Jump to content

Masina de familie...si din cand in cand pentru copilul din mine: Tiguan R, 2.0TSI, 320PS, '21


ToniM

Postare recomandată

Felicitari pentru masina si superprezentare!! Sa va poarte sanatosi multi ani!!! Abia astept sa-l zaresc (aud) prin Cluj!! 😆

M-am abonat la topic! 😎

Link către comentariu

Frumoasa descrierea si sentimentele exprimate ; felicitari pt alegere si multi km fara probleme !

Link către comentariu

Felicitari ! Arata bestial !!!!  Sa va poarte sanatosi multi km fara probleme ! :Driver:

 

Link către comentariu

Felicitari, sa o stapaniti sanatosi si fericiti! Ai reusit sa aduci o " pata de culoare " forumului, mai iesim din monotonie. Eu sunt curios de cum arata scaunele pe noul Tiguan. Si sunt curios daca se poate regla unghiul sezutului ( aspect care pe mine ma incomodeaza mult la 7R ) . Eu tare plang dupa un scaun cu reglaj al unghiului sezutului, fie ca este manual sau electric. 

Link către comentariu

Ultimate Daddy's car... :D 

Oradea a dat cel mai bun pret, sau? :) 

Oricum, very nice car, si avand in vedere ca mai vine un +1, mult mai buna alegerea decat Framantador... 

Multi km fara probleme si pline de ranjete pe meclau!

PS - scapa de manusile alea :lol:

Link către comentariu

Sa o plimbi sanatos, super frumosa. Am facut si eu o configurare, a iesit 62K 😱. Doar toba e 3600 de EUR wow!

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos ! :icon_thumleft: Ceva deosebit si mai rar, o masina care si mie imi place foarte mult (mai putin cateva lucruri la interior ce tin in general de calitatea sub pretul marketat).

Link către comentariu

Frumoasa descriere :) m-am distrat. Felicitari! Multi km fara probleme!

Link către comentariu

Multumesc pentru ganduri si urari bune!
@acidone77 am avut si la Ateca inainte, la drum de peste 4 ore la volan imi transpira din cand in cand palmele si nu imi place sa manjesc volanul, asa ca m-am obisnuit la orice drum in afara orasului, pun automat manusile :P

@raresh20 ramanem fideli la 68UNU :)

Link către comentariu

Sa o stapaniti sanatosi. E wow wow masina. Bine ca nu ai luat Kodi RS, te plictiseai iarasi de diesel..

Sa nu uiti sa dai jos “tiplele” de pe capacele centrale de la jante 😝

Singurul lucru care nu imi place e cum au facut suportul ala mare de numar fata, din cauza camerei.. 🥲

Link către comentariu

Nu cred ca conteaza consumul, dar informativ unde se incadreaza in oras? Dar la 130 pe autostrada?

Link către comentariu

Wow, asta da jucărie de băieți mari 😅 multi km fara probleme! Interesante jantele, vin perfect ! 

E puțin "sleeper" nu te aștepți la 300 cai 🤣

Link către comentariu

@DDoc: si tot se va gasi careva la un moment dat sa'i spuna ca are si el una la fel, tot benzina, R, dar 1.5 :P

 

@ToniMMisto alegere, poate chiar mai rationala decat Formentor! Sa te poarte fara probleme si cu zambetul pe buze!

Link către comentariu

Un mare "+" pt motor! 

Sa va poarte km fără probleme! 

Dar sincer nu-mi plac jantele pe mașină! Merita ceva mai mult! 

Link către comentariu

Multumesc pentru gandurile bune adresate 🥳

 

Consum am lasat mai sus primii 500km, nu am urmarit, nici oras, nici la cruise control pe autostrada cat imi "manca", in functie de km si regimurile de condus si experienta la volanul carutei voi reveni cu informatii, daca sunt de interes @laur_vd

 

@kef_petry asta cu gusturile e pur subiectiva, din punctul meu de vedere CH-R de la BBS pe 19 sunt decente pentru mine, pentru iarna, pe vara oricum au cele de 20

 

Sunt multe "bube" din punctul de vedere optic care se puteau rezolva si mai fin la acest model(nemtii o numesc, "Jammern auf hohem Niveau", deci incerc sa ma bucur inca de ea asa raw cum e, macar la inceput sa nu incep deja sa ma uit dupa altele ^^), pana una alta mie mi-a ajuns talonul acasa, maine cred ca merg sa imi ridic si numerele definitive si sper pe vineri cel tarziu sa ridic si masina, sa mai fiu "golan" peste weekend :))

Link către comentariu

Felicitari, s-o conduci cu placere. Nu am inteles daca are sau nu 4motion...e adevarat ca la 60k intrii in zona Touareg-ului, dar e vorba de gusturi. Masina arata super!

 

Modificat de Gyfonu
Link către comentariu

E standard 4motion-ul, ar fi culmea sa aiba Golful R si sa nu aiba Tiguanul R

Link către comentariu

Nu stiu daca as putea sa-i zic chiar 'Sleeper', e totusi un R veritabil, si asta se vede si pe exterior, pachetul avand un design care nu spune ca e chiar "stock" :D

But anyway, la cum fuge, trebuie avut grija la dozarea pedalei din dreapta :lol: 

Link către comentariu

@Gyfonu da, cu "noul" torque vectoring pe spate, wanna be quattro feeling de pe puntea spate

 

Link către comentariu

@Gyfonu lasa omul sa se bucure de masina. Fiecare alege ce doreste/ ii permite bugetul. De geaba pretul de lista este spre 63.000 euro, se poate negocia...deci nu a dat mai mult de 55.000 euro. Multi bani, dar primesti destula masina !!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!