Jump to content

Probleme presiune sistem racire


AleeexGF
 Share

Postare recomandată

Salut colegi. Se da un passat avb de fabrica, am pus in el asz chiulasa refacuta cap coada toata inclusiv planat etc iar motorul face presiune in sistemul de racire la blana. Ce sa fie problema? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, anticongelantul este curat? Capacul de la vasul de expansiune trebuie sa fie si ala bun, are functie de presostat , daca gresesc sa ma corecteze cineva. Posibil sa ti comunice presiunea de la vre un cilindru cu anticongelantul. Vezi prima data chestiile astea, poate cineva mai mecanic o sa te ajute cu vre un sfat , salutare si mult noroc 👍👍👍

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capac schimbat, borcan apa schimbat, nu am nimic in vas, antigel curat.. am strans prezoane la cuplu si am respectat absolut tot la montaj ca la carte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!