Jump to content

Infotainment - Probleme & Discuții (Golf VIII)


popica17
 Share

Postare recomandată

Pana la urma toate tabletele astea nu fac decat sa devina puncte slabe, in timp. Cine a inventat ceasurile digitale sigur a fost premiat. Cost minim de productie, cost maxim de inlocuire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate in Romania nu exista nicio lege care sa-ti permita sa faci asa ceva :( 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Divag putin de la subiect, insa ce este foarte interesant este ca atunci cand m-am dus la ei cu problemele cu bluetooth si cu "pac pac" in boxa centrala erau gata gata sa puna surubelnita pe ea si sa inlocuiasca boxa - ca e defecta!  #babaieti, nu are nimic difuzorul .. e din software  si s-a dovedit a fi din ... soft! De juma' de an merge de rupe.

Acum probleme cu infotainment (tot de soft - ca sarmanu hardware nu are absolut nimic dupa parerea mea) si nu fac nimic,   "nu are nimic masina!" intr-un cuvant "daca te mai prindem pe aici iti rupem picioarele"

Cand am avut probleme cu al 3lea senzor pe fata (de la stanga la dreapta) m-au aburit ca e de la suportul de numar, ca e de la zapada, ca e de la ploaie, ca e de la stele, ca nu-stiu-ce .. dar brusc dupa ce s-a upgradat modulul (soft)  nu am mai avut nicio problema cu acel senzor  si merg toti!

 

Cred ca mai bine ma duc cu ea la usa fabricii sau imi fac de duca intr-o tara vestica si o pun in service acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti sa o duci in curte la dealer ca nu rezolvi nimic. Am dus-o eu in a 2a zi si n-am rezolvat nimic. Trebuie proces in instanta pt asta. E mai simplu sa o vinzi. Scapa de ea cat mai repede ca nu se va face bine. Iar cei ce zic ca nu au avut probleme, asa sa fie si pe viitor. Pt mine e un model ratat.

Daca te trateaza urat la reprezentanta, fa poze cu defectele si fa sesizare ANPC. E atat de evidenta situatia, erorile, incat ANPC va actiona fara sa fie nevoie de vreun expert. Insa, tot vanzarea e solutia. Nu se pierde nimic la vanzare decat daca mai astepti, ma refer ca si suma de bani fara sa calculezi si inflatia, plus ca usurarea va fi foaaarte benefica sistemului tau nervos, Golf are o imagine atat de buna si preturile au crescut atat de mult incat o vei vinde mai scump decat ai luat-o. Ask me how I know!

Modificat de traffictours
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cine are navigatia inclusa deja stia de chestiunea asta. :)

Era bine sa mearga pus acolo si CarPlay (Waze sau Maps).

Modificat de aroganta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai intreaba-i daca merge. cica nu au folosit obd11.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca pe versiunea de hardware 2022 hartile merg pe afisaul de bord din fabrica fara niciun hack. Cel putin asa e la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine (cand aveam navigatia trial) mergea fara sa-i fac nimic cu OBD sau VCDS. Mergea ca in video! La doua alte masini cu navigatia din fabrica merge ca in video, fara sa "surubarim" cu OBD.

 

CarPlay nu merge sub nicio forma si nu cred ca va merge vreodata in viata (cel putin pe VAG)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AndreiSergiu1991

Si eu am pus trial navigatie pe ready2discover si mergea in dashboard harta fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da stiu de aia au anuntat apple din iunie. dar banuiesc ca nu e doar de soft. adica tu de exemplu nu stiu daca o ai toate acele features doar prin update software.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca o informatie, daca va intereseaza cat costa un pachet de date la Cubic Telekom:

 

 

ice_screenshot_20220902-103151.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ieftin ala anual. dar aia 25gb sunt anuali? sa vezi la telekom mobile pt sua ce scoruri mari sunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

25GB anual (2GB pe luna)

 

Crede-ma ca stiu ...  T-Mobile USA;  abonament Magenta cu 4 numere  (fiecare  100GB date 5G, nelimitat voice/text + nelimitat Roaming 3G):  $173 lunar :)

 

Dar acum intrebarea este ce se intampla daca:

 - termini cei 25GB pana in 12 luni

 - trec 12 luni si nu ai consumat toti 25GB.

 

 

Modificat de aroganta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e simplu, scrie undeva la ala lunar ca nu se reporteaza. deci si la anual la fel. daca nu ii termini, aia e, ii pierzi. daca ii termini banuiesc ca iti lasa net cu viteza incredibil de mica.ce nu stiu e cate faci cu aia 2gb pe luna. ca pt ce are nevoie masina probabil ca e arhisuficient.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Germania nu e ca in Romania. In Germania se circula enorm de mult, oamenii parcheaza prin benzinarii pe autostrazi ca sa doarma cateva ore si pleaca iar, au numere diferite de regiunea unde se afla, oameni in costume, comis voiajori, directori de vanzari sau ce-or fi ei, deci nevoia e foarte mare acolo de comunicatii din masina. 

Modificat de traffictours
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai alea ti le faci din planul tarifar de pe mobilul tau, doar de aia si ai android auto si carplay. dar si masina trimite date in cloud de capul ei. eu ma intreb cat de mari sunt alea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ei incearca sa ofere ceva independent de telefon, ceva onboard... Ca si navigatia, de exemplu... E o incercare de a vinde ceva. Asa gandesc eu, ceva motive au avut ei, au studiat fenomenul respectiv. Sper totusi ca l-au studiat ceva mai mult decat comportamentul infotainmentului la aceasta masina.

Plus ca neamtul e mai coconos, mai domnos ca romanu, probabil e stimulat sa butoneze direct in bordul masinii.

Modificat de traffictours
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum ar fi "Internet Radio" care nu merge decat daca ai activ planul de date pe eSim sau iti faci tu telefonul "hotspot"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ați pățit sa primiți asta ? Deși nu am dezactivat sau modificat nimic.

CA612D03-3039-4483-AF3E-9CCBB602D7BC.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am mai patit din cand in cand.

De obicei cand are pe necuratu' si imi sterge/dezactiveaza userul. 

4E92BE81-B3E4-4BA6-B638-0E316192C747.png

Modificat de aroganta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, eu am avut acest mesaj dupa ce am vandut masina, cu siguranta noul proprietar si-a activat contul lui deci implicit a fost dezactivat al meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astăzi văd ca și-a revenit, dar ieri m-a deconectat. Și la infotainment tot arata ca își face ceva setări.. și era blocat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!