Jump to content

Octavia 4 RS TSI M6 Corrida red


nsm

Postare recomandată

Mașina e foarte frumoasă,  să o stăpânești sănătos și fără evenimente!

Link către comentariu

Faina tare masina, configurata fix cum trebuie nici prea mult nici prea putin, cat sa mai ramana si placerea condusului.

Am fost in spatele vostru pe la Snagov cand o conducea Vlad, foarte bine o scoate in evidenta culoarea si se pupa bine cu jantele negre.

Motorul are capac? Singurul minus asa vizual sub capota pare mult mai  "cheap" lucrata fata de modele mai vechi si cum sunt toate firele si clipsurile, cel putin asa percep eu. 

Sa o stapaniti sanatosi!!!

Acolo are ceva ceara din fabrica?

Capture.JPG

Link către comentariu
On 4/16/2021 at 8:53 PM, gabriel88 said:

Motorul are capac

Da, are si e dat la o parte ptr filmare. spre deosebire de generatiile precedente, acum capacul e facut dintr-un material fonoabsorbant, fara plasticul tare de deasupra. Fac poza pe lumina si o postez

On 4/16/2021 at 9:42 AM, cezarvrabie said:

A apărut prezentarea mașinii pe Atelierul de detailing! Grab your popcorn! 

https://youtu.be/mOLJDzPUrpg

ai fost mai iute ca mine

 

Link către comentariu

Salut,
am văzut ieri la Tineretului o Octavia RS roșie cu numere roșii de IF, arata foarte bine si spectaculos in soare. Am crezut ca ești tu, dar vad ca intre timp ai nr negre. 
Anyway, felicitări pentru alegere, e spectaculoasă mașina 🤩

Link către comentariu

Arata foarte bine si probabil una din putinele masini noi care chiar merita banii. 

Link către comentariu
On 4/25/2021 at 10:15 AM, MihaiMk3 said:

Salut,
am văzut ieri la Tineretului o Octavia RS roșie cu numere roșii de IF, arata foarte bine si spectaculos in soare. Am crezut ca ești tu, dar vad ca intre timp ai nr negre. 
Anyway, felicitări pentru alegere, e spectaculoasă mașina 🤩

Nu eram eu.. uite o poza la soare dupa ce am "inegrit plafonul"

 

Intamplator a parcat langa a mea un RS gen precedenta pe albastru. Alaturi mai e un CC TSI care e la prima mana 

IMG_9712.jpeg

IMG_9743.jpeg

Link către comentariu

Skoda albastra e a unuia dintre cei mai buni prieteni de ai mei. E diesel 4x4 încerc de vreo luna sa îl conving sa o schimbe cu un 540XI și nu se indura sa o vanda😂 

 

E foarte frumoasa, sa o stăpânești sanatos, e foarte frumoasa!

Link către comentariu
  • 2 months later...

Am iesit si eu prima data la drum lung cu masina pana in Thassos, unde eu m-am dat cu bicla pe coclauri, baietelul la nisip si masina la umbra printre maslini

Consumul la intoarcere a fost maricel dar si vantul a batut violent din fata, am avut "parasuta" 3 bicle pe carlig, 500 kg load, depasiri la greu in Bulgaria

IMG_2245.thumb.jpg.bc05ea321ab38541e57318c1ec6c79e6.jpgIMG_1786.jpg.ccb9882f6362dfa91e697ca6efea7869.jpg

IMG_2126.jpg

Link către comentariu
  • 3 months later...

Pentru ca se apropie iarna, am montat anvelopele de iarna. Am decis sa iau doar cauciucuri de data asta (de obicei luam cu jante cu tot) si am ales Pirelli Sottozero 3 XI deoarece am citit ca au performante bune pe asfalt uscat unde merg de cele mai multe ori. Zapada nu prea am prins in ultimii 10 ani in Bucuresti, asa ca nu reprezinta o prioritate. Anterior am avut Nokian pe principiul ca sunt bune pe zapada, dar erau zgomotoase.

IMG_5210.jpg

IMG_5211.jpg

IMG_5213.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!