Jump to content

Camera marsarier Audi Q2


stefan18
 Share

Postare recomandată

Salut, sunt pe cale sa achizitionez un Audi Q2, din pacate acesta nu vine si cu camera pentru marsarier si ma intereseaza sa montez una, ati putea sa ma ajutati va rog cu un pret orientativ ? M-am uitat pe catalogul de accesorii a celor de la Audi dar nu am gasit nimic referitor la asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca il iei nou sau SH si cum e cu garantia, insa sunt destui baieti care fac retrofit la camera cu piese OEM. 

Cel mai usor cred ca ar fi sa te uiti in ETKA si sa iei de acolo toate codurile pieselor necesare, dar la fel te poate ajuta persoana care-ti va face retrofitul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

39 minutes ago, stefan18 said:

Salut, sunt pe cale sa achizitionez un Audi Q2, din pacate acesta nu vine si cu camera pentru marsarier si ma intereseaza sa montez una, ati putea sa ma ajutati va rog cu un pret orientativ ? M-am uitat pe catalogul de accesorii a celor de la Audi dar nu am gasit nimic referitor la asta.

Aftermarket lowline,  ceva in jurul la 150 euro cu montaj,  activare, etc... sau kit nou original highline (cu liniile de ghidaj) in jurul la 550 euro la care se adauga montaj,  activare, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina o sa fie una noua.. ma gandeam daca ar exista posibilitatea sa cumpar camera direct de la reprezentanta si sa mi-o monteze tot cei de acolo inainte de livrarea ei ? 

Am incercat sa vorbesc cu cineva de la o reprezentanta Audi din Bucuresti.. insa respectiva persoana nu a stiut sa imi dea foarte multe detalii..

Ideea e ca nu prea dispun de foarte mult timp in asa fel incat sa stau sa las masina la service-uri pentru montaj. 

Modificat de stefan18
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se monteaza in cateva ore...bune...daca vrei sa desfaci totul cu grija, sa nu se vada, sa fie ca de fabrica. 

Ai nevoie de camera, modul camera, confectionare cablaj in cazul lor....ca nu vine kit pe original,  in reprezentanta. 

Clar daca mergi pe varianta acesta, nu ai cum sa iesi sub 1000 euro in reprezentanta, avand in vedere costul componentelor precum si orele de manopera.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!