Jump to content

Wireless Android Auto pe MIB3


sabinx
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor.

 

Am reusit astazi sa conectez android auto wireless pe MIB 3 (Skoda Kamiq). Carplay vine implicit - acolo nu este nevoie de setari suplimentare.

 

Totodata se poate utiliza youtube prin android auto - in lucru momentan am VIM (pe obdeleven exista aplicatia insa nu au licenta pt Scala/Kamiq)

 

 

 

 

 

Modificat de sabinx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe kamiq by default ai si video in android auto ? probabil doar in stationare, nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact. astazi am reusit sa fac VIM. totul functional 100%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

pentru cine mai intra aici este vb de aplicatia cartube, pe github este versiunea free care are video doar in stationare si daca donezi iti da si VIM. la o mica cautare pe youtube sunt multe tutoriale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu uitam subiectul principal al postarii: activarea android auto wireless, mai exact activarea retelei WI-FI pe mib3. Cat despre VIM - se poate face pe orice MIB3 - fara ca aplicatia Cartube sa fie instalata. VIM prin aplicatia cartube se rezuma la redare doar prin aplicatia respectiva. VIM (video in motion) este cu totul altceva :) Paste fericit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!