Jump to content

Reper lampa numar inmatriculare Seat Toledo 1M


smecs
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Avem ca referinta un Toledo 1M.
Cand am cumparat masina, becurile de la numarul de inmatriculare erau arse iar suruburile care tin bucata de plastic foarte ruginite si cu capul rupt ( imposibil de scos prin desurubare).
Am scos geamul de plastic intr-un sfarsit, am inlocuit becurile dar bucata de plastic(in ambele parti stanga/dreapta) nu mai etanseaza bine iar cum zona este expusa contactului cu apa, sigur voi avea inflitratii rezultand arderea becurilor.
As dori sa fac operatiunea de inlocuire totala, adica toata lampa.
Din cautari pe internet am gasit pe un magazin online ( epiesa) un set (cica) de lampi dedicate dar care nu seamana cu ce am eu pe masina. Eu scot gemuletul de plastic, bag becul in soclu, pun gemuletul inapoI si asta e. Pe magazinul online lampa dedicata are loc pentru conectarea mufei, ceea ce la mine nu vad.

Daca un coleg a inlocuit tot ansamblul de lampa numar inmatriculare si imi poate da mai multe detalii( mentionez ca pe net pt Toledo 1m nu gasesc informatii), il astept.

PS: Din cate inteleg, sistemul e diferit Toledo 1M cu Leon 1M.

Va multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!