Jump to content

Arc spirala airbag volan


Vrabie
 Share

Postare recomandată

Salut,

 

De cateva luni am o problema care a inceput sa se agraveze.

 

Primesc in bord eroarea: Fault: windscreen wipers  care face sa nu mai functioneze stergatoarele, semnalizarea, claxonul, cruise control-ul (s-a deconectat in mers) si comenzile de pe volan.

 

Pe tester nu a dat nicio eroare (tester normal nu original VAG), in urma unei discutii avute cu cineva de la o reprezentanta Skoda, mi-a transmis ca sunt sanse mari ca problema sa fie de la arcul spirala airbag volan, cod piesa 5Q0953549C, pozitia 2 in fisierul PDF.

 

Intr-un fel se explica de ce nu mai functioneaza comenzile de pe volan si de sub volan.

 

La reprezentanta piesa este 1700 ron !!!

After market, pleaca de la 372 Topran

Second hand, de la 200 ron in sus, unele si cu garantie

 

A mai intalnit cineva aceasta problema?

A mai schimbat cineva aceasta piesa, ati pus noua sau SH?

 

Multumesc pentru raspunsuri

 

Fault windscreen wipers.jpg

Spirala arc airbag volan Skoda Octavia 3.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa buget, se poate monta nou sau sh. Daca cea SH este ok, nu e nicio problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cei 1700 cred că intră și manopera,pe stoauto este 1400.Screenshot_20210803-211043.thumb.png.5fd9dacca4d7da0da003c03de78847cf.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma indoiesc...... Se poate aduce pe original, noua, sub acest preț. Ma sunati dimineața, daca va pot ajuta cu o ofertă de pret. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update:

 

Am facut o diagnoza si aveam in log-uri mai multe erori care nu aveau legatura cu spira, concluzia baiatului carea a facut verificarea a fost ca nu este de la spira deoarece nu aveam eroare in bord cu airbag.

A sters toate rorile si nu a mai aparut nimic pentru moment.

Astfel, a ramas sa revin cand mai apare erorea sa mai reducem din posibilele cauze.

 

O sa fie distractie, mai ales daca imi apare eroarea cand ploua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!