Jump to content

Sistem Infotainment - Discuții & Probleme (Touareg CR7)


baubau
 Share

Postare recomandată

Folosiți navigatia integrata a mașinii? Putem face cumva sa avem functional sistemul TMC cu atenționări din trafic și rapoarte? Am văzut ca are opțiune sa se conecteze și prin internet, dar eu nu am reușit sa primesc nici un raport sau atenționare din trafic. Folosesc cel mai des waze-ul prin Android Auto, ma deranjează insa ca nu se afișează full screen (vorbesc de Innovision Cockpit). Navigatia integrata a mașinii arata mult mai bine, dacă ar fi avut și informații din trafic ar fi fost perfecta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Sistem Navigatie Discutii & Probleme (Touareg CR7)

Salut... din pacate TMC (traffic message service) nu e activ in Ro, asa cum nu sunt multe la noi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TMC e o infrastructură total separată ce folosește undele radio, depinde de țară dacă o implementează sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Andrei_72 changed the title to Sistem Infotainment Discuții & Probleme (Touareg CR7)
  • 8 months later...

Salut,

 

Nu stiu daca am postat corect, dar incerc.

 

Am un Touareg 2018 (cel cu ecrane mari) si am o problema. Am introdus aseara un OBDeleven in el si nu a vrut sa se conecteze telefonul la OBDeleven. Toate bune si frumoase, azi nu se mai conecta telefonul la masina. Am incercat sa scot masina din telefon, la fel, nimic. Am dat resetare generala la masina, s-a conectat, dar muzica nu se aude. Telefonul in cauza este iPhone 12 pro max care era folosit si pana acum.

Am incercat sa o las incuiata 10 min, degeaba. Ce sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da un reset la telefon

Sterge si refa conexiunile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare!

 

Cum pot face sa updatez navigatia din infotaimentul masinii sa fie colorata, ca si navigatia de pe Google Maps?

 

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut, posesor nou de touareg 3,vin cu o întrebare, la media când rulează un video dispare in momentul când masina pleaca dupa loc(știu, pt siguranță) se poate dezactiva aceasta opțiune? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Andrei_72 changed the title to Sistem Infotainment - Discuții & Probleme (Touareg CR7)

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!