Jump to content

T5 ca si daily?


Hightlink
 Share

Postare recomandată

Salut, am o curiozitate/dilema la care nu am gasit raspuns indiferent de cat am cautat raspunsul, sper sa ma puteti ajuta.

Ma bate gandul la un VW T5/5.1 (ceva +/- 10 mi e) 4motion, modelul scurt pe care sa il folosesc ca si campervan dar si a doua masina, problema este... poti conduce ceva de genul zi de zi? cat de greu este prin parcari, pe stradutele inguste, cat de bine sta pe drum? merita costurile de intretinere avand in vedere ca nu il pun la munca? etc. 

Nu pare sa fie cu mult mai mare decat un A3 insa ma ingrijireaza putin latimea si pozitia inalta. 

De asemenea, daca iau modelul cu 7 locuri si fac modificari minime (raman doar 2 locuri in spate care se pot transforma in pat + invertor, panou solar si cateva spati de stocare extra) am probleme cu RAR.ul?

Alte chestii pe care sa le iau in considerare? 

Modificat de Hightlink
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Hightlink changed the title to T5 ca si daily?

Salut , am si eu un T5 cu motor 2.5Td cu 7+1 , il folosesc 80% ca si daily si e ok , cu parcari e un pic mai grei daca nu ai senzori, in rest costurile de intretinere nu sunt mari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns, la un 2.5 ma gandesc si eu, nu stiu daca 2.0 o sa mi se para destul de rapid avand in vedere ca e prima duba.

Planuiesc sa ii montez sezori fata/spate + camera.

 

Deci sa nu imi fac griji 😄

 

 

NU mai cita postul anterior!

Este interzis conform rgulamentului.

Multumesc pentru intelegere!

 

Marian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!