Jump to content

The Electric Revolution – Al Bundy’s ID.3 1st PRO PLUS


Al Bundy

Postare recomandată

Îți urmăresc topicul pentru că este o curiozitate și pentru mine partea asta cu electricele. Îți urez mulți kilometri fără incidente și poate reușesc să ajung cu Tiguanul la tine să o pot vedea și Live.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
Publicat (modificat)

Masina a depasit 5000 km, saptamana trecuta am facut ceva drumuri mai lungi cu ea, cel mai ic consum l-am scos pe la 12 KWh/100km, este o placere sa  o conduci, este liniste in ea,nu se mai aude zgomotul motorului termic, si masina trebuie lasata sa franeze singura cand se aproprie de cea din fata, franeaza cu motorul electric si astfel regenereaza. Doar pe ultimii metri, la oprire trebuie calcata frana sa o opresti .

Pe serpentine sta foarte bine, la urcare este foarte usor sa faci o depasire, nu se chinuie deloc .

 

Pe data de 2 iunie urmeaza actiunea garnitura.

 

Modificat de Rave
Link către comentariu

Si nu ne incanti si pe noi cu niste poze cu masina in aceasta culoare senzationala?

Link către comentariu
2 hours ago, Al Bundy said:

Pe data de 2 iunie urmeaza actiunea garnitura.

 

Deci, pana la urma pe echiparea plus exista senzor lichid parbriz? Tu unde faci interventia? Eu am intrebat la pbn si nu stiau nimic!?

Modificat de Rave
Link către comentariu

Da, exista. Eu merg acum cu mufa scoasa si am avertizarea in bord. Nu arata nimic inainte deoarece era apa in interiorul mufei. Interventia o fac la Avia Motors Pantelimon, acolo jnde am facut si update la ME 2.1

20DEFDE2-198D-4AEF-84F5-CB71DAE55135.png

In poza este maxim cu cat a incarcat la M Ciuc la renovatio de 50 kw

Link către comentariu

Azi a avut loc actiunea garnitura. RAmane sa mai verific peste vreo 2 saptamani daca este apa in mufa.

Link către comentariu

Cat a durat interventia?

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

Nici 10 minute efectiv, restul pana la 30 minute hartogaraie.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Azi am montat aparatorile de noroi pentru rotile din fata.

IMG_6721.jpg

IMG_6722.jpg

IMG_6723.jpg

IMG_6724.jpg

IMG_6725.jpg

IMG_6726.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Astazi masina m-a avertizat ca nu mai are lichid de spalat parbrizul. Am scos mufa de la senxor si am verificat daca mai este umezeala acolo. Nu mai este. Garnitura montata isi face treaba. 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Uuuu cool! Super! Pai sa le montezi!

Daaarr, ce sunt?

Link către comentariu

Semnalizari dinamice in oglinzi, luate de pe aliexpress.

Link către comentariu

Sunt mai puternice decat cele originale, si se vad mai bine.

 

4A40976E-843C-409A-8697-DF9658761B6F.jpeg

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

NU, e chiar mai usor ca la octavia 2 FL. Se scoate sticla, carcasa sta in 2 cleme de plastic. Se trage de ele si iese carcasa. Semnalizarea este prinsa in 2 surubele de plastic.

 

Pofta o aveam de mult, au fost comandate de pe 4 iunie, abia ieri au ajuns.

Aveam si pe O2 FL semnalizari dinamice in oglinzi, ID3 are semnalizari dinamice pe spate.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

buna treaba, se vad f misto.

eu le am pe ale mele in cutie de f mult timp dar nu mi-am facut curaj sa le montez

Link către comentariu

Super frumos, le-am pus și eu ambelor mașini. Mă întreb de ce nu renunță producătorii la cele simple și nu pun așa ceva din start, mai ales când dai peste 20.000€ pe mașină...

Link către comentariu

Pentru ca bani. 

Sau WI impresia ca astea din China sunt 1:1 cu ce ai pe mașină, atât la aspect, materiale car și la omologării, teste? 

Link către comentariu

Azi nu am mai putut pleca cu masina de pe loc. Nu mai intra in viteza. 

Link către comentariu

Ambreiajul (glumesc)

Ai incercat sa-i dai restart?  Deschizi usa, te dai jos, inchizi usa, incui masina, descui masina, deschizi usa, te urci iar in masina. :))

Chiar, cum e mecanismul (selectorul ) de viteze la astea? butoane, contacte, switch-uri? 

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!