Jump to content

Problema polita portbagaj (Tiguan AD1)


Cristi S.
 Share

Postare recomandată

Salut,

 

Zilele trecute am observat ca polita din portbagaj nu mai este la nivel si am constatat ca s-a desprins "balamaua" din partea stanga. La prima vedere pare ca este lipita de polita, insa mi se pare foarte proasta prinderea. Ati avut si voi problema asta? Se rezolva pe garantie sau trebuie sa improvizez eu sa o repar?

 

rsz_20210314_162845.thumb.jpg.933f797a07d48ab3522368f9dd83789e.jpg20210314_162851.thumb.jpg.d925e9c17bfdb8e73ff2569cc2846650.jpg 

 

Si mai am inca o problema in sensul ca manerul din plafon de la sofer nu se ridica automat (are arcul rupt sau desprins) si cateodata il gasesc lasat in jos. Problema asta o mai citisem si pe un forum strain. Se rezolva pe garantie banuiesc. 

 

20210314_162921.thumb.jpg.9781fcf28570d0905f92af351cb9100f.jpg

 

Chiar daca sunt mici probleme, aceste detalii la o masina de peste 40k nu mi se par ok. Dar trecem peste. Sa nu apara altele mai grave.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la garanție pentru toate. 

Ca sa te susțin la moral, eu in 60k am avut 4 intrări pentru revizii (la 15k) si inca vreo 8 vizite pentru garanții si recall-uri.. so, get used to it!

Modificat de ct_act
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. La garantie cu ea. Trebuie sa ti le repare. Pentru ei e o nimica toata.Si eu am avut pana acum 4 intrari in service pentru garantie. Lucruri minuscule, dar deranjante.

Exact cum a spus colegul, get used to it! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Problema polita portbagaj (Tiguan AD1)

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!