Jump to content

Probleme antena radio ( oglinda stanga)


R.A.V.E.N
 Share

Postare recomandată

Salutare colegi.

Am o problema cu antena radio la caddy 1.6 Tdi din 2012 , antena care este in oglinda din stanga.

Am desfacut oglinda si am ajuns la antena , este o pqnglica care intra intr.un modul turnat din plastic, plastic care este crapat si a intrat apa/umezeala, deci imi trebuie alta.

Am gasit un cod pe ea dar nu gasesc date pe net decat foarte putine.

Ma poate ajuta cineva cu un cod al acestei antene radio???

Screenshot_20210123-090449_Gallery.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ai codul scris pe ea: 2K5 035 532 C.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca gaseam dupa acel cod, nu mai postam aici.

Se pare ca ,codul pentru antena este 2K5 035 525H , care a iesit din productie si se produce acum cu terminatia Q

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Va salut domnilor...

Ca sa nu mai deschid alt subiect...voi posta aici..avand in vedere ca problema tine tot de antena radio. 

Am un caddy din 2006 sunt al doilea proprietar...primul fiind cetateanul din germania. 

De cand am cumparat-o am constatat ca daca ma departez de oras semnalul la radio dispare si nu mai prinde nimic..

In urma verificarilor făcute am ajuns la concluzia ca parbrizul a fost schimbat si cred ca antena era legată de parbriz, motiv pentru care se pierde semnalul. 

Cu timpul am achizitionat o navigatie (nu originală) dar nouă,  cam ce se vinde pe piața  stazi...cu android pe ea.. si am aceeasi problemă.  De fapt nici nu ma asteptam sa meargă radioul mai bine...

Intrebarea e...: -Se poate monta pe cablu care duce la antena un amplificator de semnal astfel incat sa pot prinde posturi radio mai multe chiar si in afara orasului...????

PS: ce se vede in foto..e o piesa de sub plafon in care ajunge cablul antenei de la radio cu o bandă subtire lata de 1 cm...in care are doua fire foaaaarte firave de cupru... si acea banda am găsit-o ruptă...

IMG-20200418-WA0004.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La modelul 2004-2010 , antena e lipită pe parbriz, costa cam 6-700 lei pe atunci ( am schimbat 2 ☹️), poate mai bine schimbi parbrizul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parbrizul a fost schimbat....din cauza asta acea banda e ruptă...

Dar totusi...nu se poate face nici un artificiu..????

Montez o antenă pana la urma...

Ar merge???

A mai facut cineva...???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!