Jump to content

Programa DRPCIV Bucuresti


johnydriver
 Share

Postare recomandată

Buna ziua.

Este cineva care stie, daca e neaparat nevoie de o programare la DRPCIV, daca vreau sa-mi iau numere negre pe o masina cumparata din Germania?

Intreb, pentru ca cu programare, urmatoarea data disponibila este peste aproape 3 saptamani. 

Daca ma duc sa stau in rand, o sa ma primeasca? sau ma alunga sa-mi fac programare si sa astept cu saptamanile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de, ai nevoie de programare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti apela la o firma de inmatriculari si rezolva mai repede de 3 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultima înmatriculare am facut_o acum o luna, vreo 3 am facut din noiembrie pana acum.... Si... Pt numere rosii ai nevoie de programare, nu te primeste altfel, la ghișeu. Pt negre, poti sa te duci si stai la coada. 

Noi am facut programare, dar se putea si fara... Dar nu am vrut sa stau cateva ore la coada. 

Poti suna la ei, sa întrebi daca s_a schimbat ceva intre timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, F l o r i n said:

Ultima înmatriculare am facut_o acum o luna, vreo 3 am facut din noiembrie pana acum.... Si... Pt numere rosii ai nevoie de programare, nu te primeste altfel, la ghișeu. Pt negre, poti sa te duci si stai la coada. 

Noi am facut programare, dar se putea si fara... Dar nu am vrut sa stau cateva ore la coada. 

Poti suna la ei, sa întrebi daca s_a schimbat ceva intre timp

Multumesc mult pentru raspuns clar!

Anume vroiam sa stiu, daca pentru numere negre am neaparat nevoie de programare. 

Toata ziua imi da ocupat cand sun la informatii

vreau sa ma duc sa stau la rand, poate intru mai repede decat 2 august (cand e urmatoarea data disponibila cu programare)

Modificat de johnydriver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai bine faci programarea online pentru prima dată disponibilă și apoi mergi și stai și la rând? Dacă reușești să rezolvi mai rapid, anulezi programarea, dacă nu... păi atunci măcar ai o certitudine, deoarece fereastra disponibilă din 2 august s-ar putea transforma în 12 august sau chiar mai târziu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 minute ago, c_A_b said:

Nu mai bine faci programarea online pentru prima dată disponibilă și apoi mergi și stai și la rând? Dacă reușești să rezolvi mai rapid, anulezi programarea, dacă nu... păi atunci măcar ai o certitudine, deoarece fereastra disponibilă din 2 august s-ar putea transforma în 12 august sau chiar mai târziu...

Ai perfecta dreptate, asa si am facut :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TE duci pe la ora 12, iei un bon de ordine si vezi cam cate persoane sunt in fata ta. De fapt, poti merge si mai tarziu, pe la 14, e mai putina lume. Doar ca trebuie sa mergi si a 2-a zi sa ridici numerele si talonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te duci la 12, cred ca le iei in aceeasi zi...la mine asa a fost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, Al Bundy said:

TE duci pe la ora 12, iei un bon de ordine si vezi cam cate persoane sunt in fata ta. De fapt, poti merge si mai tarziu, pe la 14, e mai putina lume. Doar ca trebuie sa mergi si a 2-a zi sa ridici numerele si talonul.

Ma duc la ora 12, fara programare? corect am inteles? (scuze, vreau doar sa fiu sigur ca am inteles cum trebuie) 

Multumesc pentru raspunsuri, m-ati ajutat foarte mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TE duci la orice ora vrei tu si iei bon de ordine. Vezi cate persoane sunt in fata ta si apreciezi cam la ce ora iti vine randul la ghiseu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu știu cum este prin alte părți, însă în Bacău am avut de scos și numere roșii și, la 30 de zile după aceea, numere negre la doiă mașini. Lucrurile erau simple: nu apăreai pe lista ofițerului de serviciu (cea cu programările online - și înmatriculări, și permise și toate cele...), nu intrai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri.

Este offtopic daca intreb de ce acte am nevoie pentru primarie? (directia taxe si impozite.. daca acolo trebuie sa ma duc LOL)

M-a consulta un broker de asigurari, si informatia lui nu e chiar acutala...

 

Modificat de johnydriver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce vrei sa faci? Transcriere auto, înmatriculare masina sh prima oara in romania.... Cu.. Fara tva... Etc? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, F l o r i n said:

Ce vrei sa faci? Transcriere auto, înmatriculare masina sh prima oara in romania.... Cu.. Fara tva... Etc? 

 

Inmatriculare masina SH din Germania, prima oara in Romania

am trecut RAR-ul, am fost la ANAF si am depus cerere pentru certificat (am uitat ce certificat, dar il iau luni), si mai departe stiu ca trebuie sa ma duc la primarie (dupa cum a zis brokerul) si apoi dupa numere negre(definitive)... Pentru numere negre am gasit lista de acte. Dar pentru Primarie nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

21 hours ago, F l o r i n said:

Ce vrei sa faci? Transcriere auto, înmatriculare masina sh prima oara in romania.... Cu.. Fara tva... Etc? 

 m-a ajuti sa-mi spui de ce acte am nevoie la primarie ? te rog :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Contractul de vânzare-cumpărare, cartea de identitate a mașinii obținută de la RAR, actul de identitate și fișa de înmatriculare. Toate aceste documente trebuie să fie prezentate atât în original, cât și în copie. De asemenea, mai ai de completat o cerere tip pe care o primești de la Primărie (am atașat-o și eu aici).

Declaratie-mijloace-de-transport-persoane-juridice.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

50 minutes ago, c_A_b said:

Contractul de vânzare-cumpărare, cartea de identitate a mașinii obținută de la RAR, actul de identitate și fișa de înmatriculare. Toate aceste documente trebuie să fie prezentate atât în original, cât și în copie. De asemenea, mai ai de completat o cerere tip pe care o primești de la Primărie (am atașat-o și eu aici).

Declaratie-mijloace-de-transport-persoane-juridice.pdf 171.71 kB · 1 download

multumesc mult! Apreciez! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!