Jump to content

Probleme nivel indicator combustibil


berilla
 Share

Postare recomandată

Salut

Am de cateva luni un Golf 7 GTE HYBRID PLUG-IN 2015 si saptamana asta am observat ca scade brusc nivelul la carburant(benzina).Am crezut ca daca am mers cateva zile exclusiv in oras si numai pe benzina masina a consumat mai mult.In momentul cand am vrut sa alimentez am lasat pompa sa alimenteze dar a sarit imediat.Asa am constatat ca aveam rezervorul full si indicatorul nu indica bineAcum merg 'pe rosu' cu autonomie 0 km fara sa stiu exact cat carburant am in rezervor..Intrebarea mea este ce ar putea fi?Sa fie de vina flotorul de la indicator sau senzorul care indica nivelul de carburant?A mai intampinat cineva o problema asemanatoare?Mentionez ca motorul pe benzina este 1.4 TSI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In general, problema este la plutitor-senzor. Trebuie verificat rezistenta acestuia, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai idee daca gasesc plutitorul cu tot cu senzorul separat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Probleme nivel indicator combustibil

Trebuie verificat dupa seria sasiu, daca exista separat. De regula,  este cu tot cu pompa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

De cateva saptamani acul indicatorului de carburant arata 0 fara sa fie aprins becul de la carburant si cu triunghiul galben din bord si semnul acela cu motorul aprins.Ideea este ca am schimbat litrometrul si tot nu merge.Ce mi se pare ciudat este ca atunci cand pompa nu este in rezervor litrometrul functioneaza iar cand pun totul la loc nimic revine la aceleasi simptome.Am verificat daca intra curent daca iese curent,totul este in regula si nu imi pot da seama cum pot rezolva problema.Poate a mai avut cineva aceeasi problema si ma poate ajuta cu un sfat

Modificat de berilla
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!