca fiecare e liber sa aleaga ce service si reprezentanta vrea, dar sa stii ca si vwvzzz are dreptate pentru ca ii s-au intamplat cateva chestii destul de urate la Cardinal Ploiesti, si nu ii mai ridica in slavi.

si in final o sa sun maine la ei sa vedem daca au decenta si respectul fata de client in a ma indruma pentru reparatia privind indoirea tablei de la usa soferului(vesnica discutie din aria golf v ) si faptul ca a aparut o coroziune a tablei de pe aripa stanga fata.

Modificat de 81UAC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!