Jump to content

The baby beast - Formentor 2.0 TSI 190 4Drive


Marius N

Postare recomandată

Foarte interesant, are 190 de cai incepand de la doar 4200RPM.

Link către comentariu

Salut. Sa o stapanesti sanatos! 

Te-ai interesat de unde poti cumpara ceva accesorii pentru ea? Ma intereseaza covorase de cauciuc si protectie portbagaj cauciuc.

 

 

Link către comentariu

Salut @barqqsanu

Vad ca rimi.ro au ceva covorase disponibile insa nu au inca tava pentru portbagaj. Eu mai astept, poate apare

 

Ca un mic update:

- am aflat ce cutie are masina: DQ381. Bine ca ma pot baza pe comunitatea de aici pentru sfaturi legat de intervalele de service 
- instalat dash cam, insa nu am legat-o in panoul de sigurante ci la bricheta, dar a iesit bine. nu se vede cablul aproape deloc

- instalat bare Thule Wingbar Edge Black - mi se pare ca sunt cea mai potrivita alegere pentru masina si culoarea ei. Am fost si la drum mai lung si n-am simtit vreo diferenta acustica.

- tot vorbind de drum, pe 300 km de drum european extra urban, cu satuce, orasele, cateva parti mai intinse, am scos un consum de 7% in ideea in care nu am trecut de 4000 ture (inca o tin "in rodaj"). Eu unul sunt chiar multumit de consum

- legat de Android Auto Wireless, am scris celor de la Porsche Romania sa vad ce info pot sa-mi dea dar pana acum nimeni nimic. Mai sapand pe forums am observat ca mai toti cei carora le merge au NAVI, iar mai toti cei carora nu le merge nu au. Mi s-ar parea o mizerie sa fie chiar asa si sa nu se zica nimic legat de asta in procesul de achizitie. Dar astept rabdator reply de la importator.

 

bare1.jpg

bare2.jpg

Link către comentariu

Mie mi-au comunicat la cumparare: pt conexiune wireless ai nevoie de pachetul Navi. Altfel prin cablu.

Link către comentariu

Ai mai mers cu ea? Cam pe unde se situeaza consumul urban?

Link către comentariu

Nu am mers nustiu cat prin oras, doar drumuri scurte gen 3-5 km, la care e peste 13% consumul afisat de masina

Link către comentariu
  • 3 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!