Jump to content

Retrofit manete Audi A8 2015 facelift pe Tiguan 5N (Tiguan 5N & 5N2)


F l o r i n
 Share

Postare recomandată

Deoarece retrofiturile pe care le putem face la acest model sunt ceva obisnuit si nu mai reprezinta o provocare, m-am gandit sa ma distrez un pic......

 

Se desfac manetele originale, precum si cele de a8 de pe grupul de manete.

Se grefeaza pe suportii de Tiguan, la maneta stergatoare se foloseste cadrul de pe maneta de Tiguan.

 

Mai departe se traforeaza maneta un pic, ca sa poata culisa pt a actiona stergatorul spate si spalatorul spate.

 

Urmeaza retrofit si la tempomat, o sa cumpăr un grup de manete de A3 8P, ca sa iau cadrul de manete semnal si tempomat, cu maneta separata si o sa grefez si maneta mica de tempomat, ca sa fie sistemul cu maneta independent.

20210609_181841.jpg

20210609_181919.jpg

20210609_181958.jpg

20210609_182018.jpg

20210609_182039.jpg

20210609_182104.jpg

20210609_183224.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata super bine manetele de Audi, dar parca acum volanul e din alt film, nu prea se potrivesc....parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar merge ceva cu trimuri piano black, clar, de B8, etc. Clienta nu e interesata de asa ceva, eu am facut modificarea mai mult sa vad daca se poate....si din placerea mea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Retrofit manete Audi A8 2015 facelift pe Tiguan 5N (Tiguan 5N & 5N2)

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!