Jump to content

Proiect Skoda Rapid


Mihnea_gog

Postare recomandată

sal.. vad ca ai ceasuri low-line (display segment). Ai reusit sa faci comenzile volanului sa mearga ?

Link către comentariu
în urmă cu 8 ore, ShadoWzZ a scris:

Salut. Frumusica masina. Cumva masina avea halogen inainte de a efectua modificarea farurilor ?

Mersi, da, funt farurile cu halogen simple si au fost desfacute si montate lupele.

 

în urmă cu 8 ore, ili2k2 a scris:

sal.. vad ca ai ceasuri low-line (display segment). Ai reusit sa faci comenzile volanului sa mearga ?

Acum asta e si curiozitatea mea deoarece trebuie sa recunosc ca nu m-am documentat destul si nu stiu cum le voi face avand in vedere ca masina nu avea comenzi si aveam radio swing. Oare ar putea fi plug and play cu conectorii de octavia sau trebuie schimbat tot inclusiv spira etc? mersi

Link către comentariu

Am banuit acest lucru. Sa stii ca retrofit la farurile oem cu xenon este realmente plug & play + o codare in cazul in care nu esti multumit de iluminatul AM.

 

LE : am observat tarziu ca ai modelul pre fl. Din ce stiu nu trebuie nici o codare la tine. Realmente doar montate farurile. 🤣

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Salut, arata foarte bine skoda.

Ce upgrade-uri planuiesti sa faci pentru stage 2 mai exact? 

Link către comentariu

Stiu ca se potriveau farurile dar am vrut sa pun led in ele si nu se potriveau in farurile originale si al doilea motiv este ca ar fi fost cam de 2-3 ori mai scumpe si m-am zgarcit🥲

 

Mersi, pai cel mai probabil o turbina hibrida,  softul efectiv, dpf si intercooler.

Modificat de Rave
Link către comentariu
14 hours ago, ShadoWzZ said:

Am banuit acest lucru. Sa stii ca retrofit la farurile oem cu xenon este realmente plug & play + o codare in cazul in care nu esti multumit de iluminatul AM.

 

LE : am observat tarziu ca ai modelul pre fl. Din ce stiu nu trebuie nici o codare la tine. Realmente doar montate farurile. 🤣

Si cu partea de LED DRL ce faci ?

 

Link către comentariu
12 hours ago, Mihnea_gog said:

Stiu ca se potriveau farurile dar am vrut sa pun led in ele si nu se potriveau in farurile originale si al doilea motiv este ca ar fi fost cam de 2-3 ori mai scumpe si m-am zgarcit🥲

 

Mersi, pai cel mai probabil o turbina hibrida,  softul efectiv, dpf si intercooler.


Vezi ca ai turbina OEM (oval port) de 170 care e plug & play. N-are sens sa te complici cu hibride pentru stage 2. Cu turbina asta scoti aprox 200 CP (bineinteles cu modificarile aferente si pe evacuare) 

Link către comentariu

Eu am pus led pe drl mai mult pt faza lunga, fiind cu 2 faze.

 

@qwk mersi de info, ma gandeam si la varianta asta dar nu stiam care exact. Oare ma poti ajuta cu un cod daca te rog?

Link către comentariu

Mistocuta masina si destul de rara una modificata si aspectuoasa :D pe partea de putere insa nu cred ca reusesti 200 cp cu turbina de 2.0 170cp.
Fie faci tot tacamul de turbo mare, evacuare, injectoare, pompa inalte, intercooler, ambreiaj kevlar.. etc fie as sugera sa te rezumi la un stage 1.. 

Nu e genul de motor care sa te ajute prea mult din pacate, iar sumele la care ajungi.. sunt f mari, iar satisfactia finala nu va fi oricum ce trebuie, sa nu va tine prea mult.

Link către comentariu

@bubu18 am scos 171 CP cu turbina de 140 CP si fara downpipe (evacuarea originala de 50) din CAYA (75CP). Cu cea turbina de 170 CP sunt destule exemple pe internet de aprox 200 CP (cu modificarile expuse mai sus). Pentru mai mult, deja se scot bani frumos din buzunar.  

Link către comentariu

Mersi, oricum cam 170 as vrea sa scot din ea si avand in vedere ca am vazut multi care au scos 146-152 de cai doar cu stage 1 eu zic ca e foarte plauzibil.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!