Jump to content

Audi Q2 Advanced Arrow Grey


stefan18

Postare recomandată

Va salut pe toti ! 

Dupa o lunga asteptare ( aprox 4 luni), in sfarsit mi-a sosit si mie masina :). 

Povestea a inceput prin ianuarie, eu aveam un T-Roc care pur si simplu ma exaspera la calitatea interiorului..( foarte mult plastic), astfel am decis sa il schimb cu o masina din aceeasi clasa. Astfel am ajuns la Q2, ideea principala a fost sa achizitionez unul SH versiune prefacelift, insa vazand ca pe facelift sunt disponibile farurile LED matrix am inceput sa cad pe ganduri.., ulterior am renuntat la ideea de a mai schimba masina, insa intr-o vineri dimineata conducand T-Roc-ul si auzind iar plasticele dure cum scartie..am schimbat directia catre un dealer Audi.. si in mai putin de 2 ore aveam o comanda lansata pentru noul Q2 :). 

Astfel, este vorba despre un Audi Q2 30 TDI- S Tronic. de ce motorina ? Fac in jur de 65.000 de km pe an.. si de ce 30 TDI? Mai detin si un vw arteon cu motorul de 190 hp.. deci sunt acoperit.

Ca si dotari optionale :

 

-Active Lane Assist

-Audi drive select

-Audi sound system

-Audi virtual cockpit

-Cheie confort,fara safelock

-Climatizare automata -2 zone

-Cotiera centrala fata confort

-Active Cruise Control

-Ornamente praguri cu insetii aluminiu si -iluminare pentru usile din fata

-Pachet asistenta parcare ( 

Camera video spate, 

-Audi Hill Hold Assist, 

-Parking control plus, avertizare vizuala si acustica, cu senzori parcare fata si spate )

-Pachet comfort selection ( 

scaune fata incalzite, 

hayon cu actionare electrica ) 

-Pachet confort plus 

(oglinda interioara cu efect automat antiorbire, 

oglinzi exterioare antiorbire rabatabile electric si incalzite , 

reglaj lombar pe 4 directii pentru scaunele din fata.) 

-Pachet Connectivity & Infotainment 

( - Audi smartphone interface , - 

pregatire pentru navigatie MMI plus )

-Pachet design interior 2 ( 

- scaune sport culoare neagra, - tapiterie stofa index, 

- optica interioara aluminiu, 

- pachet lumini ambientale ) 

Pachet technology Selection 

( - Audi phone box antena LTE, 

- Faruri LED Matrix )

Roata rezerva compacta 

Volan multifunctional plus 

Pachet depozitare si portbagaj 

Pretul doresc sa ramana confidential, daca este cineva interesat.. poate sa aplice dotrile de mai sus pe configuratorul Audi si va vedea si pretul :).
Urmeaza sa ii aplic un detailing exterior si folie Llumar saptamana urmatoare. 

Atasez si cateva poze :). Promit ca voi mai face.

7D9080B8-1C15-42AD-8973-6E99031AF603.jpeg

26972891-C351-4F40-A998-E4B4421343BC.jpeg

Modificat de stefan18
Link către comentariu

Felicitari pentru masina!

Fa-ti curaj si pune o poza si din lateral. E frumusica nu doar din fata/spate! 😉

Link către comentariu

Atasez si o poza din lateral :). Am apucat sa ii montez si folii pe spate de la Llumar. 

Urmeaza sa ii aplic un tratament ceramic, dar deocamdata sunt in cautari de un atelier bun in Bucuresti :).

B4DBA875-0CF4-4070-8470-EE370522833E.jpeg

Link către comentariu

Mi se pare extrem de inalta..poate e si poza ciudata.

 

S-o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

@16MAW

 

Arcadele negre iti creează o iluzie optica, de aici impresia că ar fi înaltă 

Link către comentariu

Va multumes frumos tuturor !

Nu e foarte inalta, se incadreaza in tipologia crossover-elor. Insa, spatiul la interior este destul de bun, eu am 1,88 si am spatiu suficent, ba chiar mai am si loc :). Pozitia la condus este mai buna decat la un T-Roc sau T-Cross.

Dupa o saptamana de utilizare am un big + pentru motorul nou de 2.0 116 cp m-a impresionat destul de mult, cred ca este printre cele mai silentioase motoare pe motorina pe care le-am condus. Eu cu masina pe dynamic am scos un 0-100 chiar mai rapid decat ce se indica pe datele oficiale.

Ce pot sa spun ? Pana acum am doar cuvinte de lauda.

De asemenea comfortul interior, este clar peste orice crossover din grupul VAG. 

In ceea ce priveste consumul.. si aici am ramas impresionat, la T-Roc 1.6 TDI manual.. in oras aveam un consum de 9 iar pe autostrada 7-7,5. Cu Audi-ul desi este automat scot un consum in oras de 8-8,2 iar pe autostrada 6.

Modificat de stefan18
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!