Jump to content

Vibratii caroserie/motor la relanti sau in viteza (tampoane motor si cutie uzate)


Eto
 Share

Postare recomandată

Va salut. In ultimul timp mi-au atras atentia 2 persoane ca la masina din profil, Octavia 3, 2.0 TDI DSG 2014 135.000 km reali, in timp ce masina e in P (Park), sau in Drive si tin frana apasata, sau in R si tin frana apasata imi vibreaza mai pronuntat masina. Cum accelerez si turatia trece de 1000 rpm totul e perfect. Eu nu am observat pentru ca merg zilnic cu ea si cred ca vibratia a inceput asa usor, usor in timp, nu dintr-o data.

 

Am fost azi la service Skoda si mi-au zis ca cele 2 tampoane de la motor si cutie sunt uzate si sa le inlocuiesc. Initial eu am crezut ca e volant sau ceva mult mai grav dar ei zic ca nu e. 

 

A mai avut cineva problema asta? 

 

Cost inlocuire 2 tampoane originale 1700 lei. Material + Manopera.

Modificat de Eto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul este de reprezentanta adica dublu . Cam devreme sa cedeze cele 2 tampoane  dar.....nu este regula

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Alta viata dupa schimbarea tampoanelor... zici ca e alta masina, nu mai vibreaza deloc. Nu stiu cum de nu mi-am dat eu seama mai devreme, cred ca din cauza ca defectul s-a produs usor, in timp...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai da-i ceva timp, posibil sa revina la loc in anumite conditii specifice :)). Ar fi util daca ai veni cu un feedback dupa ceva timp si km, gen o luna. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!