Jump to content

Infotainment - Probleme & Discuții (Golf VIII)


popica17
 Share

Postare recomandată

Salut!

Mă cam bate gândul să fac un upgrade de la ecranul Composition Media la Discovery Media sau Pro aka de la tableta mică la tableta mare. Se mai poate face upgrade-ul ăsta la Golf 8? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

În prezent ați mai reușit să adăugați hărțile pe digital cockpit?  Având doar ready 2 discover ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine au mers de cand am luat masina si am Ready2Discover. Nu stiu daca conteaza dar am hardware H58.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutari,

Mai sunt utilizatori/useri care au probleme cu conectarea Android Auto la telefoanele samsung S23?

Cu S22 (cel initial) nu am avut probleme dupa ultimul MMI software update  (la vers. 1776).

Masina nu stie decat prin USB typeC - nu pot folosi varianta prin WiFi.

 

Sunt 2 abordari aici:

1. Ultima versiune de soft disponibila cred si pentru Romania este 1899 - are cineva si poate confirma ca functioneaza?

2. Cei din service au spus ca lor nu le apare niciun software update deci nu au ce sa faca... :) 

 

Multumesc,

R.



 

20240125_120503.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am Samsung S23 Ultra si functioneaza fara probleme prin wi-fi/bluetooth. Nu pun niciodata cablul.

 

Am software 1804, iar codul este 5H0035820G

 

Vad totusi ca avem modele diferite de motorizare: TSI vs TDI. Poate de la asta versiunile diferite ? Nu stiu.

 

Cred ca daca nu reusesti sa le imperechezi tu, poti da o fuga la vreo reprezentanta, poate e vreo chichita de care stiu ei prin setari, fie masina, fie telefon. De obicei e un baiat dornic sa ajute pe partea asta, daca ai noroc :) Eu am avut si am mai rezolvat cand nu ma descurcam cu telefonul (ma pricep, dar sunt si niste chestii uneori de care nu ne lovim in mod curent, dar ei da). 
Bafta. :)

Modificat de titan_polo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tzuicomicina
On 1/25/2024 at 12:15 PM, RealMode said:

 

 

Sunt 2 abordari aici:

1. Ultima versiune de soft disponibila cred si pentru Romania este 1899 - are cineva si poate confirma ca functioneaza?

2. Cei din service au spus ca lor nu le apare niciun software update deci nu au ce sa faca... :) 

 

Pentru Romania si hardware H58 eu am primit, acum o luna cred, versiunea 1941.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, titan_polo said:

Salut, am Samsung S23 Ultra si functioneaza fara probleme prin wi-fi/bluetooth. Nu pun niciodata cablul.

 

Am software 1804, iar codul este 5H0035820G

 

Vad totusi ca avem modele diferite de motorizare: TSI vs TDI. Poate de la asta versiunile diferite ? Nu stiu.

 

Cred ca daca nu reusesti sa le imperechezi tu, poti da o fuga la vreo reprezentanta, poate e vreo chichita de care stiu ei prin setari, fie masina, fie telefon. De obicei e un baiat dornic sa ajute pe partea asta, daca ai noroc :) Eu am avut si am mai rezolvat cand nu ma descurcam cu telefonul (ma pricep, dar sunt si niste chestii uneori de care nu ne lovim in mod curent, dar ei da). 
Bafta. :)

Nu stie mmi bluetoith sau wifi... doar cablu. E clar software issue su este bine stiuta de grupul vw. Incerc sa vad daca sunt posesori care au un software mai nou decat 1776 sa ifere feedback ca functioneaza android auto sau nu via typeC. 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ah, scuze, am inteles eu gresit. Deci la tine intrebarea era doar pentru cei cu conectare prin cablu. (scuze inca o data ca am raspuns aiurea).

 

Oricum pentru a completa partea de versiuni (pentru cine vrea sa isi verifice daca e la zi sau nu):

Eu am software 1804, codul este 5H0035820G, iar Hardware este H56.
Pt ca am vazut mai sus H58 cu v.1941, deci daca ai alt hardware, probabil e normal sa ai si alt software... :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tzuicomicina

Din ce am vazut si pe alte forumuri si cei cu H56 primesc versiunile noi. Poti intreba la urmatoarea revizie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As verifica si daca alti posesori de iphone 13/14/15 pro se confrunta cu eroare la incarcarea wireless. Am anuntat la reprezentanta, au spus ca stiu de problema insa Volkswagen nu ofera "momentan" o solutie. Chestiunea asta devine ceva mai frustranta pentru ca atunci cand telefonul este conectat prin cablu, muzica din "music" se opreste si isi revine doar dupa resetarea "car play". Cand conexiunea este wireless, functionalitatea nu este intrerupta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/29/2024 at 3:10 PM, tzuicomicina said:

Din ce am vazut si pe alte forumuri si cei cu H56 primesc versiunile noi. Poti intreba la urmatoarea revizie.

Asta am facutninsa daca testerul nu arata disponibilitate de software nou sau nu au buletin service pt asa ceva, nicio sansa sa primesc alt software... si subt convins ca exista versiune superioara ex. 1899 insa pt Romania nu e released cred. 

Reiterez intrebarea, exista posesori de golf 8 cu soft 1899 sau mai nou decat 1766 care sa verifice daca pe cablu usb cu un samsung  S23 functioneaza? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1941 ar trebui sa fie disponibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tzuicomicina
20 hours ago, RealMode said:

Asta am facutninsa daca testerul nu arata disponibilitate de software nou sau nu au buletin service pt asa ceva, nicio sansa sa primesc alt software... si subt convins ca exista versiune superioara ex. 1899 insa pt Romania nu e released cred. 

Reiterez intrebarea, exista posesori de golf 8 cu soft 1899 sau mai nou decat 1766 care sa verifice daca pe cablu usb cu un samsung  S23 functioneaza? 

 

Da, de obicei nu vor sa faca update la soft doar asa la cerere. Dar exista un buletin pentru tot soiul de probleme legate de infotainment ce il gasesti atasat acestui post. Alegi un subiect de acolo si mergi si te plangi de el.

MIB3_printTechnicalServiceHandbook.pdf

Modificat de tzuicomicina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 2/4/2024 at 2:29 PM, andrei_221 said:

1941 ar trebui sa fie disponibil.

Salut, poti sa ma ajuti cu info concret? In service imi spun ca nu au nicio alta versiune disponibila pentru modelul de mmi instalat.
Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare - o problema asemănătoare am avut și eu - cu sistem blocat de - nu mai mergea nimic de pe interfața media pro - cei de la Vw au o listă cu anumite erori și moduri de soluționare - ei ca și personal trebuie să vă explice ce și cum , sau am găsit eu pe cine trebuie și , și-a bătut capul , acum după update nu mai am nici o problema se conectează ușor etc . Doar ca trebuie insistat la cei de la reprezentanta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!